JanValtr

JanValtr / Jan Valtr

Svobodný
RomanS

V duchu spitfirových námitek:

"Když přišel pogrom.."

- pogrom nemohl přijít, protože nemá nohy.

spitfire

Souhlasím, už jak jsem to formuloval jsem si v duchu kladl otázku jestli to nedokážu formulovat lépe.
Odpověď: dokážu, ale nechtělo se mi. Raději jsem se vsadil sám se sebou, že to neunikne pozornosti.

Zobrazit 17 komentářů »

Blogový příspěvek byl smazán.

Napsat komentář »
JiKu

Slyšel jste radikální mravní kázání za posledních pětadvacet let?

Já jo. Asi před deseti-dvanácti lety. Kázal stařičký, asi 80letý pater a kromě mě se mu všichni v kostele bokem smáli.

Díky tomuto kázání si pamatuji dosud větu: Initium sapientiae timor Domini.

dromedar

https://dromedar.signaly.cz/0809/nemuzeme-hlasat-evangelium
Článek z nejstarší vrstvy mého blogu, za jejíž formu (a většinou i obsah) se dnes stydím. Snad lze debilnost projevu mladého dromedara alespoň částečně omluvit debilností projevu tehdy na Signálech dosti obvyklou. Každopádně za jeho sdělením v zásadě stojím dodnes.

Piťhovo "[M]y žádnou dobrou zvěst nikam nenesem. My se za svoji víru intelektuálně omlouváme"
o mně vždycky platilo a platí - ale, ač nejsem člověk nijak zvlášť odvážný, není to jen ani hlavně nedostatkem odvahy, nýbrž tím, že jsem žádné "evangelium", které by mohlo být hlásáno, nikdy neměl, a nemám ani dnes.

dromedar

"JE to nedostatkem odvahy - odvahy (pevně, přesvědčeně, ne-podmíněně, katolicky) věřit!" zvolá snad někdo - a samozřejmě bude mít do určité míry pravdu.

spitfire

V závěru pobavil falešný mýtus, že jsme v situaci prvotních křesťanů.
Z toho pak můžeme odvodit otázku: kdy se fanatik stane směšným? To je v situaci, kdy si sám neumí vyrobit bombu nebo nezná nikoho kdo by mu jí vyrobil.

Ta směšnost pak vrcholí sugestivní představou, že jej někdo přejede na přechodu pro chodce na sebe registrovaným vozidlem.

Nové technologie přinesli něco co rozšiřuje kapacitu paměti, proto si na otázku: "Slyšel jste radikální mravní kázání za posledních pětadvacet let?", Piťha odpovídá sám v úvodu videa.

Dorotea

Dromedár: Nechceš s odstupem let odpovědět na otázky pod článkem?

dromedar

@Dorotea V zásadě jsem na ně odpověděl druhým komentářem výše. "Víra jako pascalovská sázka" prostě nemá evangelisační dynamiku. Ta se může nanejvýš obhajovat, že není postojem iracionálním - a snad tu a tam někoho podobně založeného, kdo by uznal, že sázka víry je v zásadě dobrá a rozumná, pozvat, aby si vsadil taky.

spitfire

ECO:
Napadá mě starý vtip o kovboji cválajícím prérií, který najednou uslyší hlas shůry:
Hlas ho nabádá, aby zamířil do Abilene, v Abilene ho hlas pošle do salonu a tam mu poradí, aby vsadil všechny peníze na číslo pět v ruletě, kovboj se nebeským hlasem nechá svést a poslechne, padne osmnáct a hlas zašeptá: je mi líto, prohráli jsme.

Dorotea

Nabízí se otázka jestli je taková víra přinese kýžené 'břímě které netíží a jho které netlačí'. Jinak souhlas nedostatek odvahy může být jen vedlejším jevem.

Zobrazit 8 komentářů »

Blogový příspěvek byl smazán.

Napsat komentář »

Poraďte, prosím. Chtěl bych napsat článek. Když kliknu na "nový článek" na pár vteřin se zobrazí "formulář" nového článku s polem pro text vlastního článku, ale hned zmizí. Jak si mám počínat? Předem moc děkuji za radu!

PetrST

@KMirjam: Protože Windows 10 je to nejhorší, co mohl Microsoft vymyslet. CAD/CAM v tom nechce pořádně fungovat, furt přichází nové a nové aktualizace, které zbytečně žerou disk (a instalovat je musíš, pokud chceš, aby fungoval CAD/CAM

JanValtr

@KMirjam Mám více než 10 let starý počítač. S původním operačním systémem. Funguje, tak ho neměním.

Zobrazit 12 komentářů »
spitfire

Marek Vácha je specifický autor. Je totiž prakticky nemožné napsat recenzi na jeho dílo, aniž by ta recenze nebyla blíže jádru obsahu knihy, než jak se o to v knize pokouší sám Vácha.

spitfire

Rád bych se z případné recenze knihy "Bůh, nebo nic" dověděl, co za obsah se ukrývá právě v té větě: Bůh, nebo nic. Děkuji.

Zobrazit 14 komentářů »

Všimli jste si? Signály mají pětatřicetitisícího registrovaného uživatele! Stal se jím dnes odpoledne @martin-lubomír.
Všem zakladatelům, tvůrcům a spolupracovníkům tohoto projektu srdečně blahopřeji! Ať Vám dá Hospodin mnoho elánu a sil pokračovat v něm i nadále. Přeji mnoho nových, zejména mladých, aktivních signálníků!

PetrST

Otázka, kolik z těch 35 000 mladých křesťanů je skutečně mladých.

Václav Vacek

Díky za zaarchivování :)

JanValtr

@PetrST Hlavně aby byli mladí duchem. Signály by měly být takové, aby se na nich duchem mládlo. ("Nebudete-li jako děti, jistě nevejdete do Božího království.") :-)

slu-nicko

Spíš kolik jich je zde skutečně aktivních...

Zobrazit 4 komentáře »

Blogový příspěvek byl smazán.

Napsat komentář »