katty3

katty3 / Katka Krušinová / 24 let

......

Napsat komentář »

na tom něco bude....

Napsat komentář »
Lucie007

paaja: Ahoj Pavle:-) o tom nepochybuji, máš naprostou pravdu. Ale myslím, že je naprosto normální, že člověka to táhne tam, kde je ona. Dřív jsem si myslela, že je to nemožné takové věci zažít tady na zemi za svůj život, pak jsem se dozvěděla o Medžugorii, pak přišli další věci, Otec James, a ted i Panna Maria na Slovensku. Už nemusím čekat na to, až budu mít na cestu, ale můžu za ní rovnou, protože je jen kousek od nás, a to jsem si říkala co mě tu může tak v Hodoníně potkat?:-))) Myslím spíš to, že Bůh nám vždy přichází na pomoc, a když mi nemůžeme k Němu, On přijde k nám sám. Žarošice jsem objevila taky až díky manželovi, a i tu krásu tam, ne to místo, ale to co mám v srdci, modlitbu růžence... Na Slovensko nechci jet ze zvědavosti, ale z lásky k Panně Marii, poděkovat ji za všechno,

Lucie007

za všechny milosti, které mi vyprosila, kdy pomohla, poděkovat, a svěřit se jí. Bůh nám nabízí plno milostí, i skrze Pannu Marii. Přišlo by mi to jako nevděčnost, tam nejet, když je to tak blízko.

Zobrazit 10 komentářů »
Napsat komentář »

Tak obrovský pocit štěstí a pokoje,jaký mě zaplavil, když jsem se dozvěděla, že byl zvolen papež, jsem snad ještě nazažila. Vidět ho naživo v televizi byl krásný zážitek. Teď se za něj všichni modleme. Nebude to mít lehké, :D ale máme opět papeže :DDD

Napsat komentář »
Radek Hanskut

od srdce napsano

Jitka Musilová

Moc díky, Katy, napsala jsi to opravdu krásně a moudře... věřím, že to byl zásadní zlom, přestupovat na školu úplně jiného ,,stylu" a moc Ti držím palce, aby Ti tak krásný přástup vydržel! J

Zobrazit 2 komentáře »

Dnešek - největší a nejkrásnější svátek roku . Aleluja.Pán vstal z mrtvých :D

Napsat komentář »

Rána se snad časem zhojí, ale jizva v mém srdci zůstane.

Napsat komentář »
HejTi

Nevidím vůbec do toho a docela mě mrzí, že se ruší církevní gymnázium, které, jak se zdá, bylo jak pro studenty tak učitele moc dobré. Jen se chci zeptat, jestli důvod nebyl prostý: vzhledem k malému počtu studentů dostávalo biskupství málo peněz od státu a protože není biskupství kouzelník a nemá kouzelný bezedný měšec zlaťáků, tak prostě nemělo jak zaplatit učitele a provoz školy?

katty3

Jo nejdříve tvrdili, že nejsou peníze. Pak se našli sponzoři. Tak začali říkat, že důvodem je malý počet žáků. Ale nevím, co je teda ten skutečný důvod. :(

missalka

ty vis, jak moc me to mrzi, chce se mi z toho az brecet a ty znas vsechny duvody :´( ale napsala si to moc hezky, a verze to spolu nejak vsechno zvladneme ;)

Marie Adamcová

Dneska - od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla tuto zprávu chodím jako tělo bez duše a vzdychám. Toto vzdychání je ale občas přerušeno smíchem, když si vzpomenu na nějakou historku (kterých je opravdu hóóóódně) z doby mých gymnaziálních let.

Škola sice končí, ale vzpomínky mně zůstanou navěky!!!

Jinak dle mého názoru a informací je to také kvůli penězům. Ale pokud jste sehnali sponzory, tak to opravdu moc nechápu...

hans

2Hejti: Nerad bych byl zapšklým nicnedělajícím kritikem, navíc ze zahraničí. Nicméně jsem to taky nepochopil.
Prvně byly problémem peníze. Tak se rodiče, sponzoři, přátelé a další dali dohromady, mákli a peníze byly na světě.

Pak byl problém, že je málo přihlášek (což mě vůbec nepřekvapuje, když se veřejně mluvilo o tom, že se škola bude rušit). A to byl nakonec asi ten důvod.

