Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuzní společenství Ten pravý/ ta pravá ?

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Myslíte si že v životě existuje nějaký osvědčený způsob jak najít tu pravou (nebo toho pravého) do společného života. Ten pravý, ta pravá...není to už jen třeba výraz , který zobecnil ?....Jak se pozná ta pravá láska ? Jaký máte na to názor ? Více o společenství »

Wojciech aktualizoval to, co říkají o společenství Diskuzní společenství Ten pravý/ ta pravá ?.
Wojciech

Jak píši ve svém vyjádření: Ten Pravý jsem samozřejmě já. Všem ostatním kandidátům se tímto omlouvám, ale cena již byla udělena.
Dodat k tomu mohu jediné - Ta Pravá je jen ta moje, takže konkurz byl již definitivně uzavřen 15.7.2011 ;-)

Wojciech Jen doufám, že lidi pochopí, že je to vtip :-D

Mira1986

hele damy, zije jeste tahle diskuze? mrk mrk

EEvik :D

Lenuska

Jasně...Bůh nás miluje, tak moc že si to ani nezasloužíme....proto nás sem tam potrápí, abychom se pak mohli radovat v jeho království...nedělá nic co by nám mělo ublížit - jen to co nám pomuže k svatosti 2:)

floweret

myslím, že taková ta "trpitelská" manželství jsou jen důsledkem špatného výběru, nebo špatného chování (tedy buď nedotazování se Boha, nebo neposlušnosti - takže vlastně nějakého hříchu - a je to potom přirozený následek, nikoli oběť)... S každým manželstvím přitom člověk musí zacházet velice něžně - a taky něco obětovat. To je myslím přirozená součást. A pokud nám Pán dává takové situace, je to pro naše dobro, náš růst, naše vzdělávání se v Něm.

Danyrka To máš pravdu. Taky se teď modlím před velkým rozhodnutím. Je to těžké, ale vyplatí se ve volbě životního partnera věřit Bohu a vytrvale se k Němu obracet v modlitbách, aby nám ukázal, jak se máme rozhodnout.

mag Ano, máme svobodnou vůli a mnoho zlého co zažíváme je způsobeno hříchem.
Dobrovolné utrpení chápu třeba jako případ jedné paní, která měla rakovinu prsu a odmítala jít k doktorovi, že to chce všechno Bohu obětovat. Je to otázka, je - li to správné. Myslím, že to může být i dobré, ale taky špatné.
Je-li někdo v manželství, pak už je to nedobrovolné utrpení. Vždyť oni do toho šli a netrápili se. Chápu, že myslíš na to, že si to způsobili sami, ale už s tím nic nenadělají.

marty1

Akorát nevím, proč by nás Bůh chtěl vložit do manželství a přitom bychom měli trpět. Poněkud mi to nesedí s tím, co znám z Božího slova.

Danyrka Díky za dobrou připomínku.

mag Já také nevím co k tomu dodat...

Lenuska

O-) zdravím vsechny, chtěla jsem se zeptat, jak to je s tím pravým??:) je to tak, že nekoho potkate a on je perfektní milujete ho a jste si jistí že je to on...ale pak potkate nekoho jiného, není vůbec dokonaly, ale máte pocit že vam ten nahoře říka, že to ten pravy je? Ale co když si to jen vsugerováváme...opustíme toho co milujeme a je dokonaly pro nekoho o kom si myslíme že je pravy?! Co když toho budeme za nejaky čas litovat? Ale už to nepůjde vratit? Díky předem za jakýkoliv názor 2:)

mag Myslím, že je třeba zkoumat, jak byste si spolu rozuměli za pár let. Chceš s tím člověkem vychovávat děti, žít v jedné domácnosti? Zkoumej obyčejné věci a modli se. Nebude tě štvát, že neuklízí nebo, že je naopak hodně pečlivý? Je to člověk žijící s Bohem?
Modli se za to, co máš udělat.

Clara já bych jen dodala k tomu, co už psala Mag, že je třeba tomu druhému dát šanci "ukázat, co v něm je" (neodmítnout ho třeba kvůli tomu, že má kratší vlasy a menší postavu, než sis vysnila)... a když se rozhodneš pro někoho, tak zapomenout na jiné... a denní modlitbu (třebas jeden desátek) za partnera (nejprve za jeho volbu, ale pokračovat i pak)... a nezapomínat, že Bůh nám dal svobodnou vůli, do ničeho nás netlačí - jen naznačuje...

mag

Chtějme především sloužit a Bůh nám správnou cestu ukáže. A pak je to OBROVSkÁ RADOST. Neplánovala jsem celkem nic. Spíš jsem chtěla sloužit. Potkala jsem člověka, který o mě měl velký zájem a já jsem věděla, že miluje Boha víc než mě. Tím mě "dostal" a už jsme spolu necelé tři týdny spojení svátostí manželství. Když bude člověk hledat službu, radost pro Boha i partnera, může jím být kdokoliv. I ten, kdo se na začátku nezdá jako vhodný kandidát. Jen nepodlehnout zamilovanosti a pořádně se poznat!!!

Papo No, "oběť" je to ve vztahu vždy.. musíš kousky věcí obětovat, protože jste dva a nejste stejní..

mag Přesně tak.

mayiyinka

Před 14dny, jsem byla na spolču a otec Botek nám přijel udělat přednášku o mnželství, jak najít tu pravou(pravého) o rozvodech atd. trvala 2 hodiny a byla fakt odně dobrá, litovala bych kdybych tam na ni nebyla

mayiyinka Bohužel nejde mi tam nahrát. Kdo má zájem ať pošle vzkazem svůj email a já mu to pošlu. 2:)

mayiyinka :-$ bohužel nejde to ani přes email. tak bych to mhla poslat přes ICQ O-)

Lubosek

Vite co ja vam reknu ? Vsichni krestani si rikaj pockam dokud mi buh neda nakou partnerku a ja znam lidi ktery si to rikaly od svych 18 a je jim 30 a porad nic to nestaci jen cekat ono se musi i pro to neco udelat nemyslite?

Papo Přirozeně, jen čekat nestačí.. je to jako sedět doma a modlit se, aby Ti dal Bůh práci, nebo chtít vyhrát ve Sportce a nekoupit si los..

Hugo-Baskerville

Kdysi jsem zkoušel sestavovat nerovnici k > nebo < x, kde v intervalu (0;x> nám partner nevyhovoval a v (x;1> vyhovoval. X dosahovalo hodnot mezi 0 a 1 a bylo dáno naší náročností na partnera. K byla pak suma součinů kvalit partnera v danných oblastech a našich koeficientů, kterými danným oblastem přiřazujeme důležitost. Moje X nabývá hodnot mezi 0,71 až 0,9 podle nálady, věku a spoustě jiných okolností. A co váš? :o)

Hmmm, ten večírek osamělých srdcí by možná šel. Poptam se a uvidíme :o)