Diskuzní společenství Rodina - vztahy rodiče - děti - prarodiče

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Co pro Tebe znamená rodina? Ať už ta opravdová, nebo farní? Co Ti dává?...

ahojki vsem :-)

Daniel Zouhar

Ahoj! Chtěla by jsi nám něco říct o rodinných vztazích z tvého pohledu?

verci

A jaký je Tvůj pohled na rodinu v dnešním světě...ve farnosti...?

Daniel Zouhar

Rodina je základní metafyzickou buňkou společnosti. Když je společnost postižena nějakým druhem deviace či ji schází dobří lidé, inteligence apod. tak je to skoro pokaždé dáno tím, že nějaká chyba nastává vždycky již v rodině a v psychickém vývoji jedinců, kteří v ní vyrůstali.
Farnost je svým způsobem také rodina, ale již jiná. Je tu přinejmenším více lidí a rodin, které nejsou vázány přímým příbuzenstvím v rodokmenovém žebříčku. Jako ve společnosti a rodině zde panují určitá pravidla, kterými je především církevní zákon a Desatero.

verci

pěkně řečený...jen tak přemýšlím, jestli, co se týče těch pravidel - církevní zákon a Desatero...jestli to není jen pravidlo o nichž se ví, že se mají dodržovat, ale skutek utek...z mýho pohledu, stále víc si uvědomuju, že ,,zdravá" rodina je nejen základní buňkou společnosti, ale zároveň i církve...

Daniel Zouhar

Jistě. Nelze popřít, že bez rodiny by nebylaani Církev. Sám Ježíš vzešel z rodiny, což hodně znamená i pro dnešního člověka.
Pravidla se mají dodržovat, ale z hlediska etického se uznává, že nevědomost církevního zákona hříchy nečiní(Neznalost občanského civilního zákona je toho pravý opak - neomlouvá), ale nikdo ani z nás některých "zaškatulkovaných"(nenašel jsem slušnější výraz pro ty, kteří žijí jako křesťané pouze na papíře) věřících by to neměl brát na lehkou váhu a měl by proto se postupně vzdělávat ve věrouce(proto povinnost školou povinných navštěvovat hodiny náboženské výchovy), pročítat Písmo(a rozumět mu) a zúčastňovat se pravidelně Bohoslužeb Božích jak ve svátek, tak i případně ve všední den.
Jak to mnohdy bývá doopravdy, ví snad dobře každý z nás podle vlastních zkušeností.

Zobrazit 5 komentářů »

Všeci princové sů nad draka :o)

Napsat komentář »

žádný hodný probouzecí princ??? :-$

Ferenc

Viděl S:)

mašmen

:-) já taky - mám ho v albu "hory" a ten byl tedaa pořádnej . . .

Zobrazit 6 komentářů »

Rodina - rodiče - děti a prarodiče nám usnuli! kdo probudí Šípkovou Růženku???

Napsat komentář »

verči: tak s tím s tebou souhlasím a blahopřeji ti k tomu kroku 2:)
Komunikace je důležitá ve vztazíh a bez ní by žádné vztahy nebyli....

Napsat komentář »

tak máme po svátcích, teda slávíme dál, ale na dárečky a tak si musíme počkat zase do příštího roku, zajímalo by mě, jak ste svátky prožívali, je fakt, že Vánoce jsou v podstatě svátky rodiny...všichni se snaží najít čas pro druhé...během různých rodinných návštěv, které ke svátkům patří sem si uvědomila, jak moc je důležité s lidma komunikovat...někdy to je těžké hledat společné téma, ale i tak to stojí za to...nemusí být zrovna Vánoce, aby člověk prolomil ledy ve vztazích...protože každý den může být příležitostí, aby se stal nejkrásnějším v Tvým životě...proč to píšu...nevím, možná sem… Zobrazit více

tak máme po svátcích, teda slávíme dál, ale na dárečky a tak si musíme počkat zase do příštího roku, zajímalo by mě, jak ste svátky prožívali, je fakt, že Vánoce jsou v podstatě svátky rodiny...všichni se snaží najít čas pro druhé...během různých rodinných návštěv, které ke svátkům patří sem si uvědomila, jak moc je důležité s lidma komunikovat...někdy to je těžké hledat společné téma, ale i tak to stojí za to...nemusí být zrovna Vánoce, aby člověk prolomil ledy ve vztazích...protože každý den může být příležitostí, aby se stal nejkrásnějším v Tvým životě...proč to píšu...nevím, možná sem dnes jeden takový krok udělala O-)

Ferenc

Díky za povzbuzení... 2:)

Zobrazit 1 komentář »

Taky se rád připojím a přeji všem krásné a požehnané Vánoce plných štěstí,lásky,pohody a klidu.Správné vykročení do roku PF 2008 a ať Vás všechny Pán provází v Novém roce O-)

Napsat komentář »

Přeji všem krásné svátky prožité v kruhu nejbližších, hodně dárečků, ale hlavně radost a pokoj v srdíčku :o)

Ferenc

Verčo děkuji přání. Přeji Ti (a všem kdo si to čtou) požehnané svátky a hodně Boží milosti do nového roku

Zobrazit 1 komentář »

Rodina je moc důležitá a já ted poznávám tu ze spolča.A vztahy hlavně partnerské jsou výborné, hlavně když oba věří v to sané=)

Přeji Vám moc krásné svátky a ne plno dárků pod stromečkem, ale aby Vaše dárky udělaly mnoho radosti! :o)

Napsat komentář »

Přeju všem pěkné Vánoce ztrávené pokud možno v rodinném kruhu a radostný vstup do nového roku... :-)

Napsat komentář »