Katusi

Katusi / Kateřina Marie Magdalena Sedláčková / 27 let

VeruP

Já jsem jednou zůstala sedět jediná z celého sálu. No co vám budu povídat, trauma dodnes. Ani taneční pro páry s manželem to nezahojily. Ale myslím, že svoji hodnotu pomalu nacházím, tak snad...

Ferenc

Mě v tanečních zachránila moje výška - tancoval jsem vždy s jednou hezkou slečnou, která byla na ostatní kluky moc vysoká, ale k mé výšce byla tak akorát vysoká :)

organo

Dík za článek. Přesně,. jak @Katusi píšete: člověk úplně ztrácí sám sebe a mění se takový, způsobem, že nikdo z jeho blízkého okolí by tomu nikdy nevěřil. Na Alzh. zemřela moje teta - nemoc u ní propukla ale velmi brzy - kokem 55. roku života a dalších 7 let (zvláště poslední 3) se z ní pak stával úplně někdo jiný. Zapomínala číslice, písmena, nevěděla, jak se obléknout, neuměla vzít koště do ruky. Ona - celý život prožitý v hospodářství... Ona - která snad v životě neřekla sprosté slovo, začala v tomto období mluvit jako starý dlaždič. Nakonec byla na úrovni nemluvněte s plenami - hrozné...
Je to hrozná nemoc a kdo ji měl v rodině, měl by si kolem padesátky nechat udělat testy. Já už jsem na nich byla ve čtyřiceti a půjdu zas, protože je skutečně velmi důležité podchytit příznaky včas.

organo

A ty příznaky jsou kolikrát taková "prkotina", že by tomu člověk ani nevěřil... Teta taky začínala úplně obyčejně zapomínat - doktor to tehdy odbyl tím, že zapomínám e každý... Dnes už se o té nemoci ví mnohem víc a proto je potřeba při každém podezření nečekat a poradit se s odborníky.

deFlegmatique

"Zná vaše světla i stíny."
To má jako dvě práce? V kosmetickém salónu a v autoopravně? Nebo prostě jen nudně prodává v drogerii?

Ferenc

Na bolavy zada muze byt dobra masaz... (ja po prvni masazi nevedel jak si sednout) ;)

Zdendanda

"jak si vyléčit už tři týdny bolavá záda?" Ideálně navštívit dobrého fyzioterapeuta. Jinak od bolesti ulevuje i suché teplo.

JiKu

hlavně ty emoce, které do takových vztahů člověk investuje

Ehm. Člověk nikdy neinvestuje emoce. Emoce buď přijdou samy, nebo nepřijdou.

Pokud může cosi do vztahů investovat, tak to NEJSOU emoce.

Jediné, co se dá s emocemi uvědoměle dělat, je buď zvládat (a nepodléhat), nebo nezvládat (a podléhat).

deFlegmatique

Sonet má mít pokud vím 4 sloky, což by sedělo, ale co do veršů, pak je to 4433 a to už nesedí. Takže mně to na Schenksbiera nesedí.

--

V náhledu na stěně se tam mezi první a druhý verš vetkl ten popisek k obrázku a mate to, protože pak náhled tvrdí něco jiného než samotný blogový text. Je to zkrátka divné - chvíli jsem uvažoval, jestli opravdu čtu stejný příspěvek.

--

Jinak příčiny Tvého rozpoložení Ti nepřeju. Drž se! (To ti zas naopak přeju.)

Katusi

@deFlegmatique No jo, ty náhledy... Já jsem celá ráda, že se daří obrázek zarovnat doprava a vypadá to ještě jakžtakž.

PetrST

Tak mladá a už spáchala sebevraždu :/

HelenaH

...to jde udělat jen z nerozumu:-D...aneb já osobně kdybysem to bývala věděla..., asi bych se v 19 nevdávala

dromedar

Kolik může být @Katusi (kdysi) nejmladší sestřence?

Hádám 22.

dromedar

@HelenaH Kdybyste bývala věděla, vdala byste se ve dvaadvaceti?

