jago

jago

dromedar

Až na to, že na ČSSR (kde se nové kostely prakticky nestavěly) ten kostel vypadá moc avantgardně.

bailamos

Mě zaráží, že ten nosník na své volné část opravdu nese celou hmotu zvonu. Žádné zavětrování, žádná táhla, žádná protiváha, nic. A ono si to stojí, jakoby se nechumelilo. Div divoucí!

dromedar

Patrně je to jen laminátová atrapa zvonu s reproduktorem uvnitř.

bailamos

I tak považuji tento kostel, spolu s bejrútským silem a hirošimským výstavním pavilonem, za lucidní ukázku umu našich architektů a stavitelů.

Zobrazit 4 komentáře »

V úterý si připomeneme 30 let od úmrtí P. Josefa Zvěřiny. Zde je tedy odkaz na zajímavý dokument: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123417216-svetci-a-svedci/207562211000026-josef-zverina/

– upraveno
Napsat komentář »

Nejen pro ogary z Drahotuší.

Napsat komentář »
dromedar

Jaká je úmrtnost?

jago

Konkrétně v Olomouci postavili žákovskou kategorii na potomcích vlastních odchovanců. Právě díky tradici si malí kolováci v MILU celkem dobře vedou a neodcházejí. Třeba vedle kolové hrají florbal či fotbal.

Já osobně jsem kolovou nikdy nehrál, ale někdy od roku 1984 jsem viděl snad všecky zápasy a turnaje bratří Pospíšilů. Vedle fotbalu, hokejbalu, soft tenisu a košíkové jsem s kamarády zkoušel na obyčejných kolech hrát "kolovou". Syna jsem jednou v dubnu 2017 posadil na kolo s pomocnými kolečky a pustil na polňačku. Šlapalo mu to skvěle a v minutě z něj byl cyklista. Později přišel s tím, že chce na kole jezdit ještě víc. Napadla mě kolová a tak ji dělá. V oddíle jsou nadšení, protože bych měl v záloze ještě jednoho syna.

jago

Rodiče ale musí počítat s tím, že kolová i krasojízda jsou velmi technické disciplíny a výsledky jsou vidět zhruba za 3 až 5 let. Navíc sálová cyklistika je amatérský neolympijský sport. V roce 1989 se ČSSR v německém Krlsruhe zúčastnila Světových her (tzv. olympiáda neolympijských sportů) a právě sálová cyklistika odtud přivezla první tři československé medaile. Od té doby ČR na Světové hry jezdí, ale na sálovku se v tomto ohledu zapomnělo (asi záleží jak se k účasti staví jednotlivé sportovní federace.)Sálová cyklistika je v ČR po Českým svazem cyklistiky a patří do federace UCI. Měl bych ještě dodat, že na letos vznikl nový český web ceskakolova.cz

jago

A úmrtnost? Nejtěžší zranění v kolové o kterém jsem slyšel byla amputace článku ukazováčku poté, co zraněný při pádu zapletl dlaň do řetězu a tácu soupeřova furtšlapu.

Zobrazit 4 komentáře »
Napsat komentář »
Napsat komentář »
Napsat komentář »

Máte hlad? Zažene ho Černohorský řízeček:

Napsat komentář »