JanSlavekSlavotínek

JanSlavekSlavotínek / Jan Slavotínek

HelenaLiborHlaváčovi

Vždyť i Vácha, o jehož článku jste se vyjádřil, že je dobrý, vede čtenáře s odvoláním na "utajenou ovulaci" k uvědomění, že sex v historii lidstva nesloužil pouze k plození potomků, ale zřejmě i k upevnění sociálních vazeb mezi oběma partnery.

Je tedy zřejmé, že Bůh od počátku chtěl, aby vzájemné spojení manželů nebylo vždy spojené s plozením dětí. Ovšem učinil to ve své prozíravosti a svrchované moudrosti způsobem, jakým to učinil.

Při použití antikoncepce pak Bohu říkám "Víš, Bože, já myslím, žes to s tou naší plodností neudělal dobře. Překáží nám ve vzájemném "milování". Ale co už? Díky lidské inteligenci a pokroku jsme si naštěstí našli způsob, jakým můžeme tento nedostatek Tvého návrhu celkem jednoduše odstranit."

HelenaLiborHlaváčovi

Doporučuji důkladně si pročíst encykliku Humanae vitae. Tak nějak se mi z toho Orkova článku zdá, že si ji bohužel ani on sám pořádně celou nepřečetl. http://teologietela.paulinky.cz/_d/Humanae-Vitae.pdf

Zobrazit 49 komentářů »
DagmarTerezie

Honzo, díky, žes dojel! :)) Moc ráda jsem Tě viděla, popovídala si.. a prostě Dík! :)

vildatom

Já jsem Honzo například hodně podceňoval Žďár2012 no a ve výsledku jsem velkolepější akci nezažil. :-D

Zobrazit 3 komentáře »
Napsat komentář »
vildatom

Sherlock. :-))

Zobrazit 1 komentář »
vildatom

To muselo být hodně dobrý takovej rozhled. :-)

Zobrazit 2 komentáře »

study hard ...

Napsat komentář »

Říkají o něm

vildatom říká o něm:
Velmi chytrý, inteligentní borec. Znám ho od dětství a vždy rád pomůže.
Kristyna Řepová říká o něm:
Milý a sympatický mladý muž, který mě fascinuje nejen svými dobrodružstvími, ale i svým nadhledem a nemůžu se dočkat dne, kdy se potkáme i osobně :)