HejTi

HejTi / Jan Šedo / 35 let

Ženatý
terre-eau

@HejTi: Díky za reakciu. Zaujímavé, dnes som hore už od 3h50 (dôvodom sú deti, nie Signály), článok čítam tretí krát, ale nejako mi uniká kľúčová myšlienka tvojho blogu:

- sú Signály nepotrebné, treba ich nechať "dožiť"?
- zmenili sa potreby súčasných mládežníkov - v zmysle nároku na kvalitnejšie a interaktívne weby? Signály teda nemôžu konkurovať.
- potom je tu kľúčová otázka: aké sú potreby súčasných mladých? ---- To si otvoril naozaj ťažkú tému.

Osobne si myslím, že aj dnešní mladí sú schopní hlbokej (seba) reflexie. Iste sa nemusí diať na webe. Ale viem, že sú mimoriadne tvoriví, schopní, inteligentní. Viem, že hľadajú a definujú svoje hodnoty a postoje rovnako ako my. Selfie-čká z Krakova sú síce fajn, ale stačí nám to?

terre-eau

Je aktuálne nejaký podobný, alebo lepší kresťanský projekt na webe, ako Signály? Rada sa s ním zoznámim.

Filipek

@HejTi Aktualizuj odkaz, čtenář si článek musí vyhledat sám, a když nechce, ztratí návaznost a zájem to číst.
@terre-eau Co z toho chápu já a jinde jsem to tak i napsal, je vlastně zbytečné vracet se zpátky. Ať už je to v jakémokliv ohledu, je potřeba dívat se dopředu. Vždyť i tvůj článek je tak nadepsaný: "Vize jak z krize".
Jsou potřeba dvě věci: Ze strany Signálního týmu si koncepci uvědomit a ze strany uživatelů je potřeba vytvářet obsah, třeba například na základě společenství, jak jsi dokázala ty. Zdá se mi, že není potřeba dalších zásahů k tomu jak Signály zmodernizovat, jak je vylepšit. Jediná cesta je Signály oživit. Právem jsi naštvaná a máš rozhodně právo hledat odpověď na otázku: "Proč už to tak nebude." Jednoduše proto, že to už bylo.

Filipek

Selfíčka z Krakowa jsou rozhodně to nejhorší, co by se signálům mohlo stát. Pak by to byl každopádně katolický Facebook. Koncepce Signálů je pořád stejná jako před deseti lety: starat se o společenství. Dnes, víc než kdy jindy, je pro ně ještě důležitější funkce společenství udržovat a vytvářet nová.

terre-eau

Ja som naštvaná? Ako si na to prisiel?

Filipek

@terre-eau Nemyslel jsem naštvaná. Nedočetl jsem tvojí diskusi pod článkem do konce, teď vidim, že máme dost podobný názor.

JiKu

@Filipek a @terre-eau: Se zájmem tyhle diskuse sleduji. Zdá se, že se oba shodujete v důležitost signálního společenství.

Mně by zajímal vás názor na to, CO takové společenství vlastně vytváří, stmeluje. Čím se liší (čím se MUSÍ lišit) člen od nečlena, ten kdo je in od toho, kdo je out.

Vezmu příklad takového víceméně nefunkčního společenství, jehož jsem členem - přátelé gregoriánského chorálu. Naprosto nechápu, proč by měli lidé, kterým se líbí grego a nějak jej pěstují vytvářet společenství. Co by mohli oni přinést jemu a co by ono mohlo přinést jim. Jaká by měli mít PGCH vnitřní normy a pravidla, která by je odlišovala od těch, kdo jsou out.
Ale u ŽMM něco takového zcela určitě je. Příslušnost k ŽMM ukájí nějakou potřebu členek, kdežto příslušnost k PGCH žádné potřeby neukájí.

Papo

@JiKu Myslím, že spojovacím článkem by měla být touha něco nového v GCH objevit, dozvědět se.. sdílení not, nahrávek, atp.

JiKu

@Papo: Nemyslím, že by taková touha mohla být pro společenství konstitutivní. Nehledě na to, že já třeba takovou touhu vůbec nemám. Zdroje se dají hledat na mnoha místech, k tomu není signálů vůbec třeba.

Papo

@JiKu Právě proto.. když budu chtít hledat katolickou nauku, tak signály jsou asi to poslední místo, kam bych šel. Jenže pokud hledám inspiraci pro své hledání, pak jsou signály dobrým místem, protože je zde mnoho směrů a proudů..

JiKu

Právě proto CO?
Jak může být společenství, které funguje jako ŽMM (jeho funkčnost si dobře uvědomuji) místem pro HLEDÁNÍ? Jako že by jich takových bylo třeba 6 a hledající by si jedno vybral?

Jednak jich nikdy nebude 6, to je nesmyslně velké číslo, jednak by takové nalezení mělo být snad zapadnutí do jednoho z nich? No fuj!

Papo

ŽMM je banda žen, co hledají další kamarádky, aby si mohly vyměňovat recepty.

PGCH může být tržištěm informací k GCH. Určitě jste i vy něco dlouho hledal a měl radost, když jste to nalezl. No a třeba byste měl chuť se i podělit. Samozřejmě, pokud už je kde, je spolčo na signálech zbytečné.

