Katusi

Katusi / Kateřina Marie Magdalena Sedláčková / 27 let

dromedar

"Mám rozepsaných pár náročnějších článků a než je dopíšu, vždycky se něco změní a já je tak zase strčím zpátky k ledu."

(Otázka nejen pro @Katusi) Kolik rozepsaných článků máte?

DagmarTerezie

Díky za krásný článek. Zavzpomínala jsem si na našeho pana souseda, který byl až do konce doma. Neskonalý obdiv jeho opravdu svaté ženě a všem, kteří tu nemoc prožívali s nimi. A vzpomněla jsem si ještě na knihu/film Pořád jsem to já, ale tu nejspíš budete znát.

jk-s

"Že každý z nás bude moct být já až do konce."

Díky. Zažil jsem tohle ztrácení sebe sama některých z mých blízkých také, jednou i pro nádorové onemocnění. (Mimochodem - člověk si tak říká, co že se to má podle katolické víry vlastně oddělit v okamžiku smrti od těla.)

LidiLidi

Díky za článek... Alzheimer je jednim z mnoha takových témat, o kterém se opravdově moc nemluví.

A odpovím ještě na otázku @dromedarovi: Já jich mám asi šest a dva až tři v hlavě, žádný dopsaný a některé už asi ani ne aktuální.

Katusi

@dromedar Já jich mám rozepsaných... patnáct.

medofil

"Píšu, tedy jsem"
— Jak to víte? Co když to píše někdo jiný a Vy ve skutečnosti nejste?

kacarovi3

Nejvíce lidí mrzí, že ta nemoc mění osobnost člověka.

Lucie_J

Díky za ten článek

organo

Dík za článek. Přesně,. jak @Katusi píšete: člověk úplně ztrácí sám sebe a mění se takový, způsobem, že nikdo z jeho blízkého okolí by tomu nikdy nevěřil. Na Alzh. zemřela moje teta - nemoc u ní propukla ale velmi brzy - kokem 55. roku života a dalších 7 let (zvláště poslední 3) se z ní pak stával úplně někdo jiný. Zapomínala číslice, písmena, nevěděla, jak se obléknout, neuměla vzít koště do ruky. Ona - celý život prožitý v hospodářství... Ona - která snad v životě neřekla sprosté slovo, začala v tomto období mluvit jako starý dlaždič. Nakonec byla na úrovni nemluvněte s plenami - hrozné...
Je to hrozná nemoc a kdo ji měl v rodině, měl by si kolem padesátky nechat udělat testy. Já už jsem na nich byla ve čtyřiceti a půjdu zas, protože je skutečně velmi důležité podchytit příznaky včas.

organo

A ty příznaky jsou kolikrát taková "prkotina", že by tomu člověk ani nevěřil... Teta taky začínala úplně obyčejně zapomínat - doktor to tehdy odbyl tím, že zapomínám e každý... Dnes už se o té nemoci ví mnohem víc a proto je potřeba při každém podezření nečekat a poradit se s odborníky.

Zobrazit 12 komentářů »