S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Jak být dobrým rodičem

středa, 7. října 2015
Poradna Ruth Třebíč
Karlovo náměstí 41/30
děti výchova rodič rodiče charita poradnaruth poradna efektivní rodičovství
všichni účastníci »

Cyklus čtyř setkání bude probíhat s aktivním zapojením rodičů, kteří se za pomoci lektora vzájemně obohacují a sdílí svoje zkušenosti. Spolu s ostatními rodiči prostřednictvím praktických ukázek z běžného života poznají, na co je třeba klást v rodinném životě důraz. Získají tipy a návody, jak nově nabyté vědomosti uplatňovat v domácím prostředí. Začínáme 7. 10. - na tomto prvním setkání si účastníci domluví termíny dalších setkání, aby všem vyhovovaly.

Obsah jednotlivých setkání:

Jak dětem vyjadřovat lásku - rodiče zjistí, jak může být účinnost výchovného vedení podpořena nalezením potřeb dítěte. Pomocí diskuze budou hledat, jak jednotlivé potřeby naplňovat.

Jak účinně komunikovat s dítětem - jaké používat komunikační techniky k získání spolupráce dítěte.

Vhodné a nevhodné výchovné styly rodičů - podpora dítěte vedoucí k jeho samostatnosti, způsoby komunikace podněcující sebedůvěru dítěte i rodiče. Součástí bude i promítání DVD a následná beseda.

Způsoby reagování na nevhodné chování dětí - praktické metody a techniky jak se zachovat při odmlouvání a neposlouchání. Bude probrán rozdíl mezi trestem a logickým důsledkem.

Lektorem bude Bc. Ing. Marcela Blažková, Dis. koordinátorka Poradny Ruth, která absolvovala terapeutický a lektorský výcvik a kurz efektivního rodičovství.

Dobrovolný příspěvek: 300 Kč/osobu nebo 450Kč/pár

Kapacita je omezena, je třeba se přihlásit na www.trebic.charita.cz nebo na tel.: 605 372 765.

Nabízíme možnost hlídání dětí během programu.

Lucis se chystá na akci Jak být dobrým rodičem.
An09 zvažuje, že pojede na akci Jak být dobrým rodičem.