Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

KarelFalta

KarelFalta

Ženatý
KarelFalta

Je to už dost dlouho co jsem aktivně pobýval na Signálech, proto nevím, jestli jste zde diskutovali o prodloužení, či neprodloužení mandátu Dominika Duky. Pokud ano, napište mi, prosím, odkaz na takovou diskusi. Já zatím četl jen nesignálový článek - https://revueprostor.cz/adam-borzic-krestane-vlastenci-a-usvedceny-arcibiskup

JiKu Třeba tady https://www.signaly.cz/pokus-4/prispevek/735345

A myslím, že i jinde.

JiKu Ten článek je zajímavý tím, že otevřeně otevírá (byť jenostranně) vztah vlastenectví a křesťanství, což je téma, na které se už dávno chystám.

KMirjam Diskusi jsem nepostihla, nicméně když jsem povrchně zahlédla útržek informace, že kdosi chce zpravit papeže Františka o "hnědnutí naší společnosti a církve" v souvislosti s Dukou, řekla jsem si, proč ne. Jenže když jsem si dopis přečetla, zděsila jsem se, co nesmyslů obsahuje, a ačkoli Dukovi sama mnohé vyčítám, seznam jeho "hříchů" je naprostá hovadina. Vrcholem byl prý happening na Popeleční středu. Takže akci i listu říkám jednoznačné ne. Nejen, že zcela zbytečné, Duka odejít chce sám, ale zdá se mi to až amorální. A to říkám i navzdory tomu, že s Dukou v plno věcech nesouhlasím, a dokonce co do obsahu correctiu dávám možná v jednom bodě trochu zapravdu. Tohle se nedělá. Ne.

solipso Jsem asi divný, ale já bych se k ničemu takovému nepřipojil prostě proto, že je mi udavačství z duše odporné.

KarelFalta komentoval odkaz uživatele JiKu.
KarelFalta se nyní i zde přátelí s uživatelem pastorblack.
KarelFalta

vildatom Mockrát děkuji. I vám. :-)

KarelFalta

Přání do roku 2017

KarelFalta

Co je tohle za písmeno X ? Jak se písmeno X jmenuje v řecké abecedě? (Chí) A podle tohoto písmena se jmenuje jistá struktura v biblickém textu. Jmenuje se Chiastická struktura. Jedná se o literární útvar, který je v bibli jasně patrný. Malý příklad…

Vojtěch Hýbl (VVRH) zdá se mi to drsnější, než filosofie.

KarelFalta
KarelFalta komentoval album K výročí svatby.
Uživateli KarelFalta se líbí album K výročí svatby.
KarelFalta komentoval status uživatele KarelFalta.
Uživateli KarelFalta se líbí status uživatelky IrenaT.
Uživateli KarelFalta se líbí album Muchomůrka.
KarelFalta
KarelFalta

Žádná diskuse o předávání státních vyznamenání? Žádné souznění s výzvou k neúčasti?

Nechci sahat do svědomí těm, kteří si pro vyznamenání došli, ale já bych tam nešel.

vildatom Proč Karle?

KarelFalta Na protest.

HelenaH Můj lajk je odpovědí;-)

KarelFalta Vážím si toho Helo. :-)

HelenaH https://youtu.be/uThFNSluSww

HelenaH Nevím jestli by tento člověk o němž je píseň přišel včera na Hrad. ;-)

ontarios Jestli by jsi tam Karle šel nebo nešel by mělo smysl se vyjadřovat pouze tehdy, pokud by Tě někdo pozval. Takhle je to jen plácnutí do vody.

RomanS Nejít "na hrad" souvisí s nemít rád Miloše Zemana. Čím větší tato neláska, tím větší inklinace k podobným demonstrativním postojům a vyjádřením.

