Diskuzní společenství Stalo se to snad každému...

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Určitě se vám už někdy stalo, že se vás někdo zeptal: Proč vlastně věříš v Boha??? co na to odpovědět, jak vysvětlit nevěřícímu člověku co nebo kdo Bůh je?? Je to čím dál těžší vysvětlovat v našem…

jednou sem četla takový zajímavý článek, o který bych se s váma ráda podělila, takže: Jeden muž stejně jako každý měsíc šel k holiči.Začali spolu hovořit o různých věcech.....a najdenou....hovořili o Bohu.Holič řekl:,,Víte já nevěřím že Bůh existuje'' ,,Proč myslíte, že neexistuje????'' zeptal se klient. ,,Je to velmi prosté.Stačí jen vyjít na ulici,abych se přesvědčil, že Bůh není.Kdyby byl Bůh myslíte, že by bylo tolik nemocných??Existovaly by opuštěné děti??Kdyby Bůh byl, nebylo by tolik bolesti a utrpení...Prostě nedovedu si představit Boha, který všchno toto dovolí...'' klient se… Zobrazit více

jednou sem četla takový zajímavý článek, o který bych se s váma ráda podělila, takže: Jeden muž stejně jako každý měsíc šel k holiči.Začali spolu hovořit o různých věcech.....a najdenou....hovořili o Bohu.Holič řekl:,,Víte já nevěřím že Bůh existuje'' ,,Proč myslíte, že neexistuje????'' zeptal se klient. ,,Je to velmi prosté.Stačí jen vyjít na ulici,abych se přesvědčil, že Bůh není.Kdyby byl Bůh myslíte, že by bylo tolik nemocných??Existovaly by opuštěné děti??Kdyby Bůh byl, nebylo by tolik bolesti a utrpení...Prostě nedovedu si představit Boha, který všchno toto dovolí...'' klient se zamyslel, chtěl něco říct, ale rezignoval.Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi.Když holič dostříhal, zaplatil a odešel.A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbynými vlasy a vousy.Vypadalo to, že už delší dobu jeho vlasy a vousy neviděly holiče.Byl špinavý a zanedbaný.Tehdy se klient vrátil a řekl:,,Víte co? Holiči neexistuji!'' ,,Velmi směšné! Jak to neexistují???'' zeptal se holič ,,já jsem jeden z nich'' ,,ne!'' odporoval klient ,,holiči neexistují.Kdyby existovaly nebylo by tolik lidí s dlouhýmy vlasy a vousy, jako ten člověk na ulici.'' ,,Ale nééé...Holiči existují, to jen lidé nás nehledají, a to z vlastní vůle'' ,,No právě'' řekl klient,,přesně tak.Bůh existuje to jen lidé ho nehledají.A dělají to z vlastní vůle.Proto je tolik utrpení a bolesti na světě.''

opravdu zajímavý příběh....

Napsat komentář »

no nevim jestli se da nazvat to ze Buh je, ze existuje-to je takovy..ja nevim..

Napsat komentář »

Přemýšlím nad šibalskou odpovědí! Možná bych mu odpověděl:

Víš já věřím a jsem si jist, že Bůh 100% neexistuje. Když se podívám kolem sebe a vidím lidi, asfaltovou silnici, domy, stromy, odpadkové koše, rozházené odpadky... jsem si jist, že Hospodin není takový. Hospodina přece nemůžeme uchopit a říct třeba: Hospodin je červený, ale o autě to říci můžeme... Stejně nemůžeme říci, Hospodin je chytrý, ale o člověku to říci můžeme... Sám Hospodin o sobě říká: "ehjé ašer ehjé!" Což může znamenat buď JSEM, KTERÝ JSEM nebo STÁVÁM SE, KTERÝM SE STÁVÁM.
Tedy pokud se mne ptáš, co nebo kdo je Bůh,… Zobrazit více

Přemýšlím nad šibalskou odpovědí! Možná bych mu odpověděl:

