Katusi

Katusi / Kateřina Marie Magdalena Sedláčková / 27 let

VeruP

Já jsem jednou zůstala sedět jediná z celého sálu. No co vám budu povídat, trauma dodnes. Ani taneční pro páry s manželem to nezahojily. Ale myslím, že svoji hodnotu pomalu nacházím, tak snad...

Ferenc

Mě v tanečních zachránila moje výška - tancoval jsem vždy s jednou hezkou slečnou, která byla na ostatní kluky moc vysoká, ale k mé výšce byla tak akorát vysoká :)

dromedar

"Kamarád vás nepožene bosé a slepé a polonahé a přidušené bahnitou a mokrou Vysočinou ve dvě v noci."

Nevím, ale jsem nakloněn spíš nesouhlasit. Domnívám se, že když na sebe někdo bere roli padoucha, přijímá s ní i to, že bude podle zvykového práva více či méně brutálně ztrestán, a že by vedoucí tábora neměli padouchy nespravedlivě šetřit jen proto, že jsou to jejich kamarádi.

dromedar

To nebudiž čteno tak, jako bych měl s trestáním nočních narušitelů prostoru tábořiště nebo bytím trestána nějakou zkušenost. U nás k dobrému tónu patřilo přijít a odejít nepozorovaně - odejít pak pokud možno s co nejspektakulárnějším lupem (kompletní vybavení stanu hlídku konajících táborníků, dvoukolák na dovážení vody, zásoby jídla na snídani, ...).

(Snad to tady nebude číst nikdo z někdejší kročehlavské Trojky, kdo by mohl dát k dobru, jak se Devítka fatálně neúspěšně pokoušela o pomstu za Samovo Velké Vykradení :) )

Katusi

@dromedar Oni to byli členové týmu, kteří to vymysleli. Já bych si to fakt užila, ten výsadek, ale v tom jejich pojetí, ještě jak na mě ta jedna nastoupila, celkem na šrot, se prostě pár věcí vyjevilo.

dromedar

[SPAM] Kousek od Lísku, někde u Velkých Janovic, měla pár let zpátky nějaká dáma budovat poustevnickou kolonii, ale už delší dobu o ní není slyšet. Nemáte náhodou zprávy, jak to ne/skončilo?

Katusi

@dromedar Nevím, zdali je tam ještě, ale dvakrát jsme jí tam byli "pomáhat" - jednou jsme sbírali větvičky v lese a podruhé jen tak stáli a ona byla z naší vedoucí nešťastná. Jinak to byla fajn ženská, co jsme tam byli posledně, v roce 2013 (?), tak měla vybudováno pár chatek, měla tam nějakou zvířenu a stavěla další zařízení.

Fifi

Hele, nebojíš se, že dotyčný/ná se v těhletěch článcích poznají? Svět je malý... Just asking...

Katusi

@Fifi Dotyčná na signálech opravdu nefiguruje, mejspíš ani netuší, že existujou, takže ne. (A co se tajemné Oppeltové týče, to by bylo jen fajn, chci jí poděkovat za super plášť)

dromedar

"Dotyčná na signálech opravdu nefiguruje, mejspíš ani netuší, že existujou, takže ne."

Tak tuhle míru naivity jsem od @Katusi nečekal.

majkiki

Možná samoúčelná metafora, ale líbí se mi. Asi jsem prostě staromilec.:) Nechť vám Oppeltová ještě dobře slouží a udobřete si ji, ať se dál netrhá (a když, tak jenom smíchy).

Katusi

@dromedar No, ja ji znam. Takze to vim docela jiste. Nema nic spolecneho s cirkvi, spis naopak, a ze signaly existujou, to nevi velmi urcite.

dromedar

To, co vystavíte na internetu, je věc veřejná, a kdo někdy v budoucnu bude na Vás dostatečně zvědavý, ten to pravděpodobně dříve nebo později vyšťourá. Bez ohledu na to, co ne/má společného s církví a co ne/věděl o Signálech.

Katusi

@dromedar To nezpochybňuju. A kdyby to bylo něco, za čím si nestojím, ani to nezveřejním.

BětkaV

když se řekne Oppeltová, má to pro mě taky docela velký emoční náboj. jmenuje se tak totiž jedna doktorka, jejíž předmět je legendou a pomyslnou metou, jejíž úspěšné proběhnutí je téměř polovina úspěchu cesty ke státnicím. protože žádná horší zkouška (kromě té druhé, která je tou téměř druhou polovinou) už do státnic není. olomoucké Pomocné vědy historické, jo, lahoda.
btw. narodila se v Brně. jestli se už jako historička narodila, nebo ještě zkoušela kariéru jinde, netuším.

majkiki

@BětkaV: Paní doktorku Oppeltovou trošku znám, víš, že nám občas formou konzultací pomáhala v paláci? Ale zkoušku jsem u ní nikdy nedělala a ani asi dělat nebudu, tak mě vůbec neděsila.:) Ale ty už to máš za sebou, ne?
Jinak zkoušku z PVH jsem dělala u Hradila, Bětko zažila jsi ještě Hradila?

BětkaV

vím, kdysi na katalogozaci knihovny vypsala i nějaké céčko :)
zkoušku jsem u ní dala před pěti lety (už!) napotřetí, ale jinak je to skvělá ženská 😀 a Hradila jsem nezažila...

