dromedar

dromedar / Jakub Pavlík

Chinchulín

Když už tak nechat každého faráře aby si na sebe svojí farností vydělal sám. Celý systém je nadbytečný. Farář může postupně navyšovat úvazek u vlastní farnosti a ponižovat u biskupství.

ObiSkyWalker

Už jsem asi starý, aby mě netransparentnost financí spravovaných v církvi nějak zvlášť nadzvedla. Souhlasím s tím, že to není ideální, zároveň ale nevím, co bych s tím já jako řadový laik mohl udělat. Od určité doby se řídím církevním nařízením: „Přispívat církvi na její potřeby.“, takže podle svého uvážení přispívám a co se s těmi penězi děje se nestarám – to je ostatně zodpovědnost těch, kteří finance spravují. Když to má štempl od biskupství, pak je to za mě ok.

Zobrazit 7 komentářů »

https://aleteia.org/2022/06/25/french-bishop-suppresses-controversial-religious-community
Co se dělá, když váš slavně obnovený klášter biskup zavře (a nestihli jste si z nespravedlivého mamonu udělat jinde takové přátele, co by za váš klášter byli ochotní nastavovat svůj biskupský krk)?

Patrně se změní úřední název ze "Slavně obnovený ostrovský klášter, veř. sdr. věř., z. s." na "Slavně obnovený ostrovský klášter, diecésním biskupem záhy zase neslavně zrušený, z. s.", mimo dům se chodí v civilu, klášterní kostel se používá striktně jen jako oratoř pro oficium a vyhlíží se lepší příští.

dromedar

V tomto ohledu bezesporu "bláznovství Boží je moudřejší než lidé," co si pěstují svůj jedině echtovní katolicismus mimo mantinely katolické církve.

Chlubíčko

Snad jim i tato zkušenost pomůže pochopit, že pěstovat „jedině echtovní katolicismus“ v mantinelech KHS jaksi nejde.

Zobrazit 7 komentářů »
Lederhosen

Třeba někde obhajuje sodomity neboť jiná populární témata, to dá zabrat.

Lederhosen

A ne, teď nahání mimozemšťany ke křtu. Velmi originelní.

Zobrazit 6 komentářů »

Až slavně obnovím ostrovský klášter, falešným mramorem, zlatem a nástěnnými obrazy v historisujícím stylu si Překližkový kostel taky vymalovat nenecháme. https://www.newliturgicalmovement.org/2024/05/norcias-new-sanctuary-paintings-in.html

Chlubíčko

Mramor je na hovno. Ženě se na podlahu vylil sirup, zatekl pod botník a než ho utřela, vyleptal v něm fleky. Na podlahy už mramor nikdy; jedině něco chemicky inertního - např, zmiňované zlato.

dromedar

Když nějakému zakladateli Hospodin žehná, dá mu dožít se toho, že se klášter pozdvihne z etapy překližkové do kamenné. Etapy mramorové a zlaté je lepší se nedožít, protože ta nevyhnutelně ústí v úpadek a nese v sobě všechny jeho příčiny.

Zobrazit 8 komentářů »
jsuc

No J. Brož jim s tím moc nepomůže, takže stále platí, že máme na to málo biblistů.

Je to jako se studenou fůzí: za 50 let se určitě dočkáme....

Chlubíčko

O studené fúzi jsem nikdy žádný budoucí termín neslyšel. Vždy jen „Těm a těm se prý povedla studená fúze, nikomu jinému se však nepovedlo experiment úspěšně replikovat.“

Zobrazit 10 komentářů »
Chlubíčko

Už se moc těšíme na pokračování! Jak do celého příběhu zasáhne podlý a sobecný Džejár Ewing?

dromedar

Pokračování je přeci "když neměl na to do žádného kláštera vstoupit, musel si jeden založit" - totiž slavně obnovit - a škodit slavně obnovenému ostrovskému klášteru věru nedá moc práce.

slu-nicko

@dromedar: Vůbec se ve Vás nevyznám.

Zobrazit 3 komentáře »
Napsat komentář »

Až slavně obnovím ostrovský klášter, kostel sice možná bude překližkový, ale překližkové lavice do něj rozhodně nepořídíme. https://www.kozubik.info/portfolio-item/interier-kostela-sv-ducha/

dromedar

Jestli upíráte kostelovitost Překližkovému kostelu, všichni ostrovští mniši zajisté nechávají svou tvář ztvrdnout v křemen a neotvírají svá ústa, ale činí předsevzetí ještě usilovněji (nejen) ve své oratoři Nejvyššímu sloužiti a tak Vás z nepravdy usvědčiti.

Pokud jde o ty nové lavice ve Starém městě, tam se musím zajet podívat tak za pět let, abych viděl, jak moc jsem jim křivdil.

Chlubíčko

Za pět let už z toho bude městská galerie.

Zobrazit 7 komentářů »

https://youtu.be/Hab3i3rDjas
Sice je to vposledku žebrací video, ale stihlo mě přesvědčit, že je uherskobrodský klášter obnovený slavně.

Napsat komentář »