Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuzní společenství Svatba?

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Zdravím. Chodíme spolu už téměř 2 roky, a už nějakou dobu přemýšlíme, že bychom se chtěli vzít. Naši rodičové jsou vůči tomuto nápadu poněkud skeptičtí, ono taky aby ne, mě je čerstvých 17 a jemu je 21, takže se chceme co nejdříve po mých 18. narozeninách vzít. Chtěli bychom se zeptat, jaký názor na to máte vy. Nevíme totiž jistě, zda si správně uvědomujeme všechna úskalí a starosti manželství (to nám právě nejvíce dávají naši najevo). Předem děkujeme za všechny konstruktivní odpovědi. J a P Více o společenství »

Adalim se stala členkou společenství Diskuzní společenství Svatba?.
StranikS

No gratuluji ... Jo tak v Ústí jo? Tak to jistě budeš někoho znát z naší rodiny. Vitase, Cyrila nebo rodiče. Oni jsou tak nějak známí snad všude nejen v okrese UO.

paulo

Skvělý :-)

Janička

Hezký večer:) tak bychom Vám s Pájou chtěli oznámit, že si 31. 7. 2010 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí udělíme svátost manželství... :-)

marty1

Záleží na tom,zda je pro vás manželství a váš vztah odrazem - naplněním Božího plánu pro člověka, nebo jenom čistou touhou po partnerovi a sexu. V žádném případě však tím neodsuzuji sex a partnerství. Jde mi jen o to,zda si člověk dá do pořádku priority a k tomu i patřičnou zodpovědnost. Jinak si myslím, že touha po životním partnerovi je zcela v pořádku,pokud dva lidé pustí do vztahu i Boha, který je vždy na prvním místě.

zirafa

To jsou mi novinky :)
Gratuluju, uzijte si to! A Pan at vam zehna!

bintijua

On je možná rozdíl v tom, že někdo to bere vážně a se vším všudy (dejme tomu třeba i před svatbou, ale už stejně počítá s tím, že si toho druhého vezme) a jiný to bere jen jako "na zkoušku"...

xchickox007 Bejválo do takovejch cca 23 kdy sem nepovažoval za ruzumný se ženit, pak už jenom samý vážný vztahy s možností budoucnosti.

bintijua Good for you ;)

Pavel icepoint Trávníček

prosim jiz zadne diskuse na tema predmanzelsky sex ano / ne, tohle me nezajima, to mame davno s Jancou vyresene

speedy btw.: sex se manzelstvi tyka, tak na co bys to chtel jen "omezit"?

StranikS

No jo, to je problém a asi nejen u Katolické církve ..... Pro církev prostě slovo Sex neexistuje, takže nějaká řešení kolem jsou jaksi pro ni bezpředmětná a bezvýznamná. Přitom jak správně píšeš, hodně se lidi rozchází právě kvůli tomu Sexu, a pravda to bohužel opravdu je. Copak asi o tom může vědět kněz ... No, už raději nic neříkám, aby mě někdo zase nechytil za slovo.

speedy bohuzel musim souhlasit v tom, ze toto tema je jaksi "mimo" a dost tabu, tise se to prechazi a nemluvi se o tom. a taky maloktery farar je vubec ochoten o tom mluvit. 8-p

Kéďa

nebudu se hadat...kazdy si nechme svuj nazor

Kéďa

tak jako manzelstvi neni na zkousku tak nejake bydleni na zkousku neni spravne...

speedy manzelstvi na zkousku jde praktikovat tezko, bydleni bez problemu!