Společenství ctitelů Ladislava Kubíčka

Popis společenství

Jeho život,víra i mučednická smrt je vzor i návod,jak žít.

Toto je cesta otce Ladislava, po které stoupal unaven k odpočinku na faře v Kunštátě.

Napsat komentář »

Přátelé, co by tak Ladislav řekl o naší poslanecké sněmovně a vládní křestanské straně? Otec Kubíček byl velmi bystrý kněz i lékař. Tak, jak si Katolíci představují, co by na to řekl Ježíš, jak by se On zachoval, tak přemýšlím i na osobnost otce Kubíčka. On se vždy opíral o pravdu a o zdravý úsudek.

Napsat komentář »

Pouť v září dopadla velmi dobře. Jako zázrakem nepršelo, i když hlásili déšť na celý víkend. Poprvé jsem uvažoval, že tu pouť vzdám kvůli počasí ale v poslední chvíli jsem zavolal faráři do Kunštátu, sedl na skútr a přijel. Ano, mnozí tu pouť vzdali ale ti věrní poutníci přijeli a bylo nás kolem 50. Na faře jsem přespával jen já až do pondělka a to kvůli další nedělní pouti na Kulíšek. Tam už nás stihl déšť ale byl jsem na něj připraven.

Napsat komentář »XIX. Pěší smírná pouť P. MUDr. Ladislava Kubíčka – sobota: 10. září 2022. Začínáme ráno v 8 hodin na hrobě umučeného kněze P. L. Kubíčka na hřbitově v Kunštátě. Polední přestávka s občerstvením je na faře v Doubravici nad Svitavou. Zakončení kající pouti plánujeme v 17 h. mší svatou u Bolestné Matky Boží ve Sloupě v Moravském krasu. Přihlášky na noclehy – u pana faráře P. Petra Košuliče v Kunštátě – 604538482.

kacarovi3

Kdo může, přijeďte v pátek v 18 hod.na večerní Mši Svatou do Kunštátu a po mši nás otec Petr ubytuje na faře naproti kostelu. Kdo četl knihu od Marie Svatošové - Až k prolití krve, tak se na pouti může setkat s lidmi, kteří Ladislava osobně znali a je tam o nich psáno. Jsme dědici, Ladislav nám ty lidi dává abychom je poznali a byli blíž k Bohu. On své bližní miloval a byl ochoten jim pomáhat vším, co měl. Právě v nich viděl tu hodnotu, která přesáhne jeho život a bude tu pro mnohé. Život otce Ladislava Kubíčka byl neuvěřitelný a požehnaný. Jeho myšlenky zazní i na této pouti. Pojďme se jím vést.

kacarovi3

Dva mladí kluci zamordovali pro pár tisíc z farní pokladny starého kněze a lékaře.Vlezli tam po žebříku oknem a kněz tiše trpěl v ohni, politý petrolejem, pobodaný a s rozbitou hlavou. To aby z ukrutné bolesti nevykřikl a tak nepřivolal hospodyni, která spala v přízemí. Jinak by ji také zabili. Byla to krutá smrt. Ještě dýchal, když ho hasiči vytáhli na chodník. Až se přesvědčil, že je hospodyně v pořádku, teprve potom zemřel. Proto se chodí tato pouť každý rok druhý týden v září. Je to doba jeho zavraždění. Když jsem vyjížděl z Oskavy, bylo horko. Měl jsem letní košili a lehkou větrovku. Má pršet celou sobotu. Už v 18.30.se tu rozpršelo.Jsem tu na zítřejší pěší smírnou pouť na počest otce Ladislava Kubíčka z Kunštátu do Sloupu ( 22km.) Docela příjemná byla cesta ale tady na Vysočině je o

Zobrazit 2 komentáře »

Otec Ladislav Kubíček, jak by se v této době zachoval? Byl to pravdivý kněz i lékař. Odmítal situaci, že něco nejde. Byl vždy připraven ukázat, že jde vše a když ne lidskou silou, tak určitě s Boží pomocí. Nikdy se nevzdával a za pravdu by i život položil. Dnešní režim by to s ním neměl lehké...