HelenaH Nemít rád? Ale tak to snad ne ;-) může za tím být třeba neochota poslouchat řeči o České státnosti poté co byl poslán hanebný do zadku lezoucí omluvný dopis do Číny. Jako bychom byli nesvéprávní bambulové, kteří se velkomocnosti musí omluvit za to jakou návštěvu přijali. Je to hanba. A zdaleka ne jen prezidentova.

HelenaH Je mi moc líto že tam pan kardinál šel.

HelenaH http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/cyril-hoschl-prohlaseni-4-ustavnich-cinitelu-jsou-to-srabi--1663788

KarelFalta Obávám se Helo, že někteří lidé to prostě nechtějí, či nedokáží chápat. Ale od ontariose a Romana S jsem zrovna takovou reakci nečekal.

ontarios Nejít na Hrad rozhodně souvisí s tím, nemít a nesouhlasit s Milošem. Nejít na Hrad by mělo smysl tehdy, pokud bych si byl vědom, že ocenění nemám za co dostat. Jinak je to podle mne mimo. Není to o tom, kdo metál dává, ale o tom, kdo ho dostává. Proto mi není líto, že tam pan kardinál šel. Navíc rozdělovat je snadné, tvořit mosty už tolik ne.

ontarios Karle, to nebylo nic proti Tobě. Jinak se člověk rozhoduje teoreticky a jinak, když je to doopravdy.

KarelFalta Pan Brady má můj respekt. Pro státní vyznamenání by si už nešel a přitom v něm hořkost a nenávist není.

HelenaH Nejde jen o pana Bradyho. Potom co prožil myslím to že vyznamenání od pana prezidenta nedostal zvládl v pohodě;-) ti lidé kteří se včera sešli na Staromáku myslím nic nebořili Ontariosi. Spíš jsem z toho měla dojem že to bylo úžasný setkání lidí-občanů které spojuje ne neláska k panu prezidentovi ale strach o to kam naše země bude směřovat. Pan doktor Höschl v tom odkazu i jiní kteří minuly týden v tom pořadu byli hosty to řekli jasně.

HelenaH @KarelFalta od RomanaS jsem takovou reakci opravdu.....čekala:-)

ontarios Neříkám, že Ti co byli na Staromáku, něco bořili. To ne. Jen, že se nemusí stydět ten, kdo má za co obdržet metál a šel si pro něj. Pro ne.

KarelFalta Přesně tak Helo.

KarelFalta ontarios - Myslím, že tu nikdo nepsal, že ti, co tam šli, by se měli stydět.

ontarios Já vím Karle. Pouze jsem to konstatoval.

Papo Jsem rád, že pan kardinál na udílení šel. Jeho prací je budovat mosty a nosit Krista tam, kde je potřeba.
Navíc - pokud pana Zemana volila půlka republiky, pak kdyby pan kardinál pro vyznamenání nešel, byla by naštvaná druhá polovina katolíků a pan kardinál by přišel o "komunikační most" se světskou mocí (a ruku má srdce, pan Zeman nepromíjí, neodpouští a mstí se).

KarelFalta Papo, jak to tak popisujete, tak z toho vyznívá, že nosit Krista znamená lézt do zadku, abych se zalíbil a získal si "komunikační most".

HelenaH Je to tak jak řekl pan biskup Holub otázka svědomí...otec Holub tam byl taky pozvaný a neměl na to zřejmě žaludek;-) Komunikační most s neodpouštějícím a mstivým člověkem(jak Papo píšeš o panu Zemanovi) zřejmě moc pevným mostem nemůže být!

Vojtěch Hýbl (VVRH) Státní svátek vzniku ČR má svůj ceremoniál a prezident podle toho má udělovat vyznamenání, jak uzná za vhodné. To není lezení do zadku. Prostě pan kardinál dostal pozvání, aby přijal ocenění a přijal to na návrh ne prezidenta republiky, ale těch, kteří ho navrhli jménem nás všech. Je dobře, že to přijal pan kardinál.

