Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

06. leden 2012

Přidal JiKu

Přebarvené foto z článku http://jenda.signaly.cz/1201/svaty-otec-jmenoval-arcibiskupa-dominika Ale jsou dobře vymyšlené ty barvy. Ve fotoshopu se skoro nedá přebarvit jedna na druhou :-)

Komentáře

HelenaH líbí se mi, že máme nového pana kardinála. Moc!!!!!

Medjugorje A nezáleží ti na tom, jaký je?

spitfire V tom je ten rozpor. Co je podstatné. To KDO reprezentuje nebo to CO reprezentuje.

Sám ten spor pojmenováváte: katolická lhostejnost nebo lhostejnost katolíků.

Ale nejste tím kdo stojí mimo ty dvě kategorie. Sám jste v té oztázce pasivní, říká se tomu, "černý pasažér". Vezete se a vezete se pohodlně. Je to natolik pohodlné, že jste schopen artikulovat, připomínku, že by se mělo "šlapat" tak, aby to někoho nemuselo bolet. To říkají všichni černí pasažéři. Až budete aktivní a budete šlapat nebude důležité jestli to někoho bude bolet, ale jaké "černé pasažéry povezete. Ten kdo chce řídit musí být aktivní.

Návrat ke kořenům není návratem k idealismu nějakého "středověku". Každý zlatý věk je kompenzován. Návrat k tradici je možný jen když si přestaneme vybírat ten který pseudo zlatý věk v historii. Jediný návrat je návrat k Barbarství. Teprve když si přiznáte své barbarství, své barbarské kořeny, můžete na nich postavit bezpečnou katedrálu tradice víry. Islamisté se nebojí našich moderních zbraní, protože jim nerozumí, dokáži je používat jen jako klacek. Islamisté se chvějí každý den, když si uvědomí jak bychom mohli být vůči nim barbarští. Jejich boj tak není otázkou víry, kterou vy neakceptujete, jejich projevem je vzteklina.

V barbarské minulosti byl král nucen být vojevůdcem. V moderním světě se z vojevůdců stávají králové . To je pak problém reprezentace. Takový člověk může být reprezentantem boje za Pravdu, ale už nikoli reprezentantem té Pravdy (václav havel)

Je to už nějaký čas, kdy jste byl vyzván, abyste své tvrzení kde zpochybnujete reprezentaci V. Malého doložil. Zatím nic. O co snašší je z piedestálu Modlu svrhnout, o to hůř se pak vrhači Model na ten piedestál sami dostanou.

JiKu Co je podstatné. To KDO reprezentuje nebo to CO reprezentuje.

Podstatné je to, zda ten, kdo reprezentuje, reprezentuje opravdu to, co reprezentovat má (a nikoli něco jiného) a jestli to reprezentuje dobře, nebo blbě.

spitfire To je příliš akademické.

Mě zajímá co dalšího má na tahu Medjugorje, když se pokouší zpochybnit reprezentaci toho v co věří? Stejně tak mě zajímá co zásadního se promění u b+h a bj. v jejich chápání reprezentace, když jim Medjugorje bude citovat V Malého a jeho závádné prohlášení?

Nietzsche má k tomu kratičkou a přesnou úvahu o lodi a špatném kapitánovi.

Tudíž reprezentace není nesmívatelný cejch na doživotí. Reprezentantem bud jsem nebo reprezentantem něčeho/někoho nejsem. Proto si určitě Medjugorje nemyslí, že by jej Duka nebo Malý špatně (blbě) reprezentovali (na to nemá Medjugorje kvalifikaci). Jeho předpoklad je, že Duka a Malý reprezentují něco/někoho jiného*. Tudíž pořád jsou to reprezentanti např tzv DVKmodernismu.


*Viz zápas o třetí místo (mezi Chorvatskem a Nizozemím) na MS 1998 ve Francii a reakce francouzských fans.