Evropské setkání Taizé - Pouť důvěry na zemi

středa, 28. prosince 2016   do   neděle, 1. ledna 2017
Riga, Lotyšská republika

39. evropské setkání mladých 

 Taizé Riga

  • pět dnů s desetitisíci mladých lidí z Evropy i odjinud...
  • poznání hostitelského města i skrze osobní setkání s lidmi...
  • modlit se společnými zpěvy a tichem...
  • přijmout pohostinnost rodin, farností a sborů Rigy a v okolí...
  • začít "pouť důvěry" ve svém vlatním životě...

Každý rok pořádá francouzská komunita Taizé na přelomu roku evropské setkání mládých, nazývané "Pouť důvěry na zemi". Každý rok se koná v jiném evropském městě. Předloni to byla Praha, posledně španělská Valencia. Pro letošek bylo ve Valencii 30. prosince 2015 bratrem Aloisem oznámena země i město, ve kterém se ještě dosud Evropské setkání Taizé nikdy nekonalo: hlavní město Lotyšské republiky - Riga, město nacházející se na pobřeží Baltského moře.

Taizé setkání jsou setkáními ztišení a rozjímání. Jsou to setkání, kde se člověk přibližuje Bohu a tím nalézá i sám sebe. Pouť důvěry je nepopsatelný zážitek, který se navždy vryje do srdce...

Jak probíhá? Setkání trvá necelých pět dní. Tyto dny naplňují společné modlitby Taizé, doprovázené zpěvy z Taizé. Připravené jsou i workshopy v mnoha evropských jazycích. Program je velmi nabitý. Vrcholem je poté slavení silvestra v rodinném kruhu farnosti, kde je člověk ubytovaný a 1. ledna slavnostním obědem s rodinou, u které v těchto dnech bydlel...

Ubytování bývá zajišťováno v rodinách z farností. Nerozhoduje tu příslušnost k církvi. Taizé je ekumenická komunita! To, co zde naleznete, je pohostinost, vstřícnost a láska...

Nebojte se vyrazit do Rigy na pouť důvěry na zemi! Malá námaha rozhodně stojí za to!

Další informace a přihlášky na: http://www.taize.fr

Lotyšská ekumenická delegace se vypravila do Valencie aby se připojila k bratru Aloisovi, který konání setkání oznámil.

Arcibiskup z luteránské církve Jānis Vanagsa pozval mladé lidi slovy:

Milý bratře Aloisi, bratři, sestry, přátelé! Pro lotyšské křesťany je to vzrušující, zázračný a velmi radostný okamžik, když můžeme být svědky oznámení, že naše milovaná Riga bude hostit příští evropské setkání mladých komunity Taizé! Riga se v roce 2014 stala evropským hlavním městem kultury, což nás naplnilo hrdostí. Pro rok 2016 byla Riga vybrána jako evropské hlavní město Taizé, což nás naplňuje pokorou a radostným očekáváním. Můj bratr a přítel arcibiskup Zbigņevs a já máme tu čest vás a vaše přátele jménem římskokatolické a luteránské církve pozvat do Lotyšska!

K pozvání se připojil i arcibiskup katolické církve Zbigņev Stankevičs a oslovil mladé tímto pozdravem:

Zveme vás také jménem pravoslavných a baptistických společenství. Riga vás přivítá v bohatství svého historického dědictví, s krásnými chrámy a s velmi vřelými ekumenickými vztahy. Pokud budeme mít štěstí, je velká šance, že bude správná zima. A rozhodně vás přivítáme přátelsky a pohostinně. Očekáváme, že nás ze svých tradic a zkušeností obohatíte. Vaše touha po Bohu a otevřenost pouti důvěry budou tolik potřebnou inspirací pro mnohé lidi v Lotyšsku. Přejí si s vámi sdílet naši společnou lásku k Pánu Ježíši. Taizé nabízí nejkrásnější cestu, jak to k větší slávě Boží dělat. Proto s radostí říkám – uvidíme se příští rok v Rize!


Podrobnosti
Vložil: Pavloš
Vloženo: 20. 1. 2016
Upraveno: 1. 3. 2016

Dovoluji si opětovně dát do pozornosti nabídku pro ty, kteří se ještě stále rozhodujete, zdali vyrazit na pouť či nikoliv. Tak neváhejte! Je možnost se stále hlásit na celou pouť i na cestu a to do 20. 12. či vyčerpání kapacity dotovaného autobusu. Náklady na cestu je symbolických 500,- Kč + 55 Eur poplatek za pobyt na místě.
Pořadatel spoje zajišťuje přihlášení příp. dalších účastníků přímo u bratrů. Takže může jet i ten, kdo dosud nebyl přihlášen!
Více info naleznete na: https://www.facebook.com/groups/Riga2016/
příp. přímo na ludek.podolan@gmail.com či tel: 737 050 799

MaťaSnowy
MaťaSnowy

Pojede z ČR přímo nějaká skupina, nebo je třeba jet na vlastní pěst?

Pavloš

Možná pojede nějaký autobus také z ČR. Sleduj nejlépe český web taize, kde se začátkem podzimu jistě objeví nabídka na autobus ČSAD Tišnov.
Na vlastní pěst jet můžeš samozřejmě také. :-)

MaťaSnowy

Díky za odpověď :-)

Pavloš

Ahoj, posílám možnost řešení cesty do Rigy, viz zde: https://www.facebook.com/groups/Riga2016/

Pro Ty, jenž se stále ještě rozhodujete, zdali vyrazit či nikoliv na pouť, nabízím zajímavou možnost cesty s dotovaným autobusem, za cestu jen 500,- Kč + 55 Eur poplatek na místě.
Pořadatel zajistí taktéž přihlášení příp.dalších účastníků přímo u bratrů. Takže může jet i ten, kdo ještě není přihlášen.
Více info na: https://www.facebook.com/groups/Riga2016/
přip. přímo na ludek.podolan@gmail.com

Zdeněk Přibyl
Zdeněk Přibyl

ahoj
Chystám se autem z Brna přes Olomouc do Rigy.
Cena za zpáteční cestu je 1800.
Víc informací do zpráv
https://m.blablacar.cz/cesta-brno-riga-664302670
Díky
Zdeněk Přibyl

Hana Cardova
Hana Cardova

Moc ráda bych se tento rok zúčastnila. Také se někdo chystáte vyrazit do Lotyska??

MaťaSnowy

Ano, já :-)

Zdeněk Přibyl

Ahoj, taky se chystam, ted resim jestli jet autobusem, nebo autem