Filipek

@JiKu. Pokud se bavíme o společenstvích obeceně, jsou společenstva otevřená a uzavřená. Takové společenství jako ŽMM je částečně uzavřené a částečně otevřené. Tzn. to co si upečou v soukromé diskusi sdílí spolu, to co stojí za to ventilovat, někdo napíše do nějakého článku. Nečlen/ka společenství může číst články, ale nemůže se aktivně účastnit soukromé diskuse. Mě to tak vyhovuje, produkují nějaké články, z nichž některé mohu, jiné nemusím, každopádně členkám společenství to přináší nějakou jistotu soukromí a nám ostatním pravidelné počteníčko. Podle mne to je, čím se člen liší od nečlena. Myslím že blog stmeluje. Je katalyzátorem a tvůrcem napětí jak mezi členkami společenství tak jinými uživateli. Je zvláštní, že my nejsme členy toho společenství, ale zároveň na nás má veliký vliv.

BoženkaT

K signálům mám osobní vztah, se signálama jsem dospěla;-), bohužel pro naši partu prostě přestaly být zajímavě tím jak se zrušily diskuze, řešili jsme přes naši diskuzi tady všechno. A tím jak se utnuly, tak pro většinu lidí od nás to přestalo mít smysl a domluvy se přesunuly na facebook, no, a většina sem přestala chodit...

voda-zpívající

@Filipek Hezky jste to vyjádřil.

P@y@

Cože? To už je deset let? Vzpomínám na první Hejtiho prezentaci před sekcí pro mládež ČBK. Půlka sálu nerozumněla a druhá nevěřila (projektu :). Zdar signálům!

HejTi

@terre-eau - nechtěl jsem sdělit nic konkrétního, jen jsem chtěl popsat to jaká byla situace před 10 lety a proč si myslím, že tehdá signály.cz byly úspěšné (a stále jsou, o jiném navštěvovanějším křesťanském serveru stále nevím) a "in" (to se mi zdá, že spíš nejsou, ale možná mám zkreslený pohled, už se v cílové skupině - pokud je stále mládež - moc nevyskytuju), netroufám si ani diskutovat o tom co je dneska mezi mladýma "in" - poměrně nedávno mě třeba šokoval svět youtuberů, který nevím jak a proč funguje...

@filipek - díky za upozornění, nějak jsem to v noci špatně nalinkoval

terre-eau

@HejTi: Myslím, že youtuberi žijú z reklamy, ktorá sa niekde objaví pri sledovaní ich kanálu - teda preto a tak svet ich funguje. Alebo predávajú vlastné produkty.

Tvoj blog som pochopila, ako popis stavu. Čakala som reakciu od Teba, ako zakladateľa, ale rozumiem dovodom, prečo si ju nenapísal.

Projekty pre ženy žijú tiež buď z reklamy na ich stránkach, alebo z predaja vlastného produktu /napr. typicky "kuchařky", doplnky do domácnosti, tašky a pod./. Preto sa im darí čas nájsť a tvoriť rozne výzvy. V tomto je diametrálny rozdiel. Signály žijú bez reklamy a predávajú vo svojom obchode len veľmi málo /myslím/. Signály vždy žili z čistého nadšenia a podpory pre základné fungovanie.

terre-eau

PS: Pre hnidopichov dodávam, že reklama na Signáloch je minimálne, oproti iným naozaj zanedbateľná.


@HejTi: Otázka je, či aj naďalej majú mať Signály svoje miesto na webe a ako maják v kresťanskom virtuálnom, maličkom českom svete.

Ak mi niekto na to múdro odpovie, budem mu vďačná.

Filipek

@terre-eau Signaly maji svoje misto na webu. V cem presne spociva ten upadek? jak bys ho popsala a cim bys ho charakterizovala?

HejTi

@terre-eau - ad youtubeři nejde mi o to kde berou peníze, ale o to, proč to tak děcka žerou, jestli je to tak, že děcka chtějí produkovat taková videa nebo je jen konzumovat, co udělá někoho youtuberem, jak si získá příznivce... Další věc je třeba snapchat, tam se taky vůbec nechytám...

signály.cz mají určitě svoje místo už tím, že ho teď spoustu lidí navštěvuje (a btw. není to nijak zásadně jiné číslo od Tebou vzpomínaného roku 2014 - porovnávám období září 2013-září 2014 a září 2015- září 2016, dokonce od srpna je návštěvnost podle některých metrik vyšší letos než v roce 2014 - tipuju, že díky Krakowu), je to určitě i díky mnohdy "neviditelné" práci realizačního týmu, ale i lidem jako Ty, jejichž úsilí je inspirativní a následováníhodné

Václav Vacek

Milí přátelé, někteří asi netrpělivě čekáte, co na toto + https://fragaria.signaly.cz/1609/otevreny-dopis-redakcnimu-tymu-komunitniho @tym. Jak jsem avizoval, ozveme se. Trpělivost prosím. Zatím probíhají procesy na pozadí...:) Veřejná diskuze je přínosná. Díky.

majkiii

@Hej|Ti : Btw. mně se na tom tvém textu hrozně líbí, že striktně používáš oficiální název "signály.cz" a nijak ho nekomolíš. ;-)

terre-eau

@Filipek> Pozri sa napr. sem.... https://udalosti.signaly.cz/ od roku 2008 je tam každý mesiac publikovaných množstvo blogov. Denne. Aktivita sa náhle zastavuje v říjnu 2013. V 2014 na chvíľu ožije a nakonie už len dožíva 1-2 článkami mesačne.

Dôvody nepoznám. Zmena koncepce? Nedostatok dobrovoľníkov?

https://udalosti.signaly.cz/

JiKu

Podle toho, čemu říkáte vztahy.

HejTi

@majkiii to je postižení :-D

majkiii

@HejTi : Bez obav, stejné postižení mají všichni prvotní členové RT :-D

Zobrazit 27 komentářů »