JiKu

Vdávat či ženit se lze jen z mladické nerozvážnosti.
Kdo to prošvihne, mívá potíže. Osobnost je pak již příliš usazená a málo plastická. A jistá míra plasticity je pro zásadní změnu života, kterou začátek stabilního soužití zajisté je, nevyhnutelně třeba.

Věkový interval vhodný pro svatbu (plastická ani ne moc, ani příliš málo) je sice individuální (každý má jeho hranice někde trochu jinde), ale nepříliš dlouhý.

JiKu

Ostatně dotaz na dámy: kdybyste bývaly věděly, vdaly byste se vůbec? :-)

HelenaH

To už jsem měla dvě děti;-) To byl jen nejapný pokus o doplnění toho co napsal PéťaSt. Jsem samozřejmě nadšená,že dá-li Bůh a dožiju se důchodu,budu mít 19letou vnučku,která jestli bude stejně rychlá jako její babička a matka...udělá z nás prababičku a babičku jako nic.

HelenaH

@JiKu kdybysem bývala věděla asi bych si trochu déle užívala svobodu a mládí. Nevěděla jsem:-)

wictor

To je zase diskuze...
Já bych řekl: "Tak mladá a tak kurážná"... Slib na celý život je dneska jinak snad sprostý slovo.

@HelenaH věřím, že většina lidí se nebere z rozumu, ale z lásky.
Pétě bylo 24. Mladá si nepřipadala...

HelenaH

Říkám s Vámi - tak mladá a tak kurážná :-)

dromedar

Mně přišlo, že "svatba po bakaláři" (~ těch 22) je dnes v katolických kruzích takový ranější standard. Nic, co by budilo zvláštní pozornost (narozdíl od těch devatenácti, co za dávných časů @HelenaH mládí :) běžné byly, ale dnes už nejsou).

dromedar

I když je možné, že jsem poněkud deformovaný tím, že když jsem ve čtvrťáku přijel na semestr do Erfurtu, všichni kolegové z ročníku tam byli ženatí/vdané - až na jednoho opozdilce, co právě dokončoval přípravy na svatbu v nadcházejícím létě.

vasekpetru

U katolíků, kteří žiji podle učení církve a mají krev, je neotálení se svatbou docela pochopitelné. :)

wictor

@HelenaH jo takhle... koukám, že už jsem zdegenerovaný většinovým názorem kolem mě (moc křesťanů kolem sebe nemám), který hlásá tyto myšlenky vážně a mě to vždycky zvedá mandle... Tímto se Vám omlouvám za nepochopení :-)

PetrST

@vasekpetru: Nad jedním, co to dělá pochopitelným, se tady na Signálech taky diskutovalo U Kollenky (https://kollenka.signaly.cz/1908/berou-se-katolici-kvuli-sexu).
@wictor: Mě se naopak zdá, že u mladých křesťanů je dnes v kurzu udělat velkou svatbu ještě během studií VŠ, SŠ bez jakéhokoli lámání si hlavy nad budoucím zajištěním (šak on se Pámbu postará).

Kollenka

@JiKu: Jasně. Klidně aj podruhé :) (Blbé fóry...)

Ale upřímně jsem ráda, že už máme za sebou ty první roky nesmyslných představ a zklamaných očekávání. Nejlepší je neočekávat raději vůbec nic. A upínat se víc na Pána Boha než na muže. Tam je to přece jenom jistější.

wictor

@Kollenka: ale to snad.. takhle tu bourat morálku ;-) Kdyby má žena nemohla mít ode mě žádné očekávání, tak jsem selhal jako manžel i jako chlap. Slib je slib - takže min. lásku, úctu a věrnost - dokud nás smrt nerozdělí, tj. ne na 5, 10 let.

dromedar

(Že někdo od někoho nic neočekává, nemusí přeci vůbec znamenat, že se od něj nic rozumně očekávat nedá.)

JiKu

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.
Přeformuloval bych to na "nejlepší je nemít žádná moc konkrétní očekávání".

