Diskuzní společenství věda x víra

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Zaměřme se na to, zda tyto dvě oblasti stojí proti sobě nebo mohou stát po boku.Může vědec věřit? Diskuse zablokováná pro soustavné porušování pravidel.

Mně je vzácný časopis TeDeum. TeDeum je časopis, který vychází na pokračování. Tudíž v jednom čísle je psáno, co pochopíte až v druhém, v druhém to, co v třetím, a tak dál. Navíc jsou jednotlivá čísla provázána duchovní línií, jakousi červenou nítí. Málokdo si tohleto uvědomuje, proto dochází
k tragickému vytrhávání z kontextu a různým desinterpretacím. Dalším problémem je Megugordje, které stále ještě neuznávají. V otázkách vědy však je to prozřelý časopis.
Církevní schválení na sebe nenechá dlouho čekat – Náš kardinál už oroduje u sv. Otce (dnes ve Dvě s ním má mít schůzku).

Napsat komentář »

CB, T: Přestaňte prosím, tyhle kydy o DNA rvou mou duši bývalého studenta rostlinné genetiky. Jedna pitomost vedle druhé.

CesareBorgia

A co Johann Georg Mendel, co? Nebyl snad augustinián?

Cinik

Co má Mendel společného s tím, že oba píšete nesmysly?

Zobrazit 2 komentáře »

Našli pozůstatky v DNA neandrtálců asoučasných opic. Nejde přímo o DNA (andělé jsou nehmotní, takže žádnou nemajíú, ale abnormální změny v DNA vyšších primátů, která se těmito liší od DNA např. lemurů diametrálně. Tato DNA se nepodobá ničemu v přírodě, kromě DNA jiných zvířat, posedlých demony. Např. u prasat, která se vrhla do moře u Gerasy (našly se kosti) došlo též k podobným změnám na DNA.

taborka

DNA má tu krásnou vlastnost, že ji lze srovnávat jen tehdy, pokud daný předek žije nebo vyhynul před nedávnem. U vašeho druhu jsem byla také přesvědčená, že už vyhynul.

CesareBorgia

Ale ale... přeštěte si odborný časopis, Science, Vesmír, Živu, TeDeum...

Sew

:-) :-) Te Deum se už zabývá skutečností ?

Zobrazit 3 komentáře »

Věda a víra nemusí nutně se popírat. Dnešní lidé jsou pravděpodobně potomky opů, a to se nevilučuje s knihou Genezis. Opice jsou podle některých vědců částečně zvířata, částečně padlí andělé – demoni, a to takoví, kteří si pádem znevopřili inteligenci. Nebo jsou to předskokani lidí se zvláštním režimem a úlohou v dějinách spásy. Důkazem jsou vlasy a ochlupení ohanbí. Adam a Eva ještě nebyli ochlupení, neměli ani vlasy. To získali až jejich potomci po vyhnání z RaJe, když se skřížili s lidoopy a neandrtálci (pravděpodobně již Kain a Ábel měli lidoopí manželky; Gn 6 však hovoří zcela jsně o… Zobrazit více

Věda a víra nemusí nutně se popírat. Dnešní lidé jsou pravděpodobně potomky opů, a to se nevilučuje s knihou Genezis. Opice jsou podle některých vědců částečně zvířata, částečně padlí andělé – demoni, a to takoví, kteří si pádem znevopřili inteligenci. Nebo jsou to předskokani lidí se zvláštním režimem a úlohou v dějinách spásy. Důkazem jsou vlasy a ochlupení ohanbí. Adam a Eva ještě nebyli ochlupení, neměli ani vlasy. To získali až jejich potomci po vyhnání z RaJe, když se skřížili s lidoopy a neandrtálci (pravděpodobně již Kain a Ábel měli lidoopí manželky; Gn 6 však hovoří zcela jsně o smilnění s neandrtálci)

taborka

už jste takto nemocný dlouho ?

CesareBorgia

Je, vy jste ale hezká babička!
Já nejsem nemocný, jen prezentuju výsledky současné vědy. Neuražte se, ale to je prostě moderní věda, za vašeho mládí se učilo něco jiného věda od té doby pokročila, máme genetiku atd.

taborka

už tedy známe genetický zápis anděla ? Podle vaší vědecké teorie by v něm měla být.

