Esperanto

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Esperanto je mezinárodní jazyk vhodný k cestování a poznávání přátel po celém světě. Gramatika je bez výjimek, používají se mezinárodně známá slova a lze se jej naučit naprosto zdarma (i na internetu…

Anicka

Pěkný článek, díky za něj!

dromedar

Mě dost překvapily informace o dějinách katolických esperantistů u nás (a o esperantských mších v době, kdy to ještě z hlediska liturgického práva nebylo legální).

Anicka

Já myslím, že ti, kdo tu mši svatou sloužili, jak je psáno tak převážně biskupové, si vždy vyžádali nějaký souhlas, který byl potřebný, nebo to měli nějak ošéfované. Nechce se mi věřit, že by to dělali, kdyby nesměli. To, že se někdy mše svatá sloužila tajně, znamená, že o ní tehdejší nepřátelé církve a široká veřejnost neměli vědět.

dromedar

V té době? Spíš nepravděpodobné. Vyžádání římského souhlasu bylo komplikované a zdlouhavé a pro takovou polo/ilegální akci prakticky nemožné.

Spíš byla doba tak "free", že to "pachatelé" za nic špatného nepovažovali, nebo považovali ono nedosažitelné schválení za "pravděpodobně udělené". ("Jesuitská poslušnost": Kdybych o něj mohl požádat a požádal, dostal bych ho?)

Zobrazit 4 komentáře »

K tématu Genealogie a esperanto bude hovořit pan Mgr. Marek Blahuš v pátek 20. října od 11:04 hod. na stanici Český rozhlas Brno v pořadu Apetýt. ČRo Brno chytnete na jižní Moravě, na internetu zde: http://www.rozhlas.cz/vysilace/vysilace/?stanice=5

Napsat komentář »

První kurz Esperanta v Praze! Už 30.11. 2016! Dňa 30.11.2016 (streda) v 19.00 hodin sa uskutoční kurz esperanta pre začiatočníkov v Prahe. Adresa konania kurzu bude: Na Březince 23, Praha 5 - Smíchov. Ak máte záujem naučiť sa esperanto alebo ak máte akýchkoľvek kamarátov, kolegov, kohokoľvek z rodiny o kom viete, že by sa rád naučil tento jazyk, pošlite ich na tento kurz a rozšírte povedomie o jazyku esperanto v Českej republike.

Anicka

Více informací najdete na http://mladez.esperanto.cz/

Anicka

Jo, a je to ZDARMA :o)

Zobrazit 2 komentáře »