Vím, že peníze jsou vždy až na prvním místě :-) Ale v tomto případě to vidím na manažeresko - personální selhání. Např. brněnské biskupství prý nemá, jako jediné v čr, nikoho zodpovědného za církevní školství nebo výkony pana ředitele...no, vzdám se komentáře. Kdyby se situace začala řešit dříve a lépe, máklo se na marketingu školy, snížily náklady atd. zkrátka věci, který by dobrej (snad i průměrnej manažer)

hans

zvládnul, tak to mohlo skončit jinak.

Je to můj osobní názor, který jsem si udělal z mnoha spíše útržkovitých informací, nemám moc možnost ověřovat si tyto údaje (kdo ví víc, tak mě, prosím, opravte).

embec

to mě mrzí... opravdu s tím neujde už nic dělat? diskuze... rodiče... konstruktivní dialog... (přinejhorším stávka...)? V Hradci Králové jsme taky měli delší dobu personální problémy, ale biskupství (sice s prodlevou), ale přeci jen zasáhlo celkem razantně a dalo si práci najít správného člověka do vedení a teď si myslím, že je ve správných rukách. Někdy jde opravdu třeba jen o jednu nebo několik málo osob, kteří dokáží nasměrovat zbytek vyšťavených a dát jim motivaci... ale nevím, jestli je to ten důvod -spíš mě zaráží, že ten pravý důvod nebyl sdělen vám studentům a rodičům -vždyť vy tu školu spoluvytváříte... vy byste ho měli vědět, abyste byli schopni ho přijmout a nebo vyvrátit pádnost...
tož hodně sil do případného (konstruktivního) boje

HejTi

Týjo, úplně mě svrbí, že bych pro to něco rád udělal (už delší dobu uvažuju, že bych chtěl dělat něco ve školství). Však se jeden ročník klidně otevřít nemusí a příští rok se může věnovat marketingu školy aby přihlášek bylo příště víc... Hmm.

tina

Škoda :-(( Víte někdo, kde jsou priority brněnského biskupství?

embec

a proběhl nějaký dialog mezi vedením, biskupstvím a rodičema?

ViZ

Kdyby to bylo tak snadné... Ale bohužel se škosltví kompletně (nejen jedno círekvní gymnázium) potýká s podfinancováním.
Tím nehájím krok Biskupství brněnského, neboť nevím,. jaké všechny důvody je vedly k tomu, že udělalo tetno nepopulární krok.

ViZ

HejTi - jak se jednou škola zavře, není vůbec snadné ji znovu otevřít... (to není jen o jednom ročníku)

HejTi

Já nemyslel, že by se to na jeden rok zavřelo. Jen, že by se neotevřel jeden ročník, ostatní by pokračovaly... Mimochodem - teď je nedostatek školek, které se před časem zavíraly... je nasnadě, že podobná situace zanedlouho bude i se středníma školama, které se teď zavírají...

Actis

Já fakt nevím, co na to říct. Já jsem pořád doufala, že Letovické Bigy zůstane. Snad ještě platí, že naděje umírá poslední. Nejsmutnější na tom je, že toto rozhodnutí přišlo z míst, kde by člověk hledal největší podporu.

hans

2ViZ:
a) Ano, církevní školství je podfinancované. To není potřeba rozvádět. Nicméně se našli sponzoři. Takže v tomto případě si nemyslím, že by to bylo to hlavní.
b) přesně, bohužel...
2Hejti: V principu velmi zajímavý nápad. Hodně zajímavý! Jen je tam trochu problém, že má-li škola méně, než 60 studentů, tak zaniká. Neotevřením dalšího ročníku by to bylo pod 60. (ale třeba formálním sloučením např. s Bigy Brno, by se to snad dalo řešit).
Podle mě se trochu zaspalo...

katty3

embec : To na tom bylo to nejhorší. Biskupství s rodičema nechtělo mluvit. A když nakonec zástupci z Brna přijeli, vypadalo to, že už je rozhodnuto:(

zipet

Podobné situace se předpokládaly již při otevření Velehradského gymnázia - zájem o konkrétní církevní školy se sníží, protože bude větší nabídka... To je jedna věc. Ale celkem chápu, že biskupství teď nemá zájem vydržovat školu, která by horko těžko (a kdo ví, zda vůbec) měla 60 studentů... Nebylo by to na úkor kvality přihlášených studentů?
O tomto problému s Letovickým gymnáziem jsem se doslechla až teď, takže vůbec nemám kompletní informace. Ale pokud se povedlo sehnat sponzory, tak na jak dlouho? Dobře, momentální problémy by to možná překrylo, ale co příští rok? Není to zbytečná nejistota?

terrka

když se našli sponzoři na jeden rok, celý ten rok bychom měli k tomu, abychom zapracovali na prezentaci naší školy, abychom udělali výstupy ve školách, ve farnostech,... ten rok bysme jen tak nepřeklepali, ale snažili bychom se tu školu dostat mezi lidi, abys se o ní vědělo.

katty3

přesně Teri. Sem si jista,že další rok by k nám už šlo více lidí. Letos to bylo ovlivněno tím, že se o tom od ledna mluvilo. A to, že se do toho vložila televize tomu vůbec nepomohlo.