Zobrazit 3 komentáře »

To nemusel byt pozemsky den, mohl to byt treba galakticky, nebo cyklus otoceni vesmiru, znas to, ne?:-D

Napsat komentář »

Evoluce??? www.youtube.com/watch?v=R795KiMD4zs :-)

Každopádně nejsem ani zastáncem kreacionismu ani evolucionismu, prostě myslím, že pravda bude asi někde mezi těmito teoriemi...tzn. zjednodušeně, že Bůh stvořil svět také pomocí a prostřednictvím evoluce. Víra a věda nestojí proti sobě. A samotný Darvin nikdy proti víře ani Bohu nic neměl a dokonce Boží existenci sám uznával. To, že by svět byl stvořen za 7x24 hodin je naprosty nesmysl, když si vezmete, čím je dán den a noc...bible v tomto mluví v symbolech...bible není encyklopedie přírodovědy...bible neříká jak vzniklo nebe, ale jak se… Zobrazit více

Evoluce??? www.youtube.com/watch?v=R795KiMD4zs :-)

Každopádně nejsem ani zastáncem kreacionismu ani evolucionismu, prostě myslím, že pravda bude asi někde mezi těmito teoriemi...tzn. zjednodušeně, že Bůh stvořil svět také pomocí a prostřednictvím evoluce. Víra a věda nestojí proti sobě. A samotný Darvin nikdy proti víře ani Bohu nic neměl a dokonce Boží existenci sám uznával. To, že by svět byl stvořen za 7x24 hodin je naprosty nesmysl, když si vezmete, čím je dán den a noc...bible v tomto mluví v symbolech...bible není encyklopedie přírodovědy...bible neříká jak vzniklo nebe, ale jak se do něj dostat!!! :-)

Napsat komentář »

Já bych tu zase trochu rozvířil diskuzi. Co se bioetiky(poetický název:D) týče, kam až jste ochotni zajít v rámci pokroku? Jste schopni připustit regulovaný výzkum a modifikace genomu za účelem oprav a odstranění nemocí, či je vám to jedno, nebo si nepřejete nic? Byl bych rád, pokud byste argumentovali ze sebe a napsali něco rozumného, ne dogmatickou poučku, odkaz z Bible a šlus, protože takhle se v diskuzi nikam dostat nedá... Nechci se nikoho dotknout - jestli chcete odkazy z Bible, prosím, ale podložte je komentářem, díky...

Napsat komentář »

no byli časy, kdy věda a víra šla ruku v ruce ;)
http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2006121924
mě jen tak napadá že věda je to jediné, kde se chyby katolické církve projevili v plné nahotě ... věda se narozdíl od Biblického učení dá jednoznačně dokázat, nicméně chybná představa jaká je boží vůle nikoliv ...

Danos

hehe hele vždyť my jsem ještě o ničem nediskutovali
- prijal jsem tvůj výklad inkvizice
- tvoji námitku k toulkám jsem nechal bez komentáře
- a pak nevim co ještě bylo jo že středověk je vrchol lidských dějin no ..
přísahám 15 minut jsem čuměl do obrazovky a nevěděl co na to napsat ... tak jsem nic nenapsal ;)

hama

Jasně, to beru. :-)

Zobrazit 7 komentářů »

ták mám svědectví docenta Krále, kterého věda přivedla... http://mediatarget.org/wp-content/audio/zatisi-2006-02-15-zima-kral-1.mp3
http://mediatarget.org/wp-content/audio/zatisi-2006-02-22-zima-kral-2.mp3
.. k víře, dřív býval velký ateista, a dokázal velice schopně vyvracet existenci Boha. Proč tedy uvěřil??

Napsat komentář »

Je to neprecizní, místo co by jsi dodal vajíčko a spermii, která má největší šanci na to, že přežije, tj. je "nejlepší" by jsi implementoval různý "mišmaš" všeho možného a doufal, že se uhnízdí. To je nulová šance, že to zvládneš, aniž by to nemělo následky na dítěti, či nezabilo oplozené vajíčko. O Embryu bych ještě nemluvil.
A kromě toho, nedovedu si představit způsob jakým bys to implementoval, bez lékařských nástrojů, do ženiny dělohy sterilně, bez rizik a no, totiž způsob který popisuješ, v mých představách zavání být minimálně, ehm, neestetický. A co na to žena nemám ponětí...

Jenicek

A proč bez lékařských nástrojů?

aldarin

Nezmiňoval jsi se. A krom toho, máš snad doma nástroje vhodné k tomu, aby jsi zavedl jediné vajíčko na sliznici dělohy a při tom nezanesl infekci, či nepoškodil jakékoliv části ženských pohlavních orgánů, než se tam dostaneš?
Já se přiznám, já třeba ne...

Jenicek

Nepředpokládej něco, co jsem neřekl, prosím.
Já doma nic takového nemám, a koupit to bez lékařské licence nelze.
To ale neznamená, že by si to lékařská rodinka nemohla udělat v nemocnici bez asistence dalších osob. Je to teorie, ale jde to.
Těch verzí umělého oplodnění a příčin je více. Asistované oplodnění se nerovná oplodnění ve zkumavce.
Můžem se taky pobavit o tom, zdali církev dovoluje odebírat sperma, zdali vůbec lidské sperma a vajíčka patří do rukou jiným osobám.

Zobrazit 3 komentáře »