Diskuzní společenství Proč věříš???

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Moc by mi pomohlo, kdybyste sem napsali proč věříte v Boha. Uvěřili jste aniž by vás k tomu rodiče vedli? Myslíte si, že může v rodině křesťanů vyrůstat ateista? Proč jsou vůbec jedni věřící a…

Jirkonson: Vámi překopírovaný text je mimo zadání této diskuze. Můžete ho uveřejnit na svém blogu a pokud se s ním ztotožňujete, tak sem dát odkaz.

Napsat komentář »

Co to má jako být?

Napsat komentář »

Duchovní rozměr patří k člověku.
Nevěřící jej potlačují až k zakrnění.
A potlačují jej ze slabosti.
Skutečně silní lidé si na nic nemusí hrát.
Jsou silní i jako sluhové.
Jsem sluha Ježíše, protože mi hoří plamen v srdci
a nelze jej uhasit.
Bohudík.

znova2010

Moc hezke vyznani

Zobrazit 1 komentář »

25 let jsem hledal smysl života. Od 14 let mne trápily otázky, proč jsem tu. Hodně jsem studoval náboženství, četl si v Bibli a jiné literatuře. Ale teprve, když se mi rozpadla rodina, připadal jsem si opuštěný a kroužily kolem mne myšlenky na sebezničení, začal jsem Boha volat o pomoc. A u něj se mi dostalo uklidnění.

Eva66

Krásné svědectví. Zažívala jsem podobné situace.
Pomohl mi Ježíš ve svátostech. Ten mě přivedl do společenství a totálně mi změnil život.

Zobrazit 1 komentář »

Věřím především proto, že Bůh dává dokonalý smysl mé radosti i mému trápení a tím můj život naplňuje. Kdyby Bůh neexistoval, tak všechno mé jednání, snažení a hodnoty které se snažím zastávat by nemělo smysl. Kromě toho už jsem mnohokrát ve svém životě zažil Boží zásah, takové ty až moc okaté náhody :-), nebo třeba okamžiky kdy si člověk uvědomí jak blízko byl ke smrti, (třeba po nