Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Křesťanský svět

Z křesťanského světa Celý blog »

S růžencem v rukou (Dopis mladým X)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho zářijové vydání.

Papež a biskupové o rodině v současné společnosti

V neděli 5. října byla zahájena biskupská synoda o rodině, která potrvá dva týdny. Náplň synody shrnuje její téma: „Pastorační výzvy rodiny v kontextu evangelizace“.

Jak založit a vést společenství aneb Nenechej to na důchod

"Kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já mezi nimi," říká Ježíš. Různá společenství se snaží tento jeho výrok naplnit pravidelnými schůzkami, výlety či jinak společně stráveným časem. Kdy je vhodné se začít scházet? A co se ve…

František: Samolibost je duchovní choroba

Vyvarujme se samolibosti, vyzývá nás papež František v tomto kázání, které pronesl v Domě sv. Marty. Z promluvy se mimo jiné dozvíš třeba to, proč je samolibost jako cibule a život samolibého jako mýdlová bublina.

Odpovídejme láskou (Dopis mladým IX.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho zářijové vydání.

Snažme se o dokonalost (Dopis mladým VIII.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho srpnové vydání.

Nejsem sirotci (Dopis mladým VII.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho červencové vydání.

František novomanželům: Kristova láska je lékem na omrzelost

V neděli 14. září oddal papež František 20 manželských párů. Na tento den připadl svátek Povýšení svatého kříže, proto Svatý otec během této slavnostní mše kázal o vyvýšení měděného hada na poušti. Měděný had symbolizoval protijed na omrzelost Židů…

František: Vyhněme se drbům a urážkám

Jak někoho citlivě upozornit na jeho chybu? Být diskrétní, vyhýbat se drbům a urážkám a uvědomit si, že i já jsem hříšný/á - radí nám papež František v této promluvě z minulé neděle.

František: Nenechte se "rozředit" světem

V této promluvě před modflitbou Anděl Páně nám papež František přibližuje, kdo je "světem rozředěný" křesťan a jak se tomuto stavu vyhnout.

František: Modleme se za mír

Papež František nás vyzývá k modlitbě za všechny politické či náboženské konflikty, které v poslední době vypukly.

František: Nebloumejme životem. Jděme!

Během své cesty po italské Molise se papež František setkal i s mladými. Jeho promluva může být inspirativní i pro nás - ani my nemáme bloumat životem, ale jít odvážně a odpovědně, s nadějí, solidaritou a hlavně s Ježíšem.

« Novější 1 7 14 20 21 22 23 24 25 26 Starší »