Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Inigo

Inigo / P.Josef Hurt / 54 let

V celibátu
Inigo
Inigo
Uživateli Inigo se líbí materiál 7 momentů z Christus Vivit s… v Materiálech.
Inigo

Vztek je emoce, která je vnímána výrazně jinak u žen než u mužů. Když se vzteká muž, je to posuzováno jako projev síly a sebeprosazení. Vzteklá žena ale už nezní tak přitažlivě, jako by se vztek k ženám nehodil a je vnímán mnohem negativněji. Taková žena dostane často nálepku náladová, hádavá nebo dokonce hysterka. Je to ale spravedlivé?

Jiří Zajíc každý, kdo se vzteká, je trapný. Jedno, zda muž nebo žena.
To, že vztek u muže může být posuzován jako projev síly, je naprostý omyl. Vztek je vždycky projevem slabosti (ano, může být projevem sebeprosazování, které ale neuspělo).

Jiří Zajíc Ještě doplnění:
Hněv a vztek jsou dvě odlišné skutečnosti.
Hněv může být oprávněný, ale obejde se bez vzteku.
Stačí se dívat na Ježíše.

Julliana @Jiří Zajíc vztek je přirozená emoce, patří k člověku jako všechno ostatní - stejně tak k mužům i ženám.

Jiří Zajíc @Julliana
A tím chcete říct co?

Julliana @Jiří Zajíc tím chci říct, že si nemyslím, že (dle vašich slov) je každý, kdo se vzteká trapný. Jak už jsem zmínila, vztek je přirozená emoce.

Inigo

Změny v psychickém prožívání ženy mohou nastat v brzkém čase po početí dítěte. Je to velmi individuální a může se to lišit i u jedné ženy v rámci různých těhotenství. Některá maminka může být podrážděná, jiná plačtivá, další může být „šťastná jako blecha“ a šířit kolem sebe radost. Někdy může být člověk rád, že vůbec žije, jak mu je nevolno. A u někoho se změna nemusí projevit vůbec.

Uživateli Inigo se líbí status uživatelky Julliana.
Inigo
Inigo komentoval příspěvek na stránce společenství Novinky, tipy, aktuality.
Uživateli Inigo se líbí příspěvek na stránce společenství Novinky, tipy, aktuality.
Inigo komentoval upozornění uživatele Inigo. na článek
Inigo

Ranní káva: Netflix připravuje dramatický film, v němž se setká Benedikt XVI. a kardinál Bergoglio

Dobrý kafe

Nový snímek Dva papeži (Two popes), v němž se setkává papež Benedikt XVI. s kardinálem Jorgem Maríou Bergogliem, bude mít letos v prosinci premiéru (ovšem předplatitelé platformy Netflix se snímku dočkají o něco dřív). Slavný brazilský režisér…

PetrST Myslím, že toto byste jako kněz neměl sdílet.

PetrST https://www.thewrap.com/anthony-hopkins-and-jonathan-pryce-are-pope-benedict-and-francis-in-the-two-popes-teaser-video/

PetrST https://www.thewrap.com/the-two-popes-film-review-fernando-meirelles-anthony-hopkins-jonathan-pryce/

Inigo PetrST - povídejte víc o svém názoru

PetrST Já bych třeba nesdílel něco, co by mohlo diskreditovat mého "změstnavatele".

KMirjam @PetrST a tys to viděl? A za druhé, neměli by se spíše církev snažit, aby ji tolik věcí nediskreditovalo? Pokud by církev nedikreditovala sama sebe, těžko by zavdávala důvody ke své kritice.
Ale film neznám, neviděla jsem.

DanielSoukup Soudě podle traileru a recenzí by to mohl být dobrý a zajímavý film.

PetrST @KMirjam: Vzhledem k tomu, co se po netu píše, tak bych řekl, že to bude trochu ve stylu "The Young Pope".

K zaměstnavateli: Církev není firma, proto jsem dal označení "zaměstnavatel" do uvozovek. Nejsem si jist, jak nějakým srozumitelným způsobem vyjádřit vztah kněz-papež - papež je kněz nadřízený, ovšem není to zcela zaměstnavatel nebo velitel v pravém slova smyslu. A nechci použít označení vůdce s možnou asociací s nepříliš dávnou historií.

@DanielSoukup: Ano, pro nevěřící to bude super film. Uvidíme po jeho premiéře. Velice by mě zajímalo, co všechno se ve filmu vytáhne.

DanielSoukup @PetrST: proč jen pro nevěřící? V tom, co jsem o filmu četl, jsem nenarazil na nic, co by jednoznačně poukazovalo na to, že by měl být nějak vyhraněně protikřesťanský.

Ale nijak zvlášť jsem to nestudoval, četl jsem jenom pár recenzí, tak je určitě možné, že jsem něco přehlédl.