Marie Adamcová

Holky, napadá mě... je to asi takový výkřik do tmy, ale... jedete na diecézní setkání mládeže s otcem biskupem? Co kdybychom si při této situaci na otce biskupa počkaly a zeptaly bychom se ho, proč to tak je, popř, jestli by se nedalo ještě něco dělat. Myslím, že petice je sice zajímavá iniciativa, ale když uvidí opravdové živé mladé lidi, kteří ho o něco prosí, tak by to bylo ani něco jiného.

Asi už je pozdě, ale alespoň bychom se dozvěděli pravý důvod. Nebo na Diecézku koluje každoročně krabička s názvem: "Dotazy na otce biskupa", pokud byste to nějak slušně naformulovali, tak by to byla taky možná varianta. Má to tu výhodu, že se otec biskup k tomu vyjádří před celou katedrálou a všichni to budou vědět..

Marie Adamcová

Ale pokud byste s ním mluvily osobně, tak se můžete vyptat na podrobnosti. A je to přeci jenom důvěryhodnější, když bude vidět živé lidi, kteří pořád ještě věří v zázrak...

Holky, nevím, jak bych se mohla této iniciativy zúčastnit, budu na DSM hodně zaměstnaná. Mám tam na starosti stravování, takže asi budu kmitat, ale pokud najdu chvilku, ráda bych se přidala, pokud se tedy něco takového uskuteční...

Mějte se a držte se! Věřme, že to ještě není zabité.
Maruška

ToB

Mne to taky mrzí. Nemůžu hodnotit, zda zavření té školy bylo správné, ale vypadá to na nezvládnutou komunikaci ze strany biskupství. To je na tom asi nejhorší. Měli se prostě sejít s rodičema a solidně to odůvodnit.

Školy se zavírat budou, protože je málo studentů. Tahle není první ani poslední... Myslet si, že to kvůli reklamě příští rok bude s počtem studentů lepší, je podle mne přehnaný optimismus. (Dneska jsem asi otravný, že?)

terrka

přehnaný optimismus to určitě není, zabralo to i na jiných školách a navíc tahle prezentace naší škole docela chyběla.
Maru, už jsme si taky říkali, že do krabičky s dotazy nahážeme strašně moc dotazů, na naši školu, aby byla šance, že aspoň jeden ten papírek vytáhnou :D . Ale s tím počkáním si na o. biskupa to taky není špatnej nápad :)

hans

Vzhledem k tomu, ze si o. biskup, predpokladam, predem vybira, na co odpovidat bude a na co nebude, tak nevim. Ale zkuste to! A osobni zastaveni a rozhovor jen doporucuju. Hodne stesti!

katty3

Školu už asi nezachráníme, ale na diecézku se nějakým způsobem určitě ozveme. :)

Kristýnka1

tohle se asi netýká BRNĚNSKÝHO BIgy nebo jo?!

embec

jsem z toho trochu zmatená - na webu biskupství se uvádí, že se školy slučují -tedy BiGy Brno zůstává a ruší se Letovice?

Marie Adamcová

Ano, je to tak, BiGy Letovice končí a žáci z Letovice se přesouvají na BiGy Brno.

Fanóch

Díky za článek Katko. Jen chci říct, že naděje ještě stále nevyhasla..:-)

Marie Adamcová

Hmm... já myslím, že už pomalu ano...

terrka

no, podle toho, co nám dneska řekl ředitel, tak ještě ne :)

Zobrazit 31 komentářů »

Podepište prosím petici a podpořte Bigy Letovice http://www.petice24.com/chceme_bigy_v_letovicich

Napsat komentář »

Říkají o ní

Štěpán Lerch (Imend) říká o ní:
Krušinovic
hanulka říká o ní:
Osovka - Mamre týden ;)
Tofl říká o ní:
* Mamre týden 2012
Adri_storyofmylife říká o ní:
no jo, my jsme se hledaly -(pat a mat :D)
Kytička říká o ní:
oujee Ktuška :D tak to je super človíček a když je nejhorší vždycky vás povznese( prostě vás drží nad vodou) :)