Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

Hippy

Ano, Izraelité to tak nevnímali a ani nemohli, protože neměli s Bohem žádný vztah. Jediný, kdo měl vztah s Bohem v té době, byl Mojžíš, skrze nějž Bůh sděloval všechno.

Ale to je Starý zákon. V Nové smlouvě jsou dvě podobné situace. Nejprve je Ježíš proměněn na hoře a jeho tvář září a učedníci z toho padnou na zem. Ale Ježíš jim říká: nebojte se! Tedy nemáme se bát, neboť modlitba by nás měla proměňovat a to až neskutečným způsobem (byť v drtivé většině případů ne-viditelným).

A druhou situací je Štěpán, jehož tvář zářila jako tvář anděla, když mluvil s radou. A v tomto případě je to jednoznačně bráno jako pozitivní z hlediska učedníků.

Zobrazit 7 komentářů »
dromedar

To "PS" je vposledku "evangelium prosperity". Fuj.

Lucullus

Dovolím si sám za sebe doporučit film Příběh Marie o divoké hluchonevidomé dívce, a řádové sestřičce, která se jí snažila pomoci. Je to klenot místy drsný, přesto celkově film s duchovním přesahem..

Lucullus

Jinak věci, kterými se sytím jsou důležité a za sebe se snažím hledat kulturu, která tím pozitivním může člověka obohatit...

Hippy

Dromedar - ne, tak jsem to nemyslel. S "duchovním" směrem evangelia prosperity nesouhlasím. Stačí se podívat na Ježíše a je vidět, že to je prostě blbost.

Hippy

Lucullus - jo, to jsem viděl. Bylo to dobré. Mrkni se tady, je tu spousta dobrých filmů: https://krestanfilms.webnode.cz/

Zobrazit 5 komentářů »

https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=32088

Papež František uznal hrdinské ctnosti českého salesiána Ignáce Stuchlého

– upraveno
Hippy

Mezi lety 1927–1948 Ignác Stuchlý doprovodil k salesiánskému řeholnímu povolání na 200 salesiánů.

Tak to byl jinačí borec!

Zobrazit 1 komentář »
Hippy

Psaní jsem nikdy nezkoušel a ani nebudu...četl jsem, že to jednou někde zkoušeli, ale papír byl pokrytý nesrozumitelnými klikyháky.

Co se týká výkladu - já nejsem odborník, abych to vysvětlil úplně správně, ale pokusím se. Apoštol Pavel píše, že kdo mluví v Duchu, mluví k Bohu - myslím, že tím, že Bůh je Duch, tak pokud mluvím v jazycích, tak mluvím v Duchu a k Duchu. Nestavím do toho svou mysl, své lidské myšlenky a představy...Duch mluví za mne. A tudíž mohu říct něco ze sebe, ze své lidské mysli...anebo mohu mluvit s Bohem a k Bohu v Duchu, a pokud to někdo umí vyložit, tak je to něco úplně jiného.

Podobné to je s proroctvím - mohu samozřejmě mluvit ze sebe...ale mohu také mluvit (pokud jsem tomu otevřený a Bůh chce a zmocní mne k tomu) prorocky.

Hippy

A to druhé, pokud je to čistě a jen z Boha, bude mít nesrovnatelně větší sílu a zasáhne to posluchače velice mocně.

Tak nějak to vidím já. Ale třeba se tu najde někdo, kdo to vysvětlí ještě lépe...

Zobrazit 17 komentářů »
Lucullus

Zajímavé, napadá mě k tomu však, že je pod tím růstem života s Bohem myšleno také nesení ovoce a k nejen k tomu je potřeba čerpat sílu od Pána, nebot´ bez Něj nemůžeme dělat nic. A sv. Pavel myslím také říká, že i kdybychom do ohně pro jiného skočili a neměli lásku nijak nám to neprospěje.

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

"Nedávno jsem se modlil ohledně celé té situace s koronavirem a prosil jsem Boha o nějaké slovo do této situace. V Bibli jsem v té chvíli narazil na Gedeona."
"Nu, co s tím slovem? Nevím, ale možná tím chce Bůh říct,"

"Náhodně otevřít bibli", ve které se dávno slušně orientuji(ete), bych jako techniku vyrábění "Boží vůle" či "Božích odpovědí" neuznával, protože je málo náhodná.
Navrhuji bibli alespoň rozřezat na stránky a ty před losováním velmi důkladně zamíchat.

Hippy

Diky za tip.

Zobrazit 2 komentáře »

Říkají o něm

kačakača říká o něm:
Aleš je zakladatel našeho farního časopisu Mozaika :), píše do něj trefné články, čtvivé velice. Svým vzezřením vypadá trochu jako Arab řízlý Indem s africkými rysy...i styl jeho oblékání je místy mírně odlišný ...ale musím říct, že je to ryzí křesťa
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
růžetrnitá říká o něm:
Díky. Je mi opravdu ctí
aduš říká o něm:
Aleš je jeden z největších týpků na světě:-D Bez něho by to bylo v Místku pěkně suché:-)