Sv. Jan Nepomucký! Pokoncilní noty od @JiKu určitě všichni znáte, tak si dovolím udělat reklamu těm předkoncilním, kterých jsem se v minulých letech dopátral.
http://praga.inadiutorium.cz/

Kdo by o takové obžerství stál, může (ty stejné) antifony k žalmům zpívat k prvním nešporám, ranním chválám (a denním hodinkám) i druhým nešporám pokaždé jinak - jednou jako einsiedlenští #benediktini, podruhé podle řezenské edice, nakonec jako čeští #premonstráti. :)

dromedar

Nikoli. Nemám v hlavě přesná pravidla mnišského breviáře, ale o svátcích jsou rozhodně tři nokturny po čtyřech lekcích. V tom emauzském propriu, co jsem si nafotil v NK, jsou takhle lekce pro svv. Vojtěcha, Jana Nepomuckého, Víta, Prokopa, Crhu a Strachotu, Ludmilu, Kosmu a Damiána, Václava (a jediná - třetí - lekce pro Wolfganga, protože je jenom "duplex" bez přívlastku).

FantomasCZ

Aha, tak to je fajn. Pokud se nepletu, v cisterciáckých pramenech máme všechno kromě svaté Ludmily. Něco jsem jim připravoval, ale docela by mě zajímalo, jak to mají ti OSB. Bylo by možné to nějak sdílet?

Zobrazit 33 komentářů »

Ve dnech 14.-22.7. organizujeme pouť se sv. Markétou Antiochijskou do Marcheggu pro ženy a děvčata, rodiny, těhotné ženy, s problémy s graviditou, ochrana života od početí a umělcú. Marchegg je "jediné české město v Rakousku". ale i zapomenuté město krále Přemysla Otakara II. Víc na Wikipedii "Marchegg". Pod Božím vedením se mi podařilo v Olomouci objevit ostatky sv. Markéty Antiochijské určené již před 750 léty pro katedrálu v Marcheggu. Pouť uskuteční po tolika staletích přenesení získaných ostatkú. Nevíte o zpěvech k poctě sv. Markéty? Chci také, aby 21.7. navečer, v Marcheggu tyto ostatky… Zobrazit více

Ve dnech 14.-22.7. organizujeme pouť se sv. Markétou Antiochijskou do Marcheggu pro ženy a děvčata, rodiny, těhotné ženy, s problémy s graviditou, ochrana života od početí a umělcú. Marchegg je "jediné české město v Rakousku". ale i zapomenuté město krále Přemysla Otakara II. Víc na Wikipedii "Marchegg". Pod Božím vedením se mi podařilo v Olomouci objevit ostatky sv. Markéty Antiochijské určené již před 750 léty pro katedrálu v Marcheggu. Pouť uskuteční po tolika staletích přenesení získaných ostatkú. Nevíte o zpěvech k poctě sv. Markéty? Chci také, aby 21.7. navečer, v Marcheggu tyto ostatky uvítal zpěv chorálu Svatý Václave a Hospodine pomiluj ny.

PetrSkacel

To nejdúležitější: hledám noty pro mužský 4 hlasý zbor k těmto chorálúm.

dromedar

"Pod Božím vedením se mi podařilo v Olomouci objevit ostatky sv. Markéty Antiochijské určené již před 750 léty pro katedrálu v Marcheggu. Pouť uskuteční po tolika staletích přenesení získaných ostatkú."

Gratulujeme a zveme do https://www.signaly.cz/cvokhaus

dromedar

Kdybyste stál o jednohlasé chorální zpěvy ze svátku sv. Markéty Antiochijské (a uměl číst středověké hudební rukopisy), asi bych Vám mohl vyhrabat scany nějakého antifonáře, který je obsahuje, protože ve středověku byla podle všeho docela populární.

Pro čtyřhlasý mužský sbor a takhle (dnes) obskurní světici ovšem nic nenajdete. Možná by se našlo ještě tak něco obecného o panně mučednici.

dromedar

Nedalo mi to, trochu jsem hledal, a je možné, že za ten cvokhaus se budu muset omluvit. Ale počkám s tím do doby, kdy se arcibiskupství k té své údajné záštitě http://katolickezeny.cz/?p=2399 veřejně přizná, neb o věci odjinud nevím a trhlá mi přijde dostatečně.

Zobrazit 5 komentářů »