Bohužel si však musíme zvyknout na to, že náš milovaný pan prezident, kterého jsem já nevolil, avšak většina, kterou v demokratickém státě respektujeme ano, je po celou dobu své kariéry prezidentem jen sám pro sebe a dělá národu ostudu, jakou neměl za žádného jiného vládce po víc, jak 1000 let své existence.

Káže o mravech, je však nemrava, ale to je jeho problém a problém těch, kterým se líbil při kampani. Koho jsme si zvolili, toho máme a za toho musíme Bohu děkovat.

Vojtěch Hýbl (VVRH) Poslední trapasy pana prezidenta jsou skutečně sladké: ztrapnit pohřeb, podlézat Číně, zneuctit Dalajlámu či nechat člověka letět přes oceán a říci mu: Nic nedostaneš, protože se tvůj příbuzný na vládní půdě bratříčkuje s Dalajlámou.

KarelFalta Vojtěchu, je třeba dobře chápat souvislosti.
V první řadě připomínám, že jsem napsal, že nechci sahat do svědomí těm, kteří si pro vyznamenání došli. Na tom si trvám.
V druhé řadě ale reaguju na to, co napsal Papo.
Pokud si pan kardinál šel pro ocenění z toho důvodu, aby se mu prezident nemstil, či kvůli tomu, aby si nerozházel Zemanovi voliče, pak je to lezení do zadku.
Kristus se nebál si to s někým rozházet.

HelenaH Pan kardinál byl oceněn sám za sebe. V rozhovoru čt řekl že to vnímal jako ocenění celé církve. Četla jsem vyjádření několika kněží, kteří se přitom potili hanbou...

ontarios Indiáni mají hezké úsloví: Nekritizuj někoho, pokud jsi alespoň den, nechodil v jeho mokasínech.

KarelFalta Já četl na Facebooku otevřený dopis kardinálovi Dukovi napsaný Vítem Zatloukalem ( @ViZ ). Poprvé jsem se divil, že zrovna on něco takového napsal (klobouk dolů) a podruhé jsem se divil, že to neuveřejnil i tady na Signálech (škoda).

Papo @KarelFalta Můžete to vidět jako lezení do zadku, já to čtu jako "politicky prozíravé". A dovolím si podotknout, že je nesporně pravda, že se Ježíš "nebál s někým rozházet", ale tahle super "ctnost" mu vynesla kříž a křesťanům 300let pronásledování, když už se bavíme o souvislostech.
PS: Nepochopil jste mě - kardinál Duka buď mohl na Hrad jít a naštvat lidi, co pana Zemana nevolili nebo tam nejít a naštvat ty, kteří jej volili. Vašimi slovy - ať udělá co chce, stejně někomu poleze do zadku.

@Babča Samozřejmě, že ty mosty budou nepevné, přesto o jejich budování máme jako křesťané usilovat..

HelenaH Děkuji pěkně za takovouhle politickou prozíravost ;-)))

Papo @HelenaH Konečně špetka uznání.

KarelFalta Čtu to od Heleny jako ironickou poznámku, než jako špetku uznání. ;-)

Papo, doufám, že to neměla být výtka Ježíši Kristu, že měl být politicky prozíravější.

Papo @KarelFalta Nikoliv, byla to výtka vašemu příměru.

Je mi jasné, že to byla ironie, ale nijak mi to nevadí, babča se řídí momentálními pocity, takže pro mě není a nebude politikem. Z této pozice ať si hodnotí pana kardinála jak chce..

Vojtěch Hýbl (VVRH) jo, já jsem to napsal po svém. Když si pan kardinál Duka, který je opravdu muž na svém místě a kterého si hluboce vážím, pro to ocenění šel, šel zajisté i s vědomím všech negativ, která to nesla vč. kritiky jeho spoluvěrců i jiných lidí, která se však nevznesla kvůli jednotlivým jiným oceněním, ale kvůli neuvěřitelně ostudnému prezidentovi, kterého jsme si ovšem demokraticky zvolili a stejně ho musíme respektovat. Holt, někdo mu to ocenění závidí, ale je jisté, že Mons. Duka si ho zaslouží - víme, koho v církvi máme. Když však prezident ocení dobrého pastýře, nedá se předpokládat, že je to proto, že se rozhodl činit pokání a otevřít křesťanské civilizaci, které má plná ústa. A stejně tak si nemyslím, že by se tak kardinál stal sluhou prezidentovi, když přijme to ocenění.