Víš já věřím a jsem si jist, že Bůh 100% neexistuje. Když se podívám kolem sebe a vidím lidi, asfaltovou silnici, domy, stromy, odpadkové koše, rozházené odpadky... jsem si jist, že Hospodin není takový. Hospodina přece nemůžeme uchopit a říct třeba: Hospodin je červený, ale o autě to říci můžeme... Stejně nemůžeme říci, Hospodin je chytrý, ale o člověku to říci můžeme... Sám Hospodin o sobě říká: "ehjé ašer ehjé!" Což může znamenat buď JSEM, KTERÝ JSEM nebo STÁVÁM SE, KTERÝM SE STÁVÁM.
Tedy pokud se mne ptáš, co nebo kdo je Bůh, odpovídám je NIC. Hospodin je přece nad tím vším, všechno to neskonale převyšuje, neskonale převyšuje i veškeré naše představy o něm, je tak vysoko, aby byl nad námi a tak blízko, aby byl s námi. Je nám tím, které je tím, čím je... Je to Bůh, který se nám stává Bohem, který se nás ujímá tehdy, když věříme. Je tedy výš, než abych o něm mohl vypovědět prosté JE a přiřkl mu nějáké vlastnosti s tím související, pokud bych to dělal, nevěřím Bohu a nemluvím o něm, ale své představě - hospodinku nebo pánbýčkovi, kterého jsem si vysnil a stvořil ve své hlavě. Když se mne tedy zeptáš, kdo nebo co je Bůh odpovím: "Nevím a nepotřebuji to vědět, neboť jest lepší než by byly všechny mé představy o něm." A ještě bych dodal: "Skrze Písmo se mi on sám takto představuje a já jej poznávám."

Doufám, že nevyvolám paniku.

akšile

myslim že paniku určitě nevyvoláš :-)

ViZ

Avšk i když platí, že Bůh je víc než to, co o něm poznáváme, přece jsme povolání skrze dar rozumu poznávat jej a milovat. Od neproniknutelné Svatosti zahalené oblakem nevědomosti a od bouře Sinaje, byli jsme nazváni přáteli Tím, který JE Bůh. Bůh sám se zjevil ve svém Synu a stal se blízkým, tak vydaným do rukou nás, hříšníků, které si zamiloval.
Což je "druhá strana téže mince": velikosti Boha bohů, Adonaje, který se z lásky stal maličkým

ViZ

Jenže "vo tom to je":
osobně poznat neznamená objektivizaci skutečnosti
říct neznamená věřit
žít "jako by Bůh nebyl" dokáže mnoho těch, kteří se navenek hlásí ke křesťanství.
Mormon se odvolá na "pokračování Bible" v knize Mormon, zatímco Žid tě pošle s Novým zákonem hodně daleko, neboť jsi podle něj pohan a modloslužebník... Kdyby bylo možné 100% říci a dookázat "vědecky": "Bůh je", nebylo by věřících, neboť by se jednalo o fakt reality a nikoliv fakt víry.
Kdyby bylo možno přinutit k uznání Boha silou, nebylo by nevěřících, protože bychom toho jistě využili. (Ve Starém zákoně to řešili ještě radikálněji...)

Zobrazit 3 komentáře »

Kdybych Boha viděl na každém rohu...tzn. měl stopro jistotu, že existuje, už bych snad nevěřil ne? Nemusel bych. Řekneš snad, že věříš, že je jogurt v ledničce, když víš, že jsi ho před hodinou koupil a nikdo krom Tebe doma není aby ho snědl? Ne. Řekneš, že víš, že tam je.

aniczka

nebo jak to rekl bolek polivka v jednom filmu o te pani doktorce:D..ne,jako ja sem az do birmovani Boha brala tak,ze proste dvakrat za tyden jdu do kostela,,,a to je vsecko...ted je to vsecko jinak,myslim ze sem se zmenila,ze o Bohu premyslim,a v nekolika vecech mi pomohl...:)

Zobrazit 1 komentář »