Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuzní společenství Proč věříš???

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Moc by mi pomohlo, kdybyste sem napsali proč věříte v Boha. Uvěřili jste aniž by vás k tomu rodiče vedli? Myslíte si, že může v rodině křesťanů vyrůstat ateista? Proč jsou vůbec jedni věřící a druzí nevěřící a proč když se dají dohromady, dělá to neplechu??? Více o společenství »

Nikodema

Jirkonson: Vámi překopírovaný text je mimo zadání této diskuze. Můžete ho uveřejnit na svém blogu a pokud se s ním ztotožňujete, tak sem dát odkaz.

StranikS

Co to má jako být?

petrajf

Duchovní rozměr patří k člověku.
Nevěřící jej potlačují až k zakrnění.
A potlačují jej ze slabosti.
Skutečně silní lidé si na nic nemusí hrát.
Jsou silní i jako sluhové.
Jsem sluha Ježíše, protože mi hoří plamen v srdci
a nelze jej uhasit.
Bohudík.

znova2010 Moc hezke vyznani

znova2010

25 let jsem hledal smysl života. Od 14 let mne trápily otázky, proč jsem tu. Hodně jsem studoval náboženství, četl si v Bibli a jiné literatuře. Ale teprve, když se mi rozpadla rodina, připadal jsem si opuštěný a kroužily kolem mne myšlenky na sebezničení, začal jsem Boha volat o pomoc. A u něj se mi dostalo uklidnění.

Eva66 Krásné svědectví. Zažívala jsem podobné situace.
Pomohl mi Ježíš ve svátostech. Ten mě přivedl do společenství a totálně mi změnil život.

Bony

Věřím především proto, že Bůh dává dokonalý smysl mé radosti i mému trápení a tím můj život naplňuje. Kdyby Bůh neexistoval, tak všechno mé jednání, snažení a hodnoty které se snažím zastávat by nemělo smysl. Kromě toho už jsem mnohokrát ve svém životě zažil Boží zásah, takové ty až moc okaté náhody :-), nebo třeba okamžiky kdy si člověk uvědomí jak blízko byl ke smrti, (třeba po nějaké nehodě)

Eva66

Mně k víře pomohla péče o dědečka. On umřel, když jsem s nám byla sama doma, a k tomu byla bouřka. Pohřebák nechěl přijet. Vnímala jsem, že Ježíš je se mnou. To mi obrátilo život naruby.

katarina

Presne toto sa ma pýtal náš kaplan, keď som sa hlásila na prípravu na krst...Vtedy som mu nevedela celkom odpovedať...Proste som uverila a basta...:) No, dneska som nad tým premýšľala, čo by som odpovedala a tiež čo by som povedala neveriacemu človekovi, kevy sa ma na to opýtal...Nemám nejaké zvláštne zážitky s Bohom, ale uverila som, že to o Ježišovi je pravda a rozhodla som sa s Ním žiť, i keď je to niekedy pekná fuška.. :-) Rozhodla som sa Ním ostať, lebo verím, že to má zmysel a že je to tá najlepšia cesta!

Fuky

Protože Boží milosrdenství je větší než mé chyby.

lumixka

Tak mě k víře vedla akorát babička. Mamka, taťka a brácha jsou nevěřící. Mě babička vodila do kostela od mých dvou let. Samozřejmě, že jsem už prodělala několik kryzí víry (no spíš to bylo něco jako tam a zpátky). A až teď v posledním roce se celkem držím víry. Bůh mi dává pocítit svou lásku. Nejvíc mi ji dal pocítit teď o velikonocích.

floweret

jirkonson, gerard: to mi připomíná knihu, kterou bych ráda doporučila "Dýka a kříž" od D. Wilkersona - o obrácení členů New Yorského gangu... Boží milost je převeliká a dotýká se i tam, kde to nejméně čekáme.. :)

Gerard Tu knihu jsem četl a líbila se mi. Jako konvertita mohu říci, že jsem se skutečně s Pánem setkal.

floweret Nápodobně :)... ve mně právě tahle kniha vzbudila otázky, typu, co se stalo v mém vztahu s Bohem špatně, že to vůbec nevypadalo jako vztah... a byl to v podstatě jeden z kroků k Pánu...

Gerard Mě pomohla v otázce, jak může mít někdo rád někoho, jako jsem já! Hodně mi pomohla, ale rozjodující bylo pro mě pozvání do Medžugorje :-) Prostě Pán se dá poznat. Někdy je to až neuvěřitelné. A je pravda, že se musí jít cestou úzkou, trnitou a cestou kříže.

StranikS a pannu Marii jsi tam viděl?

Gerard mě se nezjevila, ale cítil jsem tam mocně Boží přítomnost. Je to místo mého rozhodnutí pro Krista skrze Marii, pomocnici křesťanů

Gerard

Já jsem uvěřil ve 25 letech. Před mým obrácemím jsem byl fašistou. Může s stát cokoli. Ale já sám jsem důkazem toho, že Pán miluje opravdu každého. Co je ale důležité. Za nevěříc se modlit. Za své děti, kolegy a spolužáky.

jirkonson to jsi na tom podobně.byl jsem také vzholený jen do té doby než zemřel jeden člověk,ten co to způsobil dostal tři roky,vylezl ven udělal to samé + znásilnění a dostal 12 let na tvrdo opět.Ruce pryč od takových lidí 2:)

Luis

Věřím, protože mi to dodává životní rovnováhu, klid a sebevědomí.

jirkonson

Díky našemu Pánu tu jsem :-)