Přidala EvaHavlátová


Štítky: #cestování, #Dovolená, #hory, #Léto

dovolená

Komentáře

JitkaN

Prokletije? Bylas teď o prázdinách? Já dnes hledala na netu zbytku rodiny, který tam zrovna někde je, dostupnou katol. mši svatou :-)

EvaHavlátová

Jo, byla jsem- před pár dny jsem dojela:-) Byla jsem na severu

EvaHavlátová

Je to velká zem, ale v celé té oblasti býval v historii za jakýkoliv náboženský projev jakéhokoliv náboženství trest smrti, takže to dodnes v odlehlých oblastech působí to, že jsou turisté v odlehlejších oblastech kolikrát odkázáni v tomto jen samy na sebe a na to, že si vytvoří bohoslužbu slova samy, protože není možné se prostě na mši dostat.

JitkaN

Jo, jo, máme s tím zkušenosti :-) . Nám domorodci ve Valboně tvrdili, že je tam "kostel" - nakonec to znamenalo, že se u nich zastavila řeholní sestřička a v závěru návštěvy se krátce společně pomodlili. Mše sv. byla pět hodin svižné chůze v Thethi na druhé straně hor, takovou cestu do kostela jsem před tím ani potom zatím nezažila :-) Sice jsme to stihli na desátou, kdy měla být mše sv., ale na dveřích kostela visela cedulka, ze které jsme pochopili, že přijede místní biskup a mše sv. bude vyjímečně v 16.30...

JitkaN

No, a čekat tak dlouho jsme nemohli, protože jsme šli po neznačených cestách a do tmy bychom se nestihli vrátit. Tak jsme si přečetli evangelium, chvíli jsme si odpočinuli a i s houfem malých dětí vyrazili zpět :-)

Zobrazit 5 komentářů »