Společenství ctitelů Ladislava KubíčkaXIX. Pěší smírná pouť P. MUDr. Ladislava Kubíčka – sobota: 10. září 2022. Začínáme ráno v 8 hodin na hrobě umučeného kněze P. L. Kubíčka na hřbitově v Kunštátě. Polední přestávka s občerstvením je na faře v Doubravici nad Svitavou. Zakončení kající pouti plánujeme v 17 h. mší svatou u Bolestné Matky Boží ve Sloupě v Moravském krasu. Přihlášky na noclehy – u pana faráře P. Petra Košuliče v Kunštátě – 604538482.

kacarovi3

Kdo může, přijeďte v pátek v 18 hod.na večerní Mši Svatou do Kunštátu a po mši nás otec Petr ubytuje na faře naproti kostelu. Kdo četl knihu od Marie Svatošové - Až k prolití krve, tak se na pouti může setkat s lidmi, kteří Ladislava osobně znali a je tam o nich psáno. Jsme dědici, Ladislav nám ty lidi dává abychom je poznali a byli blíž k Bohu. On své bližní miloval a byl ochoten jim pomáhat vším, co měl. Právě v nich viděl tu hodnotu, která přesáhne jeho život a bude tu pro mnohé. Život otce Ladislava Kubíčka byl neuvěřitelný a požehnaný. Jeho myšlenky zazní i na této pouti. Pojďme se jím vést.

kacarovi3

Dva mladí kluci zamordovali pro pár tisíc z farní pokladny starého kněze a lékaře.Vlezli tam po žebříku oknem a kněz tiše trpěl v ohni, politý petrolejem, pobodaný a s rozbitou hlavou. To aby z ukrutné bolesti nevykřikl a tak nepřivolal hospodyni, která spala v přízemí. Jinak by ji také zabili. Byla to krutá smrt. Ještě dýchal, když ho hasiči vytáhli na chodník. Až se přesvědčil, že je hospodyně v pořádku, teprve potom zemřel. Proto se chodí tato pouť každý rok druhý týden v září. Je to doba jeho zavraždění. Když jsem vyjížděl z Oskavy, bylo horko. Měl jsem letní košili a lehkou větrovku. Má pršet celou sobotu. Už v 18.30.se tu rozpršelo.Jsem tu na zítřejší pěší smírnou pouť na počest otce Ladislava Kubíčka z Kunštátu do Sloupu ( 22km.) Docela příjemná byla cesta ale tady na Vysočině je o

Zobrazit 2 komentáře »