Jiří Zajíc

Jiří-Zajíc / Jiří Zajíc / 71 let

Kollenka

A poznámka na okraj - víte, co mě jako dítě hrozně mátlo? Že "Německá demokratická republika" vlastně vůbec nebyla demokratická, ale demokratická byla ta západní, která se jmenovala a úplně jinak... No uznejte. To přece je matoucí. Pro dítě velmi.

Pro mě z toho vyplývá ponaučení, že ne všechno, co samo sebe označuje za demokratické, je skutečně demokratické. Že je potřeba zkoumat věci hlouběji.

Jiří Zajíc

@Kollenka
Vidím, že jste si tu zamoralizovala, že by "se nemělo moralizovat" :-)
Co si představuji pod "ohrožením demokracie"?
Především to, že prezident opakovaně překračuje ústavu. A jen spoléhá na to, že mu vazalský premiér zajistí nadpoloviční většinu v poslanecké sněmovně - a tak na něj nikdo nebude moct.
Dále to, že si buranský miliardář v pozici premiéra, který zkorumpoval třetinu národa, podplácí kdekoho, takže ani flagrantní porušování zákonů mu dnes prochází.
Opakované útoky na média veřejné služby včetně volby lidí do dozorčích orgánů striktně podle stranického klíče.

A český kardinál k tomu nejen mlčí, ale dokonce tyhle lidi podporuje.

Zobrazit 10 komentářů »
dromedar

"kde jsou ty spolehlivější zdroje informací ... To jsou v prvé řadě média veřejné služby. ... A totéž ještě platí pro vatikánské zpravodajství"

Zajímalo by mě, kudy pro autora vedou hranice vymezující "vatikánské zpravodajství". Protože třeba na https://www.radiovaticana.cz/ dlouhodobě dostávaly prostor čiré konspirační teorie. To, že vycházely obvykle s "jasnou autorskou odpovědností", na jejich informační kvalitě nic nemění.

Jiří Zajíc

@dromedar
Jelikož, Dromedáre, uvádíš ony "konspirační teorie" hodně vágně, předpokládám, že máš na mysli některé komentáře dnes už bývalého šéfredaktora české sekce vatikánského rozhlasu Milana Glasera.
Právě proto jsem uvedl jako žánr ZPRAVODAJSTVÍ.
Komentáře jsou publicistika.

dromedar

"předpokládám, že máš na mysli některé komentáře dnes už bývalého šéfredaktora české sekce vatikánského rozhlasu Milana Glasera"

Ano. A překlady článků podobného rázu z italského tisku.

Jiří Zajíc

@Dromedar
Jistě to byl podstatný důvod toho, proč už Milan Glaser NENÍ šéfredaktorem této vatikánské redakce ;-)

Zobrazit 4 komentáře »

Říkají o něm

Andrea Hýblová (Neposeda) říká o něm:
Moudreho pritele je snad jeste tezsi najit nez moudrou zenu;-)