Napsat komentář »

Často přátelé přemýšlím, jak by s touto dobou naložil otec Ladislav. Jaké změny by ve svém kostele učinil, co by respektoval a co odmítl. Zeptám se na to jáhna Ladislava Kince, který otce dobře znal a měl by mít tušení, co by dnes otec Ladislav dělal, co by dovolil.

Napsat komentář »

Zvu vás na pěší smírnou pouť z Kunštátu do Sloupu a to 11.9. od 8.00. Vychází se od hrobu Ladislava Kubíčka.

Napsat komentář »

Mé společenství tleje,tvrdí signály.I tělo Ladislava Kubíčka tleje v hrobě na jeho milovaném kopci v Kunštátu.Je to opravdu nádherný kopec,na kterém leží celé město i hřbitov.

dromedar

Ale no tak, co jste to za ctitele, když ani nedoufáte, že je Kubíčkovo tělo, jako tělo každého správného světce, tlení zázračně uchráněno?

kacarovi3

Přál by si toto? Ve svém životě byl velmi skromný a pokorný. Dobře věděl, že lidské tělo se mění v prach, když je dáno zemi. Svým životem konal zázraky ve jménu Ježíše Krista pod ochranou Panny Marie. Znal tu tíhu odpovědnosti za čas, který tu žijeme, který u Božího soudu budeme obhajovat. Od Boha to přijal, jako nejtěžší životní úkol. Vždy byl tou hybnou silou a vedl druhé. Jeho plný a opravdově poctivý život je naše dědictví. Uložil je do lidí a já s nimi každý rok chodím pěší pouť na jeho počest. V jejich duchu je pevně ukotven. Chodí vždy s námi, provází nás a ví o našich bolestech, o duchovních prosbách. Každý může pocítit jeho přítomnost. Celým svým zivotem se na to připravoval a sám říkal, že teprve po hmotné smrti začne jeho práce.

Zobrazit 2 komentáře »

Každý věřící má dbát o své zdraví a odmítnout jakékoliv zahrávání jiných lidí s imunitou svého těla. Já odmítám testování, očkování i nošení respirátorů a roušek. Bůh nám svěřil naše těla a také je chrání. Je třeba se opřít o Boží ochranu a nepodléhat slibům jiných. Odmítám si na ruce stříkat chemickou dezinfekci, která poškozuje kůži. Všechna nařízení vlády jsou proti našemu zdraví. Říká se tomu zrada na voličích pro úplatky lidí, jenž jsou ovládané ďáblem. Kdo v kostele nosí respirátor a používá dezinfekci, už nemá Boha na prvním místě ale pouze vládní nařízení a strach z represe. Někdy si… Zobrazit více

Každý věřící má dbát o své zdraví a odmítnout jakékoliv zahrávání jiných lidí s imunitou svého těla. Já odmítám testování, očkování i nošení respirátorů a roušek. Bůh nám svěřil naše těla a také je chrání. Je třeba se opřít o Boží ochranu a nepodléhat slibům jiných. Odmítám si na ruce stříkat chemickou dezinfekci, která poškozuje kůži. Všechna nařízení vlády jsou proti našemu zdraví. Říká se tomu zrada na voličích pro úplatky lidí, jenž jsou ovládané ďáblem. Kdo v kostele nosí respirátor a používá dezinfekci, už nemá Boha na prvním místě ale pouze vládní nařízení a strach z represe. Někdy si říkám, že lidé vyměnili Krista za Babiše, který se stal hlavou církve. Smutný pohled na věřící s otrockým náhubkem.

Napsat komentář »

Tady je zdroj aktualit pro účast na pěší smírné pouti na počest otce Ladislava Kubíčka. Bylo by škoda abych to tu smazal.

Napsat komentář »