katstyle

katstyle

Ženy milé, prosím naléhavě o modlitbu za manžela, který leží v nemocnici (odvezla ho opět záchranka). - k velmi vysokému tlaku se bohužel přidaly i závažné psychické problémy.. Prosím o modlitbu za mé děti, zejména za jednu mých dcer, řeší vážný vztah, tak ať ho dokáže ukončit a odejít s důvěrou v Boží pomoc. Prosím o modlitbu za mě, jsem přepravovaná, na dně..

Napsat komentář »

Ženy milé, sháním pro dceru Elišku, studentku VOŠZ, ubytování (podnájem) v Hradci Králové. Za rozumnou cenu. Děkuji za případné tipy.

Kili

U salesianů jste to zkoušely https://www.sdmhk.cz/ ?

Zobrazit 1 komentář »

Mám velkou prosbu, nevíte o někom, kdo by ušil křestní štolu a vyšil na ní jména a datum křtu? (Samozřejmě zaplatím). Děkuji.

terre-eau

Robia to sestry v Brne pod Petrovom - predajňa liturgických potrieb.

Zdendanda

A musí to být vyšité? Kamarádka dělá moc pěkné malované: https://www.fler.cz/shop/kannaj?ucat=566313 Jde si nechat udělat ve stejném motivu i svíčku.
PS: Nákupem podpoříte 2 šikovné věřící maminky vícečetných rodin :))

Kili

Já jsem u nich kupovala a jsou nádherné, navíc skvělá komunikace i vstřícnost a rychlost:).
Jinak na fleru se těch vyšívaných dá najít hafo.

Zobrazit 3 komentáře »

Dnes jsem narazila na tuto úvahu

Tu a tam natrefíme v tisku na výstižný citát z díla Alexe Frasera Tytlera, skotského právníka a historika. Ten ve svém zamyšlení o příčinách pádu demokracie v antických Athénách napsal: "Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády – může trvat pouze tak dlouho, než voliči zjistí, že si mohou dovolit odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí. Proto demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti… Průměrná doba… Zobrazit více

Dnes jsem narazila na tuto úvahu

Tu a tam natrefíme v tisku na výstižný citát z díla Alexe Frasera Tytlera, skotského právníka a historika. Ten ve svém zamyšlení o příčinách pádu demokracie v antických Athénách napsal: "Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády – může trvat pouze tak dlouho, než voliči zjistí, že si mohou dovolit odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí. Proto demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti… Průměrná doba trvání velkých světových civilizací ve fázi rozkvětu činí přibližně dvě století…Všechny postupně procházely těmito stádii: od otroctví k víře, od víry k odvaze, od odvahy ke svobodě, od svobody k hojnosti, od hojnosti k sobectví, od sobectví k sebeuspokojení, od sebeuspokojení k apatii, od apatie k závislosti, od závislosti zpět k otroctví."


Ale možná je to ve své podstatě daleko jednušší - otroctví hříchu...

staryvlk

katstyle:
výborně napsáno, již si to opisuji červenou tužkou,velkymi tiskacími písmeny. Především jsou podle mě pravdivé fáze demokracie.
Myslím, že naše česká společnost se nachází ve fázi "od svobody k hojnosti". Ale nevím jestli se nám vůbec podaří tuto fázi uskutečnit, Hojnost bude navršena jen u velmi malé části obyvatel.

vildatom

Zajímavá úvaha. Jsem zvědavý, jak dlouho ta naše demokracie bude a co případně zkutečně bude po ní. Ale trochu se toho děsím.

staryvlk

katstyle:
jsem podobného názoru. Římská "civilizace" přetrvala trochu déle, ale stejně degrtadovala. Naprotitomu komunistiský pokus byl kratší.

Zobrazit 3 komentáře »