HelenaH Můj momentální pocit @Papo je, že jsi hlupák.....;-)

Papo @HelenaH To Ti přeju!

KarelFalta Papo, můj příměr byl záměrně vyhrocen a jsem rád, že se s ním neztotožňujete, nic méně, napsal jste, že prací kardinála je budovat mosty. OK, to jistě také je. Nebylo ale nyní na místě dát na most nápis, který by vyjadřoval myšlenky bojkotu udílení státních vyznamenání z důvodu kauzy Brady, Herman, trapný dopis do Číny...

Papo @KarelFalta Pořád jen ukazujete pohled člověka, který má jasno na jednu stranu a to takovým způsobem, že to "přeci musí vidět každý". Jenže tak to prostě není.
1- kolem pana Bradyho jsou dva tábory a osobně si myslím, že ocenění si do Kanady veze plný kufr. Pomíjím otázku schválení Kanady při oceňování jejich občanů.
2- kolem pana Hermana žádnou kauzu nevidím
3- stejný dopis šel také ze Slovenska. Nelíbí se mi, ale jsou pod ním 4 podpisy, takže nemůžu tohle přičíst pouze nebo zásadně panu Zemanovi.

Tedy - je opravdu co bojkotovat? Pan Brady sem nejel zbytečně, pan Herman má také co chtěl a dopis do Číny panu Zemanovi přišít nelze.

HelenaH A co Karlovi vyčítáš, Papo? Opravdu nechápu. Naopak Ty máš naprosto jasno:-) A nejsi tak trochu vzteklý že to někdo vidí jinak než Ty?

KarelFalta 1 - Nejde o kufr ocenění, ale o způsob jednání "hradu". (Nějak mi nejde uvěřit, že pan Brady je lhář a že by si ujištění o ocenění a následné zrušení vymyslel.)

2 - Herman je s bodem 1 neodmyslitelně spjatý.

3 - Já to také neházím jen na prezidenta.

Papo @HelenaH Kdepak, já jsem přeci hlupák.

Ale pokud chceš vědět co si myslím, tak bych osobně pana Zemana bojkotoval. Jenže já nesu zodpovědnost jen za sebe. Nedovolil bych si "mít jasno, jak se zachovat" v případě, že bych nesl větší větší zodpovědnost. Ne tak zodpovědnost za celou církev.

HelenaH Právě o to jde -že nešlo jenom o něj Papo !!!!
Je mi smutno z toho že nejsi schopen to vidět a rozlišit

Papo @HelenaH A tím jsme opět na začátku rozhovoru. Patříš do poloviny křesťanů, kterou kardinál svým jednáním zklamal. Kdyby tam nešel, měla bys dobrý pocit a bylo by Ti úplně šumák, že zklamal tu druhou polovinu křesťanů. Prostě by jsi byla šťastná, že si pan kardinál vybral tu správnou (tedy Tvoji) stranu.

HelenaH Patřím Papo k těm lidem u nás kterým nikdy nebude šumák co dělají naši kněží-natož pan kardinál!

Papo @HelenaH Jenže já nepsal, že Ti bude šumák co dělá kardinál, ale psal jsem, že pokud by se kardinál v tomto případě rozhodnul na Hrad nejít, že by tím vyvolal silné emoce v druhé polovině církve. Vlastně stejné, jako vyvolal teď v Tobě nebo Karlu Faltovi..

HelenaH Nějak neznám toho kdo by z toho měl radost. Jen ty kterým je to fuk a ty které to mrzí jako mě.

