DominikDuka

DominikDuka / Dominik Duka / 80 let

V celibátu
Chlubíčko

Já mívám čas skoro každý den kromě úterků - to makám pozdě do noci, proto ani ve středu většinou nejsem extra fit. Jinak kdykoliv. Však dejte vědět a domluvíme se.

Chlubíčko

A aniž bych se snad chtěl nějak vnucovat, tak to fakt zvažte, abyste nedopadl jako ten Váš kolega Burke - bez důchodu, bez bejváku; ono teď je sice docela teplo, ale hlásili že má ještě mrznout a takovej přelom ledna/února někde v rozeschlý maringotce umí bejt docela krutej. Jako jasně, že máte všechny ty vyšívaný mantly, škapulíře a pluviály, ale nejhorší je zima od noh a jak ti nastydnou klouby nebo kříž, tak už se ani nesehneš aby sis dřevo nasbíral. A jestli si myslíte, že Vás pak ubytuje ten Mohelník, tak na to zapomeňte - to je grázl už od pohledu a nebude si kvůli Vám pálit prstíčky, i když je taky OP. Ten Vás spíš ještě u kurie napráská, než že by pomohl, lofas.

Zobrazit 15 komentářů »
bailamos

Vážně podivná je ta formulace hlavního poselství křesťanství. Já bych hlavní poselství křesťanství formuloval spíše třeba:
Bůh nade vše. Kdo se Mu v Kristu Ježíši pokoří, dojde milosti a spásy. Kdo ne, bude jistě zavržen.
Ale jsem jen hloupý chlap z venkova. V Praze je jistě všechno jinak.

tlejboj

Hele, a ty, když už nejseš ten metropolita, tak to už nejseš ani kadrinál a arcibiskup, co? A gde vlastně bydlíš? Protože jestli nemáš kam, tak k nám bys mohl, asi ne nafurt, ale než si něco najdeš.
Hlavně se rozhodni rychle, než mi ta zdejší kráva zase smaže profil.

Zobrazit 2 komentáře »

Opřeme se o slova žalmu, který jsme zpívali, a hleďme směrem, odkud přichází záchrana. Bůh žehnej této zemi.

čajomlík

Milá Vaše Eminence,
tak jsem včera slyšel na ČRO4 rozhovor Dr. Tachecí s tím slavným biskupem Holubem, co Vás má vystřídat, a musím teda otevřeně říct, že je to fakt slizkej a maximálně nesympatickej člověk.
Jestli do toho máte co mluvit, tak prosím neprodleně zajistěte, aby se Vašim nástupcem stal někdo ne tak strašlivě odporný, máte-li někoho takového k dispozici.
To je vše, co mohu k této věci říct.
Přeji pěkný den a požehnaný advent, ale to až za ty čtyři dny, co do něj zbývají.

Zobrazit 1 komentář »

Boží hod velikonoční - den Páně, nebo také ve východním ritu den Vzkříšení pro nás může být v určitém ohledu nepředstavitelnou událostí, zázrakem contra naturam. Vzkříšení nám ale předně říká, že naděje nikdy neumírá, že smrt není posledním slovem na naší životní cestě, ale naopak dveřmi k novému životu - jak nám ukázal Ten, který řekl "já jsme pravda, cesta a život". Přeji tedy Vám všem opravdovou radost z Kristova vzkříšení!

https://youtu.be/VFnhVB72g74

čajomlík

Jo, a hlavně si neplést Isoprinosin s Ivermektinem. O Ivermektinu nemohu podat žádnou informaci, protože na korovinus jsem ho nebral a červíky jsem ani nikdy neměl.
I když vlastně jednou jo, asi jsem je chytil, jak jsme se ňuňali s kočkou co ještě nebyla odčervená. Škručelo mi v břiše a měl jsem i trochu průjem, a dokonce mám pocit, jestli jsem ho dokonce neviděl jednou v záchodě (jo, když se teda ptáte, tak viděl, a bylo to fest fujfuj). Tak mi dal doktor jakési prášky, snad ale tři jenom, a pak už bylo všechno v pořádku.
Máte Vy vůbec nějaké domácí zvířátko? My jsme kočkomilové, takže koček je u nás vždycky dost, a ještě si chceme pořídit akvárium s rybičkami, ale nejdřív musíme dodělat pokoj pro hosty, kde bysme ho chtěli mít. Asi si tam dáme hlavně neonky, ty se mi nejvíc líbí.

Chlubíčko

Všechno nejlepší v novém roce přeju!

Zobrazit 13 komentářů »

Milí přátelé, ve Vatikánu jsme s papežem hovořili o i možnosti uspořádání setkání mládeže v Praze, moc děkuji studentům kroměřížského a velehradského gymnázia za podporu! Více viz: http://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php

– upraveno
amperijas

kralík v listové testě
kralík povařený
listové těsto
šunka nebo šunkový salám
cameber
broskev
špejli
klobáska
na potření masa a těsta před šunkou :zakysaná smetana italské bylinky česnek cibili kečup sůl pepř olej slunečníví
vše dáme na špejly a zabalíme do těsta se šunkou a přetím potřeme zabalíme dáme d troubi předtím podlime vodou pečici papír a potřeme vejcem a zakrijeme druhým plechem a pečeme chvíli to ješte jeden recepík můj jeden

amperijas

No fakt budu si jen hrát s těma novenama nic víc

Chlubíčko

Vaše Eminence, nudesky znáte? A co Glutašmak?

