Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Archiv uživatele Inigo

Inigo
Inigo
Inigo

Vztek je emoce, která je vnímána výrazně jinak u žen než u mužů. Když se vzteká muž, je to posuzováno jako projev síly a sebeprosazení. Vzteklá žena ale už nezní tak přitažlivě, jako by se vztek k ženám nehodil a je vnímán mnohem negativněji. Taková žena dostane často nálepku náladová, hádavá nebo dokonce hysterka. Je to ale spravedlivé?

Jiří Zajíc každý, kdo se vzteká, je trapný. Jedno, zda muž nebo žena.
To, že vztek u muže může být posuzován jako projev síly, je naprostý omyl. Vztek je vždycky projevem slabosti (ano, může být projevem sebeprosazování, které ale neuspělo).

Jiří Zajíc Ještě doplnění:
Hněv a vztek jsou dvě odlišné skutečnosti.
Hněv může být oprávněný, ale obejde se bez vzteku.
Stačí se dívat na Ježíše.

Julliana @Jiří Zajíc vztek je přirozená emoce, patří k člověku jako všechno ostatní - stejně tak k mužům i ženám.

Jiří Zajíc @Julliana
A tím chcete říct co?

Julliana @Jiří Zajíc tím chci říct, že si nemyslím, že (dle vašich slov) je každý, kdo se vzteká trapný. Jak už jsem zmínila, vztek je přirozená emoce.

Inigo

Změny v psychickém prožívání ženy mohou nastat v brzkém čase po početí dítěte. Je to velmi individuální a může se to lišit i u jedné ženy v rámci různých těhotenství. Některá maminka může být podrážděná, jiná plačtivá, další může být „šťastná jako blecha“ a šířit kolem sebe radost. Někdy může být člověk rád, že vůbec žije, jak mu je nevolno. A u někoho se změna nemusí projevit vůbec.

Inigo
Inigo

Ranní káva: Netflix připravuje dramatický film, v němž se setká Benedikt XVI. a kardinál Bergoglio

Dobrý kafe

Nový snímek Dva papeži (Two popes), v němž se setkává papež Benedikt XVI. s kardinálem Jorgem Maríou Bergogliem, bude mít letos v prosinci premiéru (ovšem předplatitelé platformy Netflix se snímku dočkají o něco dřív). Slavný brazilský režisér…

DanielSoukup Nakolik jsem zaznamenal, tak Mladý papež se líbil docela hodně katolíkům, jak "konzervativnějším", tak "progresivnějším" (za nálepky se omlouvám, používám je jen pro zjednodušení). Já z něj viděl jen asi dva díly a nějak mi nesedl, nevím přesně proč - ale z ideových důvodů to nebylo; to, co jsem viděl, mi nijak protikřesťanské nepřišlo.

Nicméně ti Dva papežové mi - aspoň podle traileru a recenzí, máte samozřejmě pravdu, že je potřeba počkat na celý film - z filmů, co jsem viděl, připomínaly ze všeho nejspíš asi Frearsovu Královnu. Nejsem ovšem žádný filmový znalec.

PetrST @DanielSoukup: Rozumím. Příznám se, že mi Mladý papež nesedl. Jednak nemám moc rád Juda Lawa (mám jej zafixovaného jako věčného záporáka) a pak z pohledu, jaký vrhal na církev. Nicméně hledám na zahraničních webech nějaké diskuse k filmu, ale zatím panuje jen nadšení. Asi si předplatím Netflix :D

Inigo

Signály: co mi daly a co vzaly?

slu-nicko

Signály mě provázejí celých šest let od mého obrácení. Zde jsem se poprvé setkala s tím, že někdo otevřeně mluví o osobním vztahu k Bohu, že má Boha rád a nestydí se o tom mluvit. Procházela jsem starší články různých autorů, četla diskuse pod nimi…