Katusi

Katusi / Kateřina Marie Magdalena Sedláčková / 27 let

Katusi

@Ferenc Jojo, vtipy na doktorandy známe moc dobře :D

JiKu

Ne, to se mi nelíbí.
Nic proti tématu, nic proti myšlence, kterou jste se pokusila vyjádřit. Ale podle mého názoru to není dobře napsáno. Na to u vás nejsem zvyklý.

dromedar

Podle mě se @JiKu jenom špatně vyspal. Já na tomto článku nic nápadně podměrečného neshledávám.

Akorát bych si dovolil vyzvat k sebereflexi, jestli pro samou kamilovskou sebelítost poněkud nepřehlížíte, jak to od Vás schytávají nebozí vyhlášení exoti.

JiKu

Kdyby to nebyla Katusi, tak kritizovat nebudu. Ale na Katusi mám (a domnívám se, že oprávněně) větší nároky na kvalitu blogu, než na mnohé jiné.

Katusi

@dromedar Nepsala bych o nich tak veřejně, kdybychom si to nevyříkali. (Ve výsledku jsem byla přece jen ráda, že pro mě aspoň někdo jde.) (A "breaker" už umí tancovat výrazně líp. A fantasticky fotí!)
@JiKu Mám poslední dobou pocit, že jsem mimo formu. A koukám, že to není jen pocit.

kacarovi3

Jsem pouze vyučený v automobilní škole a nikdo nám žádné taneční kurzy nenabídl. To platilo pouze pro maturanty? Dodnes neumím tancovat.

dromedar

Teď hodiny tance a společenského chování nabízejí (samozřejmě za úplatu) většinou k tomu zřízené soukromé školy v místech, kde je taneční sál a dostatečná zásoba potenciálních frekventantů. Jak to bylo v dávnověku snad bude vědět nějaký pamětník, ale předpokládám, že podobně, jen taneční školy nejspíš nebyly soukromé. Každopádně žádné omezení podle dosaženého nebo dosahovaného vzdělání se nezavádí, do tanečních běžně chodí i učni z nematuritních oborů.

kacarovi3

Asi to záleží na rodičích, jak to zorganizují.

Katusi

@kacarovi3 To většinou organizuje škola, rodiče v tom roli obvykle nehrají.

kacarovi3

Zvláštní, když škola platila učnům řidičáky na auto, tak mi o tom nikdo neřekl. Asi ty výhody byly pouze pro někoho a já nebyl pozván.

cink2

Hele, já v tanečních též tancovala s outsiderem, protože na mně zbyl (takže to vypovídá i o mém postavení). Jeho maminka přišla o plese za tou mojí a rozplývala se, že si nikdy nepomyslela, že ten její kluk bude jednou tancovat s takovou "nóbl" holkou. Byla jsem poctěna, i když vlastně zjevně nebylo za co:-)

VeruP

Já jsem jednou zůstala sedět jediná z celého sálu. No co vám budu povídat, trauma dodnes. Ani taneční pro páry s manželem to nezahojily. Ale myslím, že svoji hodnotu pomalu nacházím, tak snad...

Ferenc

Mě v tanečních zachránila moje výška - tancoval jsem vždy s jednou hezkou slečnou, která byla na ostatní kluky moc vysoká, ale k mé výšce byla tak akorát vysoká :)

organo

Dík za článek. Přesně,. jak @Katusi píšete: člověk úplně ztrácí sám sebe a mění se takový, způsobem, že nikdo z jeho blízkého okolí by tomu nikdy nevěřil. Na Alzh. zemřela moje teta - nemoc u ní propukla ale velmi brzy - kokem 55. roku života a dalších 7 let (zvláště poslední 3) se z ní pak stával úplně někdo jiný. Zapomínala číslice, písmena, nevěděla, jak se obléknout, neuměla vzít koště do ruky. Ona - celý život prožitý v hospodářství... Ona - která snad v životě neřekla sprosté slovo, začala v tomto období mluvit jako starý dlaždič. Nakonec byla na úrovni nemluvněte s plenami - hrozné...
Je to hrozná nemoc a kdo ji měl v rodině, měl by si kolem padesátky nechat udělat testy. Já už jsem na nich byla ve čtyřiceti a půjdu zas, protože je skutečně velmi důležité podchytit příznaky včas.

organo

A ty příznaky jsou kolikrát taková "prkotina", že by tomu člověk ani nevěřil... Teta taky začínala úplně obyčejně zapomínat - doktor to tehdy odbyl tím, že zapomínám e každý... Dnes už se o té nemoci ví mnohem víc a proto je potřeba při každém podezření nečekat a poradit se s odborníky.

deFlegmatique

"Zná vaše světla i stíny."
To má jako dvě práce? V kosmetickém salónu a v autoopravně? Nebo prostě jen nudně prodává v drogerii?

