Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuzní společenství Učitelé

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Učitelé Více o společenství »

EvaHavlátová

Znáte unii křesťanských pedagogů?:-) https://www.facebook.com/unie.pedagogu

EvaHavlátová

Kurz "Peníze a já"

pátek, 18. ledna - 18:00   do   pátek, 8. února - 21:00 Brno, aula Martina středy, Mozartova 5

EvaHavlátová mohlo by se hodit v rámci výuky finanční gramotnosti

Fary

Učitelé- jaj
Někteří vás mohou (aniž by o tom sami věděli) vést k Bohu... Jiní vás od Boha odvádějí...
Modlím se za své učitele k Nejvyššímu Učiteli, aby je Duch Svatý ,,osvítil"

Janiule

To jo:))studuju čtvrtým rokem pajdák (zatím s optimismem do budoucna), na praxích jsem stačila zaznamenat, jak se současné ,,dětičky" chovají. I po rozhovoru s paní učitelkou jsem pochopila, že nejen hodně závisí na charakteru a přístupu učitele ve třídě, ale i na přístupech rodičů. Pokud svoje miláčky nechají dělat vše, co se jim zlíbí a berou je málem jako porcelán, pak se vůbec nedivím, co z takových "žáčků" vyroste. Myslím si, že v dnešní době nemají učitelé takové pravomoci, jako dříve. Ještě ve druhé třídě si pamatuju na klečení pod umyvadlem nebo na ukazovátko přes dlaně a to panečku… Zobrazit více

To jo:))studuju čtvrtým rokem pajdák (zatím s optimismem do budoucna), na praxích jsem stačila zaznamenat, jak se současné ,,dětičky" chovají. I po rozhovoru s paní učitelkou jsem pochopila, že nejen hodně závisí na charakteru a přístupu učitele ve třídě, ale i na přístupech rodičů. Pokud svoje miláčky nechají dělat vše, co se jim zlíbí a berou je málem jako porcelán, pak se vůbec nedivím, co z takových "žáčků" vyroste. Myslím si, že v dnešní době nemají učitelé takové pravomoci, jako dříve. Ještě ve druhé třídě si pamatuju na klečení pod umyvadlem nebo na ukazovátko přes dlaně a to panečku bolelo 8-( a nebylo to jenom jednou :-) :-) a když něco řekla paní učitelka, tak to bylo něco, ale teď??Teď už bych se jako rodič či žák mohla soudit a vytřískat z toho pěkné peníze. Vytratila se nám v tomto období jakási úcta a to nejen k tomuto povolání, ale i globálně mezi lidmi,......

Danyrka To máš naprostou pravdu! Ale musíme bojovat a věřit, že bude lépe!

Daniel Zouhar

Kousek na sever od Brna(cca hodina cesty vlakem).

kopr-etinka

já do toho nemám takový vhled.. :-) chudáci faráří a učitelé.. :-$ no vídíš, ja studuju na BiGy v Ostravě :-) :-) kde jsou Letovice? (a promiň že se tak blbě ptám..)

Daniel Zouhar

A navíc se říká, že ti nejlepší učitelé byly na základní škole ti největší raubíři.

kopr-etinka autoritu má podle mě ten učitel, kterého si žáci hodně váží, anebo se ho bojí. taková bych být asi neuměla, a ani bych učitelku dělat nechtěla 8-p asi bych neměla takové nervy. ty jsi ?

Daniel Zouhar Já si! Si muchachito! Ale učitel má moc nízky plat a pkoud bych měl uživit sebe a rodinu, tak bych musel mít minimálně titul docenta a to v mém případě asi jen tak nehrozí.

kopr-etinka náhodou ho podle mě nemaji tak nízký. vzhledem k doktorům například? co vlastně děláš? nebo studuješ? X:)

Daniel Zouhar Tak mají a pořádně.Doktoři ho ještě mají dostatečný, ale faráři a učitelé děst a hrůza. Jinak já studuji na Biskupském gymnáziu v Letovicích.

Danyrka Jééé, tak to doufám, že budu ten nejlepší učitel :o))))

kopr-etinka

někteří učitelé(zvlášt ti staří) mívají učitelskou nemoc ... trochu to hraničí s bláznovstvím. každopádně učitele obdivuju já jsem jednou něco četla před třídou, a pár lidí se tam bavilo a bylo to hrozně nepříjemné. nechtela bych být učitel.. leda tak učitel s velkou autoritou 8-p

Daniel Zouhar To máš pravdu, je to těžké být učitelem a navíc je to ještě stupňované zhoršeným chováním žáků. Ale, kdyby jsi chtěla mít velkou autoritu, tak by jsi na sobě musela hodně pracovat a to není zrovna legrace.

Daniel Zouhar

Učitelé jsou borci. Na naší škole máme jen elitu národa. Takoví učitelé tak být všude, hned by byl náš národ uskupením intelektuálů, poctivých a pracovitých lidí.

Marie-B :-) souhlasím, jsou borci.
Ono učit někoho, kdo učitele považuje za blbce, totiž vyžaduje silnou osobnost. Já bych učit nemohla, protože se se obávám, že bych se neovládla a některé žáky bych fackovala...a to se nesmí. :-E)

Daniel Zouhar Na církevních školách tomu není jinak. Občas by i ten záhlavec pomohl, ale pokud i učitel působí takovým striktním dojmem, tak může vylekat i devatenáctiletého maturanta a ten se ztiší.

mirekkk

Učitelé jsou blázni. Měli by se jít léčit.