Diskuzní společenství Signály apoštola Pavla - diskuze

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Signály apoštola Pavla – společenství čtenářůSignály apoštola Pavla – blogSignály apoštola Pavla – blog – rubrika Úryvky a sdílení

Nápad: bude-li se někdo ze společenství Signály apoštola Pavla účastnit zakončení Roku sv. Pavla spolu s Dcerami sv. Pavla, mohl by připravit do obětního průvodu "knihu komentářů" k jednotlivých úryvkům? Eventuelně by také šlo použít některé modlitby, které se v komentářích objevily do přímluv. Já na to zřejmě nemám čas (chystám jiné věcičky). Takl jsem zvědavá, kdo se ujme této výzvy O-)

Kristýna Boháčová

Tak já něco zkusím vymyslet... ale samozřejmě iniciativě ostatních se meze nekladou ;-)

Zobrazit 1 komentář »

V posledním příspěvku v mém blogu nabízím prezentaci o životě apoštola Pavla k volnému stažení.

Napsat komentář »

Proč nemůžu otevřít úryvek pro tento týden?

Napsat komentář »

chtěla bych se zeptat, Pavlových listů je 14 nebo 13?

Andrea Hýblová (Neposeda)

Podivej se hned na stranku 457 a bude jasno, jak to s Listem Zidum je. Asi to tam meli lepe v uvodu formulovat:-)

juniper

díky, asi máš pravdu, měli to lépe formulovat

Zobrazit 7 komentářů »

málo aktivit v katolické církvi mě tak potěšilo, jako čtení z Pavlových listů :-).. jen se toho držme nejen tohoto roku a nejen z Pavla, ale zapojme do toho celé Písmo :-)

Napsat komentář »

Vcera jsem narazila na jedno moc pekne zjisteni: to, ze apostol Pavel hlasal evangelium v Soluni/Thessaloniki, to vime a ze to byla prvni evropska krestanska komunita, kterou zalozil, to asi taky kdekdo vi... ale spojit si to s pisni, ktera se zpiva na sv. Cyrila a Metodeje o dedictvi otcu ze Solune, to me nikdy nenapadlo. Docvaklo mi to, az kdyz jsem si cetla clanek meho kamarada v IKH. Tedy my ateisticti Cesi a vice zboznejsi Moravane mame koreny nasi viry primo zde: ve vire, jez saha az k apostolu Pavlovi!!! No nenit to "bomba" a povzbuzeni zaroven! 2:)

Napsat komentář »

Dovoluji si udelat malou reklamu pro animatory ruznych spolecenstvi a tematickym vikendu s apostolem Pavlem: (k dobru tech, kteri to treba upotrebi a nebo je to inspiruje k dalsim praktickym napadum):
http://neposeda.signaly.cz/0812/pavlovske-inspirace-k-dotazeni

Napsat komentář »

Jsem ostuda, uz mam dva tydny zpozdeni - jen v psani semka, jinak poctive se seznamuji s mne tak drahym Pavlem:-)

Napsat komentář »

Něco mě napadlo, tak o tom trošku napíšu :)...
Včera jsme byli s dětmi v Praze na výletě. V rámci Roku svatého Pavla jsme byli u Paulínek v knihkupectví, nakladatelství a tak... přepisovali jsme verš z pavlovských listů, poslouchali sestřičky a minimálně já jsem obdivovala. Bylo tam krásně vidět, jak Paulínky rozdávají radost a nesou Pavla do celého světa. Na závěr jsme u nich měli mši... bylo to krásný. Sestry z celýho světa - Mexiko, Itálie, Peru, Slovensko,... tolik povolání a tolik odpovědí. Je super být dnes jako svatý Pavel a hlásat Krista :).

Andrea Hýblová (Neposeda)

Tak to je fakt dobry! Mne vcera sestry poslaly dve fotky z toho setkani! Hned se pujdu podivat, jestli te na nich najdu:-))) Moc se mi libila fotka ze mse sv. a vubec cela vase skupinka. 2:) z Rima

Zobrazit 1 komentář »

Jen abych te/vas povzbudila, jak je zivot pestry: vcera jsem pri odpoledni modlitbe meditovala i nad uryvkem z 2Kor a pak jsme sly na vystavu o Pismu. Provadel nas po ni vyborny knez - biblista a kapo Narodniho katechetickeho strediska v Italii (byl fakt tak dobry,ze se proste ani nezastavil na pauzu a ujimal se novych prichozich skupin). A pri jednom zastaveni na tema lid knihy a lid Slova ocitoval i uryvek z 2Kor a strucne zopakoval celou mou meditaci a samozrejme ji jeste "dotahl" dal a hloub. Proste me to moc potesilo: jak se zivot modlitby prolina do ruchu sveta!

Napsat komentář »

ondra je šikulka :o)

Napsat komentář »

Koukám, koukám, odkdypak je tu freska sv. Pavla z Baziliky za hradbami v Římě? Pěkné!!!

vojtec

od včerejška, myslim :o)

Andrea Hýblová (Neposeda)

OK. Ja myslela,ze jsem tak nevsimava uz delsi cas:-)

ObiSkyWalker

Ondra Válka ji tam včera dal, přesně to tomu blogu chybělo :o)

Zobrazit 3 komentáře »

Pozdrav mou, Pavlovou rukou. Kdo nemiluje Pána, ať je proklet! Maranatha! ??????????
Náš dopis nemá jiný smysl, než jak mu sami rozumíte, když ho čtete. Jednou, doufám, dokonale pochopíte, co jste snad aspoň zčásti již pochopili, že v den našeho Pána Ježíše budeme vaší chloubou, tak jako vy zase naší. ???????

Napsat komentář »