Diskuzní společenství Signály apoštola Pavla - diskuze

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Signály apoštola Pavla – společenství čtenářůSignály apoštola Pavla – blogSignály apoštola Pavla – blog – rubrika Úryvky a sdílení

Nápad: bude-li se někdo ze společenství Signály apoštola Pavla účastnit zakončení Roku sv. Pavla spolu s Dcerami sv. Pavla, mohl by připravit do obětního průvodu "knihu komentářů" k jednotlivých úryvkům? Eventuelně by také šlo použít některé modlitby, které se v komentářích objevily do přímluv. Já na to zřejmě nemám čas (chystám jiné věcičky). Takl jsem zvědavá, kdo se ujme této výzvy O-)

Kristýna Boháčová

Tak já něco zkusím vymyslet... ale samozřejmě iniciativě ostatních se meze nekladou ;-)

Zobrazit 1 komentář »

V posledním příspěvku v mém blogu nabízím prezentaci o životě apoštola Pavla k volnému stažení.

Napsat komentář »

Proč nemůžu otevřít úryvek pro tento týden?

Napsat komentář »

chtěla bych se zeptat, Pavlových listů je 14 nebo 13?

juniper

je jich čtrnáct

floweret

otázkou je, jestli počítat i list Židům - to by jich bylo 14...
jsou sice spory o tom, jestli ho psal Pavel, nebo někdo z jeho žáků... To osobně neřeším, je to taky Boží Slovo, jehož nejpůvodnějším autorem je Duch Svatý. Každopádně i tenhle list stojí za přečtení - jako ostatně vše, co nám Pán ve svém Dopise zanechal :-)

Markéta Valová

hm no právě...někde je uváděno 13, někde 14, podle toho jestli se počítá list Židům....sme to měli za otázku v náboženství, jenomže možnosti byly 13, 14.....

juniper

v úvodu do listů apoštola Pavla se píše o 14 listech(Nový zákon vydaný roku 2003 karmelitánským nakladatelstvím) přesně : Úvod do listů svatého apoštola Pavla, str: 456 první odstavec

Andrea Hýblová (Neposeda)

Podivej se hned na stranku 457 a bude jasno, jak to s Listem Zidum je. Asi to tam meli lepe v uvodu formulovat:-)

juniper

díky, asi máš pravdu, měli to lépe formulovat

Zobrazit 7 komentářů »

málo aktivit v katolické církvi mě tak potěšilo, jako čtení z Pavlových listů :-).. jen se toho držme nejen tohoto roku a nejen z Pavla, ale zapojme do toho celé Písmo :-)

Napsat komentář »

Vcera jsem narazila na jedno moc pekne zjisteni: to, ze apostol Pavel hlasal evangelium v Soluni/Thessaloniki, to vime a ze to byla prvni evropska krestanska komunita, kterou zalozil, to asi taky kdekdo vi... ale spojit si to s pisni, ktera se zpiva na sv. Cyrila a Metodeje o dedictvi otcu ze Solune, to me nikdy nenapadlo. Docvaklo mi to, az kdyz jsem si cetla clanek meho kamarada v IKH. Tedy my ateisticti Cesi a vice zboznejsi Moravane mame koreny nasi viry primo zde: ve vire, jez saha az k apostolu Pavlovi!!! No nenit to "bomba" a povzbuzeni zaroven! 2:)

Napsat komentář »

Dovoluji si udelat malou reklamu pro animatory ruznych spolecenstvi a tematickym vikendu s apostolem Pavlem: (k dobru tech, kteri to treba upotrebi a nebo je to inspiruje k dalsim praktickym napadum):
http://neposeda.signaly.cz/0812/pavlovske-inspirace-k-dotazeni

Napsat komentář »

Jsem ostuda, uz mam dva tydny zpozdeni - jen v psani semka, jinak poctive se seznamuji s mne tak drahym Pavlem:-)

Napsat komentář »

Něco mě napadlo, tak o tom trošku napíšu :)...
Včera jsme byli s dětmi v Praze na výletě. V rámci Roku svatého Pavla jsme byli u Paulínek v knihkupectví, nakladatelství a tak... přepisovali jsme verš z pavlovských listů, poslouchali sestřičky a minimálně já jsem obdivovala. Bylo tam krásně vidět, jak Paulínky rozdávají radost a nesou Pavla do celého světa. Na závěr jsme u nich měli mši... bylo to krásný. Sestry z celýho světa - Mexiko, Itálie, Peru, Slovensko,... tolik povolání a tolik odpovědí. Je super být dnes jako svatý Pavel a hlásat Krista :).

Andrea Hýblová (Neposeda)

Tak to je fakt dobry! Mne vcera sestry poslaly dve fotky z toho setkani! Hned se pujdu podivat, jestli te na nich najdu:-))) Moc se mi libila fotka ze mse sv. a vubec cela vase skupinka. 2:) z Rima

Zobrazit 1 komentář »

Jen abych te/vas povzbudila, jak je zivot pestry: vcera jsem pri odpoledni modlitbe meditovala i nad uryvkem z 2Kor a pak jsme sly na vystavu o Pismu. Provadel nas po ni vyborny knez - biblista a kapo Narodniho katechetickeho strediska v Italii (byl fakt tak dobry,ze se proste ani nezastavil na pauzu a ujimal se novych prichozich skupin). A pri jednom zastaveni na tema lid knihy a lid Slova ocitoval i uryvek z 2Kor a strucne zopakoval celou mou meditaci a samozrejme ji jeste "dotahl" dal a hloub. Proste me to moc potesilo: jak se zivot modlitby prolina do ruchu sveta!

Napsat komentář »