FESTIVAL DOKOŘÁN

pátek, 15. srpna 2008 – 17:00   do   sobota, 16. srpna 2008
děkanát Karviná
"Největší karvinský festival bude opět otevřen Dokořán"

Iniciativa Dokořán, o. s., přináší čtvrtý ročník multižánrového festivalu Dokořán. Festival nabídne mnoho nového, co se týče programu a výběru vystupujících, ovšem to, co v předešlých ročnících získalo pozitivní ohlas, zůstane zachováno. I letos bude vstupné zcela dobrovolné a festivalový areál Loděnice karvinského parku Boženy Němcové se tak ve dnech 15. a 16. sprna opět otevře všem.
„Nechceme zůstat jen u ,hudebního festivalu´ a rozšiřující se program to každoročně potvrzuje. Ani letos nebudou chybět besedy, kino, divadlo a workshopy. Jsme velice rádi, že se nám daří přivážet známější kvalitní kapely a zároveň dávat příležitost i méně známým interpretům,“ dodává Daniel Cieślar, jeden z pořadatelů festivalu.

Poslání a náplň festivalu navazuje na celoroční kulturní činnost občanského sdružení Iniciativa Dokořán. Dvoudenní program bude opět naplněn kvalitní hudbou, dobrou zábavou a inspirativními zážitky. Vedle tří hudebních pódií zde návštěvníci naleznou filmovou scénu nazvanou
CinemaRoom, na níž se promítají studentské filmy a snímky z festivalu s lidskoprávní tématikou Jeden svět. Loňskou novinkou byla divadelní scéna, která díky lepšímu zázemí v zahradě kynologického klubu získá na zasloužené pozornosti a síle, stejně jako besedy. Na besedách uvítáme oblíbeného a literárně oceněného ostravského spisovatele Jana Balabána spolu s básníkem Jaroslavem Žilou a Tomáše Řeháka, lektora mezinárodní organizace Acet, zabývající se oblastí AIDS a vztahů. Jako prostor pro odpočinek se nabízí vedle zákoutí parku také stanová čajovna.

Festival Dokořán také umožňuje prezentace místním neziskovým organizacím a umělcům.


Díky spolupráci s největším domácím hudebním portálem Bandzone.cz vystoupí na pódiích festivalu tyto zajímavé kapely – Dorian Gray Prostitutes, Charlie Straight, IonAtAn a Shogun Tokugawa. Mezi další potvrzené hosty patří objev roku cen TV Óčko, českoamerická kapela Airfare, anebo polští Ox a Outline ze Slovenska.

Klubová scéna slibuje experimenty, ovšem vládnout ji budou drum´n´bassoví producenti Morebeat a breakbeat dj-e Philipa TBC.

Pořádání takto veliké akce je velmi náročná a intenzivní práce. Chtěli bychom tak touto cestou poděkovat všem, kteří se do příprav a realizace festivalu zapojili, protože jsou to lidé studující nebo pracující a neváhají obětovat svůj volný čas a energii pro ostatní,“ uvedl předseda sdružení Ing. Radek Dubský.


Iniciativa Dokořán o.s. ve spolupráci s generálním partnerem Mont Karviná a.s. a statutárním městem Karviná zve na výjimečnou akci léta v Karviné. Aktuální informace včetně programu a kontaktu na pořadatele lze nalézt na festivalovém webu www.festival.dokoran.info.


Podrobnosti
Vložila: estic
Vloženo: 28. 7. 2008

vytvořil akci.

Napsat komentář »