Ferenc

Na bolavy zada muze byt dobra masaz... (ja po prvni masazi nevedel jak si sednout) ;)

Zdendanda

"jak si vyléčit už tři týdny bolavá záda?" Ideálně navštívit dobrého fyzioterapeuta. Jinak od bolesti ulevuje i suché teplo.

JiKu

hlavně ty emoce, které do takových vztahů člověk investuje

Ehm. Člověk nikdy neinvestuje emoce. Emoce buď přijdou samy, nebo nepřijdou.

Pokud může cosi do vztahů investovat, tak to NEJSOU emoce.

Jediné, co se dá s emocemi uvědoměle dělat, je buď zvládat (a nepodléhat), nebo nezvládat (a podléhat).

deFlegmatique

Sonet má mít pokud vím 4 sloky, což by sedělo, ale co do veršů, pak je to 4433 a to už nesedí. Takže mně to na Schenksbiera nesedí.

--

V náhledu na stěně se tam mezi první a druhý verš vetkl ten popisek k obrázku a mate to, protože pak náhled tvrdí něco jiného než samotný blogový text. Je to zkrátka divné - chvíli jsem uvažoval, jestli opravdu čtu stejný příspěvek.

--

Jinak příčiny Tvého rozpoložení Ti nepřeju. Drž se! (To ti zas naopak přeju.)

Katusi

@deFlegmatique No jo, ty náhledy... Já jsem celá ráda, že se daří obrázek zarovnat doprava a vypadá to ještě jakžtakž.

Kollenka

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.

To si teda nejsem úplně jistá. Ať nad tím přemýšlím, jak nad tím přemýšlím, furt si myslím, že jsem to napsala tak, jak jsem to myslela. Prostě jsem se naučila nic (moc) neočekávat - pozor, ale nejen od manžela, ale ani od sebe - a tudíž zažívám samá příjemná překvapení :)

Ale já (a moje manželství) to je úplně jiný případ než třeba LidiLidi. Rozhodně bych se nikomu nedávala za příklad. Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách. A můj muž a naše manželství to byla výzva par exellence. Miluju ho a neměnila bych ho. S každým jiným by musela být hrozná nuda :)

JiKu

Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách.

No, když myslíte ...

JiKu

Snad hezké, jen pro JiKu totálně nesrozumitelné.

dromedar

běda, třikrát běda! Taky jsem kdysi míval kvalitní kanady šedesátky z armádních skladů. Když jsem je roztrhal, nový pár ve své velikosti jsem už nikde nesehnal.

dromedar

"proč to zpívá všechno tak vysoko, když má limit někde na áčku?"

Pravděpodobně protože je to tak napsané v doprovodu.

JiKu

Trochu jsem se kácet naučil. Něco jsem si přečetl, něco jsem odkoukal, dostal i nalejvárnu od někoho, kdo působí jako mistr odborného výcviku (a v sousedství si o víkendech přivydělával kácením kůrovcové kalamity). A koukal jsem na mistry i na packaly.

Co se týče bezpečnosti, platí zásadní pravidlo. A to je jedno, jestli je to kácení, práce na vysokém napětí či výroba dynamitu: Největší počet neštěstí má na svědomí rutina.

Říkají o ní

Tofl říká o ní:
Malé setkání s velkou spisovatelkou na UNITED 2018 :-)
lenafajm říká o ní:
Hraje na kytaru a zná písničky, který mám ráda! Skoro zázrak někoho takovýho najít.. :)
PetrST říká o ní:
Velká Signální spisovatelka. Co na jazyku, to na klávesnici :D UNITED 2018