Ekosignály

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Společenství Ekosignály přispívá k veřejné debatě o ekologických tématech. Jako mladí křesťané cítíme zodpovědnost za svět, který nám svěřil náš Otec, a proto chceme přiložit ruku k dílu.Máš nějaký…

Tofl

Nene, diky.

Zobrazit 1 komentář »

Máte někdo semínka Lufy, které by jste mohly prodat?:-) Brno, Náměšť nad Oslavou či okolí nebo poštou. Děkuji

Napsat komentář »

Ha, tak jsem zjistila, že tu na signálech je více vpodstatě stejných společenství, třeba tu: https://www.signaly.cz/eko; A toto píše, že "tleje", nebylo by lepší tyto společenství se stejným cílem spojit, tím by i měli více členů,přispívat na blogy, aby netlely?:-)

Tofl

@EvaHavlátová: Prosím, zajděte si do archivu obou společenstev a přečtěte si tam diskuze k tomuto tématu. Řešilo se to hned v začátcích a výsledkem bylo, že jedno společenství je redakční a druhé uživatelské.
Někoho to může zmást, ale to je vedlejší.
Důležitější je samotná aktivita a že alespon jedno společenství je aktivní ;-)

EvaHavlátová

Kdy to bylo?:-) Možná by to dnes bylo jinak Nezjistíme to třeba aktuální anketou?...Aktivita je důležitá, ale nepřináší takové "rozdrobení" spíš i menší aktivitu?:-) (min. poloviční, než by byla dohromady?)

Tofl

Doporučuji se podívat na https://www.signaly.cz/ekosignaly/info a přečíst si to pozorně :-D

PS: v meziřádkách je tam uvedeno, proč tohle redakční ekospolečenství není aktivní. Zkus dotyčným napsat, třeba ti i odpoví.

Zobrazit 3 komentáře »

Srdečně vás všechny zdravím a sdílím překlad Průvodce slavením Doby stvoření 2020 od Řídícího výboru Season of Creation
https://www.zitlaudatosi.cz/wp-content/uploads/2020/08/Průvodce-slavením-Doby-stvoření-2020.pdf

Napsat komentář »

Přehnaná ekonaivita nezkušené mládeže, žijící v bublině.

KMirjam

Naivita mládeže? Tohle jsou ale děti. Zdaleka ne ještě mládež.... a naivita? Uměrně věku se snaží, těmhle to věřím. Nejsou Grety

Tofl

Je tam několik nesrovnalostí. Ty holky si v rozhovoru docela protiřečí (např. v úvodu řeknou, že jsou apolitičtí a při tom byli na campu o demokratickým občanství nebo že létat letadlem je špatné, ale když je to za prospěšným účelem, tak to nevadí).
Dokonce už jen to, že rozhovor vedla Ema Smetana je špatně. Dávala jim takové otázky, na které se odpovída jednostranně.

Jinak je jim 13 a v tom věku je potřeba, je směrovat správným směrem. Pokud chtějí šířit dobré jméno ekologie a pomáhat, tak je nejdřív potřeba mít kolem sebe správné lidi (např. být aktivní v neziskovkách věnující se ekologii). Středisko ekologické výchovy opravdu nestačí.

KMirjam

Jsem ráda, že to tak všechno přesně víš a jistě sám praktikuješ a jdeš příkladem ostatním.
A taky je dobře, že své děti k tomu vedeš, a jistě jsou nesrovnatelně dokonalejší.

Jen škoda, že na rozdíl od holek, jimž je 13 leda tak dohromady, nějak o tvých počinech a nápadech lepších, než z internetu, není slyšet. :(

Tofl

Promiň, ale nikdo a nic není dokonalé, kromě Boží prozřetelnosti.
Prosím, nepodsunuj mi něco, co není pravda.
Virtuální komunikace má své mouchy a proto chápu, že jsi mě špatně pochopila.

Ten odkaz jsem tu dal čistě z pohledu pobavení a odhlečení. A ne, aby to bral někdo smrtelně vážně.
PS: o dobrých skutcích nemusí vědět celý svět, stačí že to ví nejbližší okolí. Ono se to pak samo rozšíří dál . . .

Zobrazit 5 komentářů »

Dnes začíná novéna k Panně Marii, Pomocnici křesťanů, jejíž liturgická památka připadá na stejný den jako výročí vydání encykliky Laudato si'.
Svatá Maria, Matko Boží a matko naše, pomáhej nám žít bratrství se všemi tvory a vnímat sounáležitost s celým stvořeným světem, jak nás k tomu Bůh Otec svým stvořitelským jednáním zve a Ježíš svým vykupitelským činem v Duchu svatém uschopňuje.

Napsat komentář »

Srdečně vás všechny zdravím a sdílím český překlad Společné modlitby pro Týden Laudato si' 2020, který s podporou Dikasteria pro integrální lidský rozvoj vydalo Globální katolické klimatické hnutí. Je zvlášť doporučena pro neděli 24.května. https://www.zitlaudatosi.cz/wp-content/uploads/2020/05/LS-t%C3%BDden-2020-CZ.png

Napsat komentář »