Co je a co není konkrétní očekávání?

a) Obecné nekonkrétní: Bude se spolu se mnou snažit, aby domácnost nějak fungovala, bude se snažit plnit občas alespoň některá má přání. Bude se tak jako já snažit o vzájemné pochopení a porozumění.

b) Konkrétní: Boty bude nechávat vyrovnané na okapávači, nebude nechávat houbičku na nádobí ve dřezu, rodičovskou dovolenou si vezme pěkně z 50%.

wictor

@JiKu: ten byl dobrej:-P

LidiLidi

Kdybych bývala vedela... Tak bych neměnila a vdávala se znovu. A narozdíl od Kollenky moje očekávání jsou naplňována v míře víc než hojné, nebo též jinak řečeno, asi jsem realista, co si růžové brylky moc nenasazuje. Pro me nějaká velká posvatební vystřízlivění (zatím?) neprisla, spíš naopak... A jak to má manžel, to se zeptejte jeho, ale nestezuje si (ne, fakt nemá zakázáno si stěžovat).

JiKu

jinak řečeno, asi jsem realista

Tím to bude :-)

Zdendanda

"Kdybych bývala věděla"
Otázka je co přesně bych bývala věděla. Kdyby mi někdo před svatbou řekl, že když si vezmu tohoto muže, tak za 7 let po svatbě budu mít za sebou 3 těhotenství, která skončila ještě v prvním trimestru a doma pětileté dítě s těžkým kombinovaným postižením, nejspíš bych se dost vyděsila (a jestli bych svatbu odvolala? to si netroufám odhadovat...)
Kdyby mi k tomu ale dal i náhled toho, jaký takový život bude, a že přes to všechno budeme mít pěkný vztah a budu cítit v našem životě "Boží ruku" a budu mít spousty důvodů, za co být vděčná... tak bych neodvolala.
Jinými slovy, nelituju ani že jsem se vdala, ani za koho, ani v kolika (pravda, nejmladší už jsem nebyla:))

kacarovi3

Ani já nelituji ale fakt jsem mohl být rozumnější...

Kollenka

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.

To si teda nejsem úplně jistá. Ať nad tím přemýšlím, jak nad tím přemýšlím, furt si myslím, že jsem to napsala tak, jak jsem to myslela. Prostě jsem se naučila nic (moc) neočekávat - pozor, ale nejen od manžela, ale ani od sebe - a tudíž zažívám samá příjemná překvapení :)

Ale já (a moje manželství) to je úplně jiný případ než třeba LidiLidi. Rozhodně bych se nikomu nedávala za příklad. Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách. A můj muž a naše manželství to byla výzva par exellence. Miluju ho a neměnila bych ho. S každým jiným by musela být hrozná nuda :)

JiKu

Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách.

No, když myslíte ...

JiKu

Snad hezké, jen pro JiKu totálně nesrozumitelné.

dromedar

běda, třikrát běda! Taky jsem kdysi míval kvalitní kanady šedesátky z armádních skladů. Když jsem je roztrhal, nový pár ve své velikosti jsem už nikde nesehnal.

dromedar

"proč to zpívá všechno tak vysoko, když má limit někde na áčku?"

Pravděpodobně protože je to tak napsané v doprovodu.

JiKu

Trochu jsem se kácet naučil. Něco jsem si přečetl, něco jsem odkoukal, dostal i nalejvárnu od někoho, kdo působí jako mistr odborného výcviku (a v sousedství si o víkendech přivydělával kácením kůrovcové kalamity). A koukal jsem na mistry i na packaly.

Co se týče bezpečnosti, platí zásadní pravidlo. A to je jedno, jestli je to kácení, práce na vysokém napětí či výroba dynamitu: Největší počet neštěstí má na svědomí rutina.

Říkají o ní

lenafajm říká o ní:
Hraje na kytaru a zná písničky, který mám ráda! Skoro zázrak někoho takovýho najít.. :)
Tofl říká o ní:
Malé setkání s velkou spisovatelkou na UNITED 2018 :-)
PetrST říká o ní:
Velká Signální spisovatelka. Co na jazyku, to na klávesnici :D UNITED 2018