Hippy

Hippy / Aleš Incédi / 37 let

dromedar

"Nedávno jsem se modlil ohledně celé té situace s koronavirem a prosil jsem Boha o nějaké slovo do této situace. V Bibli jsem v té chvíli narazil na Gedeona."
"Nu, co s tím slovem? Nevím, ale možná tím chce Bůh říct,"

"Náhodně otevřít bibli", ve které se dávno slušně orientuji(ete), bych jako techniku vyrábění "Boží vůle" či "Božích odpovědí" neuznával, protože je málo náhodná.
Navrhuji bibli alespoň rozřezat na stránky a ty před losováním velmi důkladně zamíchat.

Zobrazit 2 komentáře »
PetrST

@irelevantní: Pokud jmenuješ Abraháma, mučedníky všemožného pronásledování a lotra na kříži, tak jmenuješ osoby, které pravděpodobně nebo určitě žily. Jób je smyšlenkou. (Orka čtu taky, ale čtu prology k biblickým knihám a poznámky ;-))

Hippy

Supo - diky. Vyborne jsi to shrnul, pod to se podepisuji. Omlouvam se vsem, pokud jsem neumyslne neco napsal nejasne, sporne...o tom, ze nepomeruji viru dle zazraku ci daru jsem uz psal vyse. Je to proste jen nekdy pruvodni jev viry. Jak uvedl Supo, cesty Pane jsou ruzne. Nekdy se nestane nic a nevime proc a nekdy jen zirame, co Pan kona...

Zobrazit 38 komentářů »
suposlav

Hippy, jsi frajer. Parádně tu svědčíš a Tvůj duchovní život má neuvěřitelnou dynamiku (mohu-li to takto přes obrazovku hodnotit).

Štupi

Díky za příspěvek! Mám s tím dost podobnou zkušenost, člověk může dělat všechno možné, ale Pán se umí nejlépe dotknout srdce a oslovit.

Zobrazit 4 komentáře »
KMirjam

..možná učedníci víno proměnili svou pevnou vírou, že tak učiní a že se tak stane a ze strany Ježíše to byl jen takový experiment, který vyšel. ..:) Třeba vyšel taky proto, že Ježíš věřil, že ji mají tak silnou, že dokáže měnit hmotu. Nezklamali.

Hippy

No, je tam napsane, ze v nej uverili az potom, co udělal ten zazrak. Takze myslim, ze nějaká extra vira to nebyla. Ale neco tam byt muselo, nějaké seminko...

Zobrazit 3 komentáře »
dromedar

"... neuvěřitelně vyčerpávající. V pondělí jsem myslel, že nedolezu do práce a dnes jsem si vzal volno."

Oceňuji otevřený pohled do nelehkého života charoše opravdu oddaného chválení :)

Hippy

Par lidi mi rikalo, ze byli třeba v novem dvore a ze tamejsi modlitebni zivot byl opravdu vycerpavajici. Ze to nebylo jen tak, modlit se 5x, 6x za den...

Zobrazit 3 komentáře »
suposlav

Čemu všemu jsou lidé ochotni věřit, aby nemuseli věřit v živého Boha...

dromedar

@suposlav z konání (či přihlížení) rituálu usuzovat rovnou na víru je "opovážlivý úsudek". Účastnit se rituálu, ale nesdílet (nebo sdílet jen ve velmi malé míře) víru či světonázor, na kterém stojí, je přeci velice běžné.

Zobrazit 2 komentáře »

Říkají o něm

kačakača říká o něm:
Aleš je zakladatel našeho farního časopisu Mozaika :), píše do něj trefné články, čtvivé velice. Svým vzezřením vypadá trochu jako Arab řízlý Indem s africkými rysy...i styl jeho oblékání je místy mírně odlišný ...ale musím říct, že je to ryzí křesťa
stb říká o něm:
Ha!Aleš!Srdce mi zaplesalo radostí!:-)Jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem poznal!Všechna čest jeho jedinečnému smyslu pro humor,jeho životní moudrosti,jeho ochoty se o to vše podělit,jeho laskavosti:-)Kdo jej nezná,dělá ve svém životěVelkouChybu!
zizalafm2 říká o něm:
Aleš. :-)
Dage říká o něm:
Říkáš o uživateli(ce)...
aduš říká o něm:
Aleš je jeden z největších týpků na světě:-D Bez něho by to bylo v Místku pěkně suché:-)