Papo @HelenaH To proto, že žiješ v bublině, to není tak těžké říct proč. Také ve svém okolí nemám voliče pana Zemana. A není to proto, že by neexistovali. Je to tím, že žiju v bublině.

Ale třeba Ti pomůže tohle: Tuto sobotu se na jednoho vysoce postaveného člověka v církvi sesypali někteří rozhněvaní kněží (někteří z nich, stejně jako ViZ, psali osobní dopis panu kardinálovi), jak je možné, že pan kardinál šel. A on jim odpověděl přibližně toto: "Já jsem rád, že jsem žádnou pozvánku nedostal, protože bych skutečně nevěděl, co dělat. Vy říkáte "nejít", ale uvědomte si, že já s těmi lidmi pak musím jednat." Třeba Ti to bude stačit, tak jako to k zamyšlení stačilo oněm kněžím. Věci nejsou černobílé.

HelenaH Rozumím. Kdysi se tu diskutovalo o menším zlu. Tohle není přímo zlo. Pan kardinál se rozhodl a šel tam. Přesto že zřejmě věděl, že spousta jeho spolubratří a oveček s tím nesouhlasí. Otec biskup Malý byl na Staroměstském náměstí, otec Radkovský řekl že by tam nešel. Klidně tam pan kardinál mohl jít. Ale říct potom že přijal vyznamenání za celou církev je Papo opravdu podivné!

Papo @HelenaH Přesně! Kardinál tam šel, přesto že zřejmě věděl, že spousta jeho spolubratří s tím nesouhlasí. A stejná situace by nastala, kdyby tam nešel. To je to, co mám pocit, že stále ještě nechápeš.

Jinak se podívej třeba na FB pana kardinála, uvidíš, že jsou i lidé, kteří mu to prostě přejí.

A co přesně se Ti na tomhle výroku nelíbí? "Řád bílého lva je velká pocta nejen pro mě, ale uznáním i pro celou církev, že po letech totality nalezla své místo ve svobodné společnosti." Není to jen jinak řečeno, že církev zase patří do společnosti? Že už není věcí "podzemní" nebo "nesvobodnou"?

KarelFalta Dnes jsem poslouchal rozhovor s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou. Přidal další důvod, proč se neúčastnit předávání státních vyznamenání - selekce pozvaných lektorů.

HelenaH Taky jsem poslouchala. Jsem ráda Kájo že to celé vidíme podobně..:-) A že to podobně vidí i lidé kterých si fakt vážím

KarelFalta Taky jsem rád :-)

Vojtěch Hýbl (VVRH) Kájo, tak příští rok řád TGM za neocenitelnou službu církvi Adventistů Sedmého dne, ale musíš zapracovat na evangelizaci našeho prezidenta, jinak ten řád nedostaneš.

KarelFalta Vojtěchu, Ty vtipálku :-)

Když už vtipkujeme, tak - http://m.ihned.cz/c1-65489580-seznam-kandidatu-na-medaili-za-zasluhy

Papo @KarelFalta Však také rektoři kvůli tomu nepřišli, aby vyjádřili kolegialitu, to je přeci v pořádku.

Vojtěch Hýbl (VVRH) Ono to možná zní jako vtip, ale uvědomme si, že misijní poslání máme každý. Bez "Jděte do celého světa a hlásejte evangelium" by církev nebyla církví ať si pod pojmem církev představíme cokoli je náboženského, jak si to zvykla česká společnost používat i vůči Muslimům a Židům. Takže my křesťané máme povinnost hlásat evangelium ať je to vhod či nevhod i panu prezidentovi, který má Bibli určitě přečtenou do posledního písmenka, ale nepochopil správně její poselství. Když se Ti to, Kájo, podaří, zasloužíš víc, než řád TGM. A myslím, že pan prezident by Ti byl vděčný, když bys mu správně vyložil křesťanskou nauku a on se pak dal na cestu pokání a byl vyvarován hloupostí, které koná ve svém prezidentském úřadu.

