Gen Rosso: Streetlight (muzikál)

středa, 27. února 2008      18:00
Brno

Gen Rosso: Streetlight


www.genrosso.signaly.cz

27. února 2008 18:00 Brno - sportovní hala, ul.Vodova
 
Vstupné 100 kč

STREETLIGHT (pouliční světlo, světlo na ulici). Je to jeden z posledních projektů skupiny Gen Rosso. Muzikálové představení inspirované skutečným příběhem afro-amerického mladíka z prostředí nebezpečných čtvrtí a gangů Chicaga šedesátých let. Příběh vypráví o touze po pomstě, o odpuštění a o síle dostát tomu, čemu věříme.

Charles Moats vyrůstal v Chicagu v pověstné čtvrti, plné násilí, beznaděje a soupeřících gangů. Jednoho dne založí Charles s pár přáteli hudební skupinu Streetlight. Chtějí se pokusit svou hudbou narušit stupňující se nenávist a agresi. Vzkázat přátelům z ulice, že existuje vnitřní síla, která může dát jejich životům jiný směr. Jejich přesvědčení ale brzy narazí na tvrdou zkoušku. Na vraždu. Jak v drsném a bezcitném prostředí nepodlehnout touze po pomstě a obstát s nenásilím a opravdovým přátelstvím?


Gen Rosso je mezinárodní hudební skupina, která vznikla v Loppianu u Florencie (Itálie) a snaží se hudbou, zpěvem a choreografií zprostředkovat osobní zkušenosti a přispívat tak k pokoji mezi lidmi.

Skupinu dnes tvoří 18 členů z 10 národností: Brazílie, Kongo, Keňa, Tanzanie, Argentina, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Filipíny a Polsko. Od vzniku skupiny až po současnost účinkovalo v Gen Rosso na 200 umělců. Jejich hudební styl se proměňuje v kontextu doby. Celkem mají na kontě 54 alb, 325 publikovaných písní a 44 navštívených zemí.

Gen Rosso se často angažují v různých sociálních a humanitárních projektech (koncerty pro země zasažené válkou, ve věznicích, pro mládež…). V současné době se věnují projektu prevence šikany na školách Silní bez násilí, se kterým míří na konci února 2008 i do Brna (viz. www.silnibeznasili.cz)
Podrobnosti
Vložila: seily
Vloženo: 3. 2. 2008

Ahoj radio, tý jo, ty s něma strávil odpoledne jak se to povedlo?? :-)

Napsat komentář »

Jej to byla super akce!!!! Ja jsem tak rad, ze jsem tam mohl byt. A dokonce dvakrat. A pak jeste se mi dostalo toho privilegia se s nimi seznamit i bliz a stravit s nim cele sobotni odpoledne. :-) O-) Fakt zavidim Brnakum, ze jedou za nimi... 7:-|

seily

Nééééé, to já nehorázně závidim vám, když mi včera maree psala, jak úúpžasně jste se měli!!!!!!! :o)
Ale Brna se nemůžu dočkat.......

Zobrazit 1 komentář »

Ahojda, jojo na netu ¨je krasná ukázka.Už se tam těším.A lístky eštěnemám..důfam, že budů i pro mňa :-)

Napsat komentář »

Dneska dávali v křesťanském magazínu na Streetlight krátkou upoutávku a musím říct, že mně to velmi zaujalo a nenechám si to ujít :-)

seily

Jj, teď sem si to pouštěla na netu - je to ale doopravdy ještě lepší, než ta ukázka :o) !

Zobrazit 1 komentář »

taky lístky ještě nemám...

Napsat komentář »

Díky, včera to ještě na těch stránkách nebylo, tak proto se ptám;-)

seily

Není zač, to mi přišlo včera mailem:-)........ Ale lístky taky nemám a přesto sem si jistá, že se tam každopádně dostanu :o) ! prostě musim.....

Zobrazit 1 komentář »

Vstupenky by měli být na místě, ale jestli si je vy Brňáci chcete koupit dřív, měli by být v Brněnském kulturním centru :-) !

Napsat komentář »

Řekli mi, že se daji koupit i na mistě, takže s tím počítám nejen já.... ale určitě by to šlo koupit v předprodeji přes silnibeznasili.cz O-)

Napsat komentář »

Zjistil jste už někdo, kde se dají koupit ty lístky? Nechtěl bych si to nechat ujít...

Napsat komentář »

už se těším :o)

Napsat komentář »