Erumoico

Erumoico / Jan Křtitel Maria Jiří Drythelm Langfelner

Ženatý s Děcko
Vojtěch Hýbl (VVRH)

Ano, tak je to správně - ateismus je třeba chápat alespoň v jeho základech, abychom měli odrazový můstek argumentů proti ateismu, ale není dobře ateistu mlátit křesťanskými argumenty, když on si o křesťanství myslí své podobně jako my si své myslíme o ateistech, ale nevíme na čem svůj život zakládají, ostatně to neví pořádně ani ateista sám. Horší však je, když křesťan by měl nevědět, na čem má zakládat svůj život. To by byla pořádná ostuda.

Erumoico

Tak proto jsem se tu chtěl taky podělit na křesťanské stránce (a dát třeba podnět k zamyšlení), i když tu ateisté asi budou taky. Ale jinak naprosto souhlasím :)

Zobrazit 25 komentářů »
změnil svůj stav na
zadaný s Děcko
Napsat komentář »
Špíz

Ahoj Honzo, zajímavý článek :)
Já v tom tak jasno nemám, nebo prostě nevidím tak striktní hranici mezi zamilovaností a láskou, i když souhlasím, že velký rozdíl v nich je.
A ještě k těm kněžím - jsem celkem přesvědčená, že ženu potřebují (jako každý jiný muž), jako společnici, oporu, sexuální partnerku i jako to teplo rodinného krbu, jen se toho všeho trvale vzdávají.

Erumoico

Ona asi ani žádná striktní hranice neexistuje, já spíš porovnával dva ideálně projevovaný stavy... :)
No, to samozřejmě potřebují, je to v jejich přirozenosti člověka... a vzdávají se toho, ale to chybějící místo ve vztahu nahrazují Bohem (teda aspoň si tak představuju povolání... protože pokud by to nedokázali, tak by to svoje kněžství po týhle stránce asi nezvládli). Bůh každého povolává k něčemu jinému, takže koho povolá pro rodinu, ten by hrozně špatně snášel kněžství (nebo obecně - aby byl svobodný a neměl rodinu) a zase koho předurčil pro život třeba ve kněžství (prostě bez rodiny), tak ten to podle mě snáší líp a dělalo by mu zase problémy zvládat život v rodině... Zkušenosti s tím nemám, ale tak nějak si představuju, že to funguje ;)

Špíz

Jasně, ono je těžký si to nějak představovat, když to všichni vidíme zvenku a dovnitř se dostat nejde. Každej dostává milosti k tomu, k čemu se rozhodl.
(Asi mě vyprovokovalo slovo "nepotřebuje" ;) ...)

Erumoico

No, to je tam takový trošku provokativní, to jo... Ale pravda je, že těžko soudit :)

Zobrazit 4 komentáře »
Napsat komentář »

Tak, doma z tábora... dva týdny mimo civilizaci a už jsem zas zpátky :) ... ale popravdě, ve spoustě věcí to tam bylo o moc lepší a hlavně hezčí a čistší bez techniky než v našem dnešním přetechnizovaném světě, kde se příroda dost opomíjí... ale stejně... doma je doma :D

Děcko

A hlavně, když to tam bylo bez techniky hezčí, tak jdeš hned na notebook a na signály :D :P

Erumoico

já jsem tady koukal, jestli mi někdo nepsal víš?

Děcko

vždyť já jen rejpu :)

Zobrazit 3 komentáře »

Bůh nás má tak neskutečně rád a když to člověk zjistí... ta radost z toho zjištění je fakt úžasná.. máme toho nejlepšího tátu jakýho si můžeme přát... :)

Děcko

Toho nejúžasnějšího :) ...a taky s největšíma zkušenostma a moudrostí, protože je tady už hoooodně dlouho :)

Zobrazit 1 komentář »

to je hezký:

Dodatek k Otčenáši

Neříkej: „Vůle Páně!“
Když zavřené máš dlaně.
Neříkej: „Vůle Páně!“
Když zaťaté máš dlaně.
Neříkej: „Vůle Páně!“
Když hrabivé máš dlaně.
Neříkej: „Páně vůle!“
Když srdce plné zvůle.
Neříkej: „Tvá vůle staň se již!“
Když odmítáš svůj nésti kříž.
Neříkej: „Ty sladké nebes zvěsti.“
Když bratru hrozíš pěstí!

Napsat komentář »

Říkají o něm

Velbloud3 říká o něm:
Honzík
Děcko říká o něm:
Nejbližší přítel a milovaná osoba zároveň :) :-*