KarelFalta @Papo - Ano, je to v pořádku. V pořádku by samozřejmě bylo i to, že by tu kolegialitu projevil někdo, kdo faktickým kolegou není, tedy případný já, který rektorem není.

KarelFalta Vojtěchu, ten vtip nespočíval v evangelizaci prezidenta, ale v tom, že bych byl já oceněn. Také se řád T.G.M. nedostává za službu církvi, ale za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

Papo @KarelFalta Ale tak je snad v pořádku také když kolegialitu neprojevil nekolega.

KarelFalta Na to můžu napsat to, čím jsem začal - Nechci sahat do svědomí těm, kteří si pro vyznamenání došli, ale já bych tam nešel.

Vojtěch Hýbl (VVRH) Však to s tím souvisí: Tím, že žiješ jako křesťan, hlásáš Kristovo učení i dle povzbuzení prezidenta, kterým nás vyzýval, abychom se vrátili ke křesťanským hodnotám rozvíjíš demokracii, humanitu i lidská práva.

Samozřejmě psal jsem to tak trochu jako vtip, ale tím jsem chtěl vyjádřit, co si o tom myslím a že bys určitě tu nominaci přijal a i s onou výhružkou, že když prezidenta nezevangelizuješ, nic nedostaneš, protože to je realita.

KarelFalta Vojtěchu, abys tohle mohl tvrdit, musel bys mě líp znát.

Vojtěch Hýbl (VVRH) No právě. Důvěřuji ti, že přesvědčíš pana prezidenta, že by měl jednat jako křesťan a zastávat křesťanské hodnoty, když nás k tomu vyzývá. Jinak totiž mluví naprázdno.

Myslím, že řád by Ti stejně nedal a že o ten řád ani nestojíš, ale o Krista, kterého svým životem hlásáš, i když trochu jinak, než já nebo než Papo.

Já, bohužel nemám na pana prezidenta čas. Když byl v Hranicích, já jsem jel učit náboženství do Potštátu, tak jsem se nemohl toho setkání zúčastnit. Navíc jsem většinou v Drahotuších a pan prezident v Praze a to je trochu z ruky. Ty to máš blíž.

KarelFalta Vojtěchu, mluvili jsme o tom, jestli bych na předání ocenění šel, nebo ne. Ale pokud chceš mluvit o evangelizaci pana prezidenta, tak to vyjednej a já si čas udělám ;-)

Vojtěch Hýbl (VVRH) no, moc se mi to vyjednávat nechce. Ale myslím, že pan prezident by si tu lekci zasloužil. Přiznám se, že dávat lekci není moc můj obor. Katolíci nejsou zvyklí dávat lekce, spíše čekají na zázraky.

Uživateli KarelFalta se líbí fotka v albu 27. říjen 2016.
KarelFalta komentoval album Řeka čaruje... :-).
Uživateli KarelFalta se líbí fotka v albu Řeka čaruje... :-).
Uživateli KarelFalta se líbí album Podzimní odpoledne v zámeckém parku.
KarelFalta komentoval status uživatelky IrenaT.
KarelFalta komentoval fotku v albu 26. říjen 2016.
KarelFalta
Uživateli KarelFalta se líbí album Nová členka naší domácnosti - Viki.
Uživateli KarelFalta se líbí album Barevný podzim.
Uživateli KarelFalta se líbí album Z krátkého výletu na Kuks.
KarelFalta komentoval fotku v albu 20. říjen 2016.
KarelFalta
KarelFalta
KarelFalta komentoval album I toto se dalo dnes najít.....
Uživateli KarelFalta se líbí album I toto se dalo dnes najít.....
KarelFalta komentoval fotku v albu 14. říjen 2016.
KarelFalta

Říkají o něm:


vildatom říká o něm:
Výborný fotograf jehož díla by se měla prodávat za milióny. :-)
IrenaT říká o něm:
Moc milé setkání a seznámení :-).
Další přátele »