PetrST @DanielSoukup: Já bych byl trochu opatrnější a počkal bych až po premiéře. Jak jsem psal výše, mám dojem, že to bude něco na způsob "The Young Pope".

DanielSoukup Nakolik jsem zaznamenal, tak Mladý papež se líbil docela hodně katolíkům, jak "konzervativnějším", tak "progresivnějším" (za nálepky se omlouvám, používám je jen pro zjednodušení). Já z něj viděl jen asi dva díly a nějak mi nesedl, nevím přesně proč - ale z ideových důvodů to nebylo; to, co jsem viděl, mi nijak protikřesťanské nepřišlo.

Nicméně ti Dva papežové mi - aspoň podle traileru a recenzí, máte samozřejmě pravdu, že je potřeba počkat na celý film - z filmů, co jsem viděl, připomínaly ze všeho nejspíš asi Frearsovu Královnu. Nejsem ovšem žádný filmový znalec.

PetrST @DanielSoukup: Rozumím. Příznám se, že mi Mladý papež nesedl. Jednak nemám moc rád Juda Lawa (mám jej zafixovaného jako věčného záporáka) a pak z pohledu, jaký vrhal na církev. Nicméně hledám na zahraničních webech nějaké diskuse k filmu, ale zatím panuje jen nadšení. Asi si předplatím Netflix :D

Inigo

Signály: co mi daly a co vzaly?

slu-nicko

Signály mě provázejí celých šest let od mého obrácení. Zde jsem se poprvé setkala s tím, že někdo otevřeně mluví o osobním vztahu k Bohu, že má Boha rád a nestydí se o tom mluvit. Procházela jsem starší články různých autorů, četla diskuse pod nimi…

Uživateli Inigo se líbí článek Signály: co mi daly a co vzaly?.
Inigo komentoval článek Signály na pokraji....
Uživateli Inigo se líbí článek Signály na pokraji....
Inigo komentoval článek Proč jsem nebyla na vyhlášení Blogu roku.
Inigo komentoval příspěvek na stránce společenství Duchovní pro signály.cz.
Inigo komentoval video uživatele Inigo.
Inigo

Inigo https://csa2019.signaly.cz/

Inigo

Libanon. Skupina „Jezuité mezi muslimy“
sdružuje dohromady asi šedesát členů Tovaryšstva Ježíšova z pěti kontinentů, kteří přijali poslání mezi muslimy a vzájemně reflektují a sdílejí své zkušenosti. Pracují v odlišných oblastech a scházejí se každé dva roky, aby společně přemýšleli o svých zkušenostech a dynamice v práci mezi muslimy. V červenci se jich v Libanonu sešlo dvacet osm a jejich hlavním tématem byl „Arabský islám na Středním východě a ve světě: Nové konfigurace“. Tomuto setkání ještě předcházelo dvoudenní setkání nejmladších členů pod názvem „Mladí jezuité v islámských studiích“.… Zobrazit více

Libanon. Skupina „Jezuité mezi muslimy“
sdružuje dohromady asi šedesát členů Tovaryšstva Ježíšova z pěti kontinentů, kteří přijali poslání mezi muslimy a vzájemně reflektují a sdílejí své zkušenosti. Pracují v odlišných oblastech a scházejí se každé dva roky, aby společně přemýšleli o svých zkušenostech a dynamice v práci mezi muslimy. V červenci se jich v Libanonu sešlo dvacet osm a jejich hlavním tématem byl „Arabský islám na Středním východě a ve světě: Nové konfigurace“. Tomuto setkání ještě předcházelo dvoudenní setkání nejmladších členů pod názvem „Mladí jezuité v islámských studiích“.
http://www.jesuit.cz/clanek.php?id=1895

Inigo komentoval status uživatele Inigo.
Inigo

Využívá někdo službu duchovního doprovázení na signálech? Se mi zdá, že i kněží se přestěhovali na facebook.

KMirjam Tuhle jsem oslovila P. Přibyla. Psal, že na Signály "uplně zapomněl", protože se tu nic nedělo. :)

Inigo jo jo, to by sedělo asi na víc kněží

terre-eau Mam duchovneho doprevadzajuceho, ktoreho kontaktovali viacere zo ZMM. Popravde, tam je jedine miesto, kde to zije.

Inigo Je tento duchovní doprovázející na signálech? Popř. jestli by bylo možno ho pozvat do skupiny na signálech:
Duchovní pro signály.cz

terre-eau Je. Bola to odpoved na otazku vyssie

Říkají o něm:


Jenda říká o něm:
kněz, bojovník litoměřické diecéze;)
Stefi říká o něm:
Velice mě těší :-)
petka84 říká o něm:
to, co osobně nacházím na konferencích jako obrovské bohatství je, že se tam člověk setká s velmi zajímavými lidmi - a to je případ i iniga
Daniel Zouhar říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...
beacon říká o něm:
Pan farář z Mostu
Další přátele »