Zobrazit 4 komentáře »

Pokud stále ještě nejste rozhodnuti koho volit, doporučuji krátkou úvahu Petra Piťhy napsanou před minulými volbami "Občan uvažuje cestou k volbám".

bailamos

Pokud se triko nepochlapí, tak jedině SPD.

čajomlík

Milá Vaše Eminence, pane kardinále,
obracím se na Vás se snažnou prosbou, zda byste nebyl tak laskav a nemohl paní Hákovou vyloučit z církve, protože je opravdu hodně zlá, podlá a dělá vám jen ostudu. Nemyslím jako napořád, ale jen dokud to sama neuzná, nenapraví se a neodprosí ty, jimž ublížila. Chápejte, to není nic proti ní jako člověku, jde mi jen o to, aby mohla nakonec do nebe. Já sám z toho nic nemám; mně to může být v podstatě jedno, protože ani nejsem členem KHS. Tak kdybyste potřeboval nějaké doplňující informace, klidně mi napište soukromou zprávu.
Věřím, že s mou žádostí budete zabývat a podle možností jí vyhovíte.

Pěkně zdraví a vše dobré přeje Váš

-=čajomlík=-

Zobrazit 13 komentářů »
čajomlík

Milý jemnostpane Kardinále
Tak jsem si přečetl Váš přípis z 1. prosince letošního roku o zákazu používání katolické liturgie ve Vaší diecézi a musím Vás za něj vcelku pochválit. Akorát teda nerozumím tomu, proč jste svým kněžím dovolil sloužit i ve dvou farních kostelích, a to dokonce v jednom bez omezení a ve druhém 2x týdně. To musím říct, to jste mě fakt nasral. Ať si katolíci chodějí k levembristům, a ne abyste jim za těžce vydřené restituce posluhovali tou jejich liturgií v kostelích, které vám dobrý Pán Bůh dopustil převzít. Opravdu jste mě zklamal a myslím si, že Buonasera v Římě z tohoto Vašeho rozhodnutí taky nebude zrovna na větvi.
Jako jo, chápu že už máte věk a chcete klid, tak to zkoušíte hrát na obě strany. Ale když to mám za pár, tak neblbnu a nechám to vylízat bažanta, ne?

Zobrazit 1 komentář »

Uspěje Praha s nápadem uspořádt Světového setkání mládeže v roce 2022?

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=26199

čajomlík

No, to by mě tedy taky zajímalo. Vážně už v té Praze asi nevědí roupama co dělat.
Jako by nestačilo, když byl 2009 v Brně pan papež Ratzinger a na biskupství pak vyhazovali katechetky, že prý se tak vycinkali, že nemají ani na ty jejich žebrácké mzdy.
Tak ať jen klidně dál vymýšlejí koniny, ovšem ať se pak nediví, až celé Loretánské náměstí polepí exekutor.

Zobrazit 1 komentář »
amperijas

No já jsem si koupila dva andělíčky do betléma papírové jedno jsem koupila Mance jeden stal 12kc no ještě jsem na jmenovky koupila sešit napíšu jméno na dárek no jinak se fajn dneska jsem dojedla tu lizacka co minulý týden koupila no já všechno koupila co potřebujete těch osmu sešitu tak nepopisu uz tak psat nejde kuchařka vecinou tam dávám co tedy učím sama vařit no ještě hodně místa teď k vůli drevaske dílny já po někdy ani psát tak všechno na mobilů nebo počítači Budu ráda když v pondělí zase budu chodit do tvůrčí dílny možná Budu chodit do keramiky dílny já jsem ráda že mohla tolik napsat napsat vlastní modlitby podle modlitby jedné jsem moc ráda že finanční vycházelo tak knížek nakonec napíšu asi 226,to dobré no ráda spolčo hodně jsem ráda do chodím no výborné no jinak se fajn jsem šť

čajomlík

Asi jsem jediný, komu připadají ty strakaté bannery a nástěnky ve starobylých kostelích esteticky nepřijatelné. O placaté televizi na zdi nemluvě.

Zobrazit 10 komentářů »
amperijas

napsala 3 svoje kuchařé recepíky a jeden babičin na marmeladu ted dělly višnivou

profil

Višnivou, tu já nejrajči.

tlejboj

JiKu je kulíšek nejmenší.

Zobrazit 3 komentáře »

Říkají o něm

Martinez říká o něm:
Dominik je moc prima člověk ;)
MarcelSubrt říká o něm:
NAS PASTYR!!!!!
KikiFi říká o něm:
Otče kardinále, je super, že jste tady na signálech! Chvála Bohu za Vás, za Vaši službu!! :)
verbum říká o něm:
Jsem moc rád za otce kardinála Dominika... Je mi ctí otce Dominika znát a je mi ctí, že je naším pastýřem... Děkuji Vám otče Dominiku za to že jste a že jste příkladem duchovního života pro nás všechny... Myslím v modlitbě br. Martin OSB
Jenda říká o něm:
Ohromně obětavý člověk. Děkujeme Vám za Vaši obětavost s kterou se snažíte lidi vést, povzbudit, setkat se s nimi, podat jim ruku, usmát se na člověka apod. Děkujeme, že jste s námi zde na Signálech;)!