Katusi

Katusi / Kateřina Marie Magdalena Sedláčková / 27 let

PetrST

Tak mladá a už spáchala sebevraždu :/

HelenaH

...to jde udělat jen z nerozumu:-D...aneb já osobně kdybysem to bývala věděla..., asi bych se v 19 nevdávala

dromedar

Kolik může být @Katusi (kdysi) nejmladší sestřence?

Hádám 22.

Katusi

@dromedar Na první dobrou

dromedar

@HelenaH Kdybyste bývala věděla, vdala byste se ve dvaadvaceti?

JiKu

Vdávat či ženit se lze jen z mladické nerozvážnosti.
Kdo to prošvihne, mívá potíže. Osobnost je pak již příliš usazená a málo plastická. A jistá míra plasticity je pro zásadní změnu života, kterou začátek stabilního soužití zajisté je, nevyhnutelně třeba.

Věkový interval vhodný pro svatbu (plastická ani ne moc, ani příliš málo) je sice individuální (každý má jeho hranice někde trochu jinde), ale nepříliš dlouhý.

JiKu

Ostatně dotaz na dámy: kdybyste bývaly věděly, vdaly byste se vůbec? :-)

HelenaH

To už jsem měla dvě děti;-) To byl jen nejapný pokus o doplnění toho co napsal PéťaSt. Jsem samozřejmě nadšená,že dá-li Bůh a dožiju se důchodu,budu mít 19letou vnučku,která jestli bude stejně rychlá jako její babička a matka...udělá z nás prababičku a babičku jako nic.

HelenaH

@JiKu kdybysem bývala věděla asi bych si trochu déle užívala svobodu a mládí. Nevěděla jsem:-)

wictor

To je zase diskuze...
Já bych řekl: "Tak mladá a tak kurážná"... Slib na celý život je dneska jinak snad sprostý slovo.

@HelenaH věřím, že většina lidí se nebere z rozumu, ale z lásky.
Pétě bylo 24. Mladá si nepřipadala...

HelenaH

Říkám s Vámi - tak mladá a tak kurážná :-)

dromedar

Mně přišlo, že "svatba po bakaláři" (~ těch 22) je dnes v katolických kruzích takový ranější standard. Nic, co by budilo zvláštní pozornost (narozdíl od těch devatenácti, co za dávných časů @HelenaH mládí :) běžné byly, ale dnes už nejsou).

dromedar

I když je možné, že jsem poněkud deformovaný tím, že když jsem ve čtvrťáku přijel na semestr do Erfurtu, všichni kolegové z ročníku tam byli ženatí/vdané - až na jednoho opozdilce, co právě dokončoval přípravy na svatbu v nadcházejícím létě.

vasekpetru

U katolíků, kteří žiji podle učení církve a mají krev, je neotálení se svatbou docela pochopitelné. :)

wictor

@HelenaH jo takhle... koukám, že už jsem zdegenerovaný většinovým názorem kolem mě (moc křesťanů kolem sebe nemám), který hlásá tyto myšlenky vážně a mě to vždycky zvedá mandle... Tímto se Vám omlouvám za nepochopení :-)

PetrST

@vasekpetru: Nad jedním, co to dělá pochopitelným, se tady na Signálech taky diskutovalo U Kollenky (https://kollenka.signaly.cz/1908/berou-se-katolici-kvuli-sexu).
@wictor: Mě se naopak zdá, že u mladých křesťanů je dnes v kurzu udělat velkou svatbu ještě během studií VŠ, SŠ bez jakéhokoli lámání si hlavy nad budoucím zajištěním (šak on se Pámbu postará).

Kollenka

@JiKu: Jasně. Klidně aj podruhé :) (Blbé fóry...)

Ale upřímně jsem ráda, že už máme za sebou ty první roky nesmyslných představ a zklamaných očekávání. Nejlepší je neočekávat raději vůbec nic. A upínat se víc na Pána Boha než na muže. Tam je to přece jenom jistější.

wictor

@Kollenka: ale to snad.. takhle tu bourat morálku ;-) Kdyby má žena nemohla mít ode mě žádné očekávání, tak jsem selhal jako manžel i jako chlap. Slib je slib - takže min. lásku, úctu a věrnost - dokud nás smrt nerozdělí, tj. ne na 5, 10 let.

dromedar

(Že někdo od někoho nic neočekává, nemusí přeci vůbec znamenat, že se od něj nic rozumně očekávat nedá.)

JiKu

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.
Přeformuloval bych to na "nejlepší je nemít žádná moc konkrétní očekávání".

Co je a co není konkrétní očekávání?

a) Obecné nekonkrétní: Bude se spolu se mnou snažit, aby domácnost nějak fungovala, bude se snažit plnit občas alespoň některá má přání. Bude se tak jako já snažit o vzájemné pochopení a porozumění.

b) Konkrétní: Boty bude nechávat vyrovnané na okapávači, nebude nechávat houbičku na nádobí ve dřezu, rodičovskou dovolenou si vezme pěkně z 50%.

wictor

@JiKu: ten byl dobrej:-P

LidiLidi

Kdybych bývala vedela... Tak bych neměnila a vdávala se znovu. A narozdíl od Kollenky moje očekávání jsou naplňována v míře víc než hojné, nebo též jinak řečeno, asi jsem realista, co si růžové brylky moc nenasazuje. Pro me nějaká velká posvatební vystřízlivění (zatím?) neprisla, spíš naopak... A jak to má manžel, to se zeptejte jeho, ale nestezuje si (ne, fakt nemá zakázáno si stěžovat).

JiKu

jinak řečeno, asi jsem realista

Tím to bude :-)

Zdendanda

"Kdybych bývala věděla"
Otázka je co přesně bych bývala věděla. Kdyby mi někdo před svatbou řekl, že když si vezmu tohoto muže, tak za 7 let po svatbě budu mít za sebou 3 těhotenství, která skončila ještě v prvním trimestru a doma pětileté dítě s těžkým kombinovaným postižením, nejspíš bych se dost vyděsila (a jestli bych svatbu odvolala? to si netroufám odhadovat...)
Kdyby mi k tomu ale dal i náhled toho, jaký takový život bude, a že přes to všechno budeme mít pěkný vztah a budu cítit v našem životě "Boží ruku" a budu mít spousty důvodů, za co být vděčná... tak bych neodvolala.
Jinými slovy, nelituju ani že jsem se vdala, ani za koho, ani v kolika (pravda, nejmladší už jsem nebyla:))

kacarovi3

Ani já nelituji ale fakt jsem mohl být rozumnější...

Kollenka

Kollenka se samozřejmě vyjádřila zkratkovitě a ne příliš přesně.

To si teda nejsem úplně jistá. Ať nad tím přemýšlím, jak nad tím přemýšlím, furt si myslím, že jsem to napsala tak, jak jsem to myslela. Prostě jsem se naučila nic (moc) neočekávat - pozor, ale nejen od manžela, ale ani od sebe - a tudíž zažívám samá příjemná překvapení :)

Ale já (a moje manželství) to je úplně jiný případ než třeba LidiLidi. Rozhodně bych se nikomu nedávala za příklad. Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách. A můj muž a naše manželství to byla výzva par exellence. Miluju ho a neměnila bych ho. S každým jiným by musela být hrozná nuda :)

JiKu

Já jsem dobrodruh, který má rád výzvy a svým způsobem miluje rafting v nebezpečných komunikačních a vztahových vodách.

No, když myslíte ...

Zobrazit 27 komentářů »