KarelFalta

KarelFalta

Ženatý

A to je co za novinku? -

KarelFalta

Díky všem za informace. Ať vám Bůh žehná.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

I Tobě, Karle!

Zobrazit 21 komentářů »

Je to už dost dlouho co jsem aktivně pobýval na Signálech, proto nevím, jestli jste zde diskutovali o prodloužení, či neprodloužení mandátu Dominika Duky. Pokud ano, napište mi, prosím, odkaz na takovou diskusi. Já zatím četl jen nesignálový článek - https://revueprostor.cz/adam-borzic-krestane-vlastenci-a-usvedceny-arcibiskup

JiKu

Ten článek je zajímavý tím, že otevřeně otevírá (byť jenostranně) vztah vlastenectví a křesťanství, což je téma, na které se už dávno chystám.

KMirjam

Diskusi jsem nepostihla, nicméně když jsem povrchně zahlédla útržek informace, že kdosi chce zpravit papeže Františka o "hnědnutí naší společnosti a církve" v souvislosti s Dukou, řekla jsem si, proč ne. Jenže když jsem si dopis přečetla, zděsila jsem se, co nesmyslů obsahuje, a ačkoli Dukovi sama mnohé vyčítám, seznam jeho "hříchů" je naprostá hovadina. Vrcholem byl prý happening na Popeleční středu. Takže akci i listu říkám jednoznačné ne. Nejen, že zcela zbytečné, Duka odejít chce sám, ale zdá se mi to až amorální. A to říkám i navzdory tomu, že s Dukou v plno věcech nesouhlasím, a dokonce co do obsahu correctiu dávám možná v jednom bodě trochu zapravdu. Tohle se nedělá. Ne.

solipso

Jsem asi divný, ale já bych se k ničemu takovému nepřipojil prostě proto, že je mi udavačství z duše odporné.

Zobrazit 4 komentáře »
vildatom

Mockrát děkuji. I vám. :-)

Zobrazit 1 komentář »
Napsat komentář »
Napsat komentář »

Žádná diskuse o předávání státních vyznamenání? Žádné souznění s výzvou k neúčasti?

Nechci sahat do svědomí těm, kteří si pro vyznamenání došli, ale já bych tam nešel.

KarelFalta

Vojtěchu, mluvili jsme o tom, jestli bych na předání ocenění šel, nebo ne. Ale pokud chceš mluvit o evangelizaci pana prezidenta, tak to vyjednej a já si čas udělám ;-)

Vojtěch Hýbl (VVRH)

no, moc se mi to vyjednávat nechce. Ale myslím, že pan prezident by si tu lekci zasloužil. Přiznám se, že dávat lekci není moc můj obor. Katolíci nejsou zvyklí dávat lekce, spíše čekají na zázraky.

Zobrazit 67 komentářů »
Napsat komentář »
Napsat komentář »
Napsat komentář »

Říkají o něm

vildatom říká o něm:
Výborný fotograf jehož díla by se měla prodávat za milióny. :-)
IrenaT říká o něm:
Moc milé setkání a seznámení :-).