Katusi

@BětkaV No vida, třeba je to nějaká její příbuzeň.

organo

Dík za článek. Přesně,. jak @Katusi píšete: člověk úplně ztrácí sám sebe a mění se takový, způsobem, že nikdo z jeho blízkého okolí by tomu nikdy nevěřil. Na Alzh. zemřela moje teta - nemoc u ní propukla ale velmi brzy - kokem 55. roku života a dalších 7 let (zvláště poslední 3) se z ní pak stával úplně někdo jiný. Zapomínala číslice, písmena, nevěděla, jak se obléknout, neuměla vzít koště do ruky. Ona - celý život prožitý v hospodářství... Ona - která snad v životě neřekla sprosté slovo, začala v tomto období mluvit jako starý dlaždič. Nakonec byla na úrovni nemluvněte s plenami - hrozné...
Je to hrozná nemoc a kdo ji měl v rodině, měl by si kolem padesátky nechat udělat testy. Já už jsem na nich byla ve čtyřiceti a půjdu zas, protože je skutečně velmi důležité podchytit příznaky včas.

organo

A ty příznaky jsou kolikrát taková "prkotina", že by tomu člověk ani nevěřil... Teta taky začínala úplně obyčejně zapomínat - doktor to tehdy odbyl tím, že zapomínám e každý... Dnes už se o té nemoci ví mnohem víc a proto je potřeba při každém podezření nečekat a poradit se s odborníky.

deFlegmatique

"Zná vaše světla i stíny."
To má jako dvě práce? V kosmetickém salónu a v autoopravně? Nebo prostě jen nudně prodává v drogerii?

Ferenc

Na bolavy zada muze byt dobra masaz... (ja po prvni masazi nevedel jak si sednout) ;)

Zdendanda

"jak si vyléčit už tři týdny bolavá záda?" Ideálně navštívit dobrého fyzioterapeuta. Jinak od bolesti ulevuje i suché teplo.

JiKu

hlavně ty emoce, které do takových vztahů člověk investuje

Ehm. Člověk nikdy neinvestuje emoce. Emoce buď přijdou samy, nebo nepřijdou.

Pokud může cosi do vztahů investovat, tak to NEJSOU emoce.

Jediné, co se dá s emocemi uvědoměle dělat, je buď zvládat (a nepodléhat), nebo nezvládat (a podléhat).

deFlegmatique

Sonet má mít pokud vím 4 sloky, což by sedělo, ale co do veršů, pak je to 4433 a to už nesedí. Takže mně to na Schenksbiera nesedí.

--

V náhledu na stěně se tam mezi první a druhý verš vetkl ten popisek k obrázku a mate to, protože pak náhled tvrdí něco jiného než samotný blogový text. Je to zkrátka divné - chvíli jsem uvažoval, jestli opravdu čtu stejný příspěvek.

--

Jinak příčiny Tvého rozpoložení Ti nepřeju. Drž se! (To ti zas naopak přeju.)

Katusi

@deFlegmatique No jo, ty náhledy... Já jsem celá ráda, že se daří obrázek zarovnat doprava a vypadá to ještě jakžtakž.

Kollenka

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.

To si teda nejsem úplně jistá. Ať nad tím přemýšlím, jak nad tím přemýšlím, furt si myslím, že jsem to napsala tak, jak jsem to myslela. Prostě jsem se naučila nic (moc) neočekávat - pozor, ale nejen od manžela, ale ani od sebe - a tudíž zažívám samá příjemná překvapení :)

Ale já (a moje manželství) to je úplně jiný případ než třeba LidiLidi. Rozhodně bych se nikomu nedávala za příklad. Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách. A můj muž a naše manželství to byla výzva par exellence. Miluju ho a neměnila bych ho. S každým jiným by musela být hrozná nuda :)

JiKu

Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách.

No, když myslíte ...

JiKu

Snad hezké, jen pro JiKu totálně nesrozumitelné.

dromedar

běda, třikrát běda! Taky jsem kdysi míval kvalitní kanady šedesátky z armádních skladů. Když jsem je roztrhal, nový pár ve své velikosti jsem už nikde nesehnal.

dromedar

"proč to zpívá všechno tak vysoko, když má limit někde na áčku?"

Pravděpodobně protože je to tak napsané v doprovodu.

JiKu

Trochu jsem se kácet naučil. Něco jsem si přečetl, něco jsem odkoukal, dostal i nalejvárnu od někoho, kdo působí jako mistr odborného výcviku (a v sousedství si o víkendech přivydělával kácením kůrovcové kalamity). A koukal jsem na mistry i na packaly.

Co se týče bezpečnosti, platí zásadní pravidlo. A to je jedno, jestli je to kácení, práce na vysokém napětí či výroba dynamitu: Největší počet neštěstí má na svědomí rutina.

Říkají o ní

PetrST říká o ní:
Velká Signální spisovatelka. Co na jazyku, to na klávesnici :D UNITED 2018
Tofl říká o ní:
Malé setkání s velkou spisovatelkou na UNITED 2018 :-)
lenafajm říká o ní:
Hraje na kytaru a zná písničky, který mám ráda! Skoro zázrak někoho takovýho najít.. :)