Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

Dnešní čtení z proroka Micheáše:

"Všechny naše hříchy svrhneš do mořských propastí."

A kdo tam na ně čeká? :-) Tahle socha Ježíše Krista fakt existuje v mořských hlubinách Italské riviéry.

jk-s

Vypadalo by to, jako když volá z hlubin bezedných, ale tahle hlubina dno má :-)

Zobrazit 1 komentář »
Hippy

Ano, Izraelité to tak nevnímali a ani nemohli, protože neměli s Bohem žádný vztah. Jediný, kdo měl vztah s Bohem v té době, byl Mojžíš, skrze nějž Bůh sděloval všechno.

Ale to je Starý zákon. V Nové smlouvě jsou dvě podobné situace. Nejprve je Ježíš proměněn na hoře a jeho tvář září a učedníci z toho padnou na zem. Ale Ježíš jim říká: nebojte se! Tedy nemáme se bát, neboť modlitba by nás měla proměňovat a to až neskutečným způsobem (byť v drtivé většině případů ne-viditelným).

A druhou situací je Štěpán, jehož tvář zářila jako tvář anděla, když mluvil s radou. A v tomto případě je to jednoznačně bráno jako pozitivní z hlediska učedníků.

Zobrazit 7 komentářů »
dromedar

To "PS" je vposledku "evangelium prosperity". Fuj.

Lucullus

Dovolím si sám za sebe doporučit film Příběh Marie o divoké hluchonevidomé dívce, a řádové sestřičce, která se jí snažila pomoci. Je to klenot místy drsný, přesto celkově film s duchovním přesahem..

Lucullus

Jinak věci, kterými se sytím jsou důležité a za sebe se snažím hledat kulturu, která tím pozitivním může člověka obohatit...

Hippy

Dromedar - ne, tak jsem to nemyslel. S "duchovním" směrem evangelia prosperity nesouhlasím. Stačí se podívat na Ježíše a je vidět, že to je prostě blbost.

Hippy

Lucullus - jo, to jsem viděl. Bylo to dobré. Mrkni se tady, je tu spousta dobrých filmů: https://krestanfilms.webnode.cz/

Zobrazit 5 komentářů »

Říkají o něm

kačakača říká o něm:
Aleš je zakladatel našeho farního časopisu Mozaika :), píše do něj trefné články, čtvivé velice. Svým vzezřením vypadá trochu jako Arab řízlý Indem s africkými rysy...i styl jeho oblékání je místy mírně odlišný ...ale musím říct, že je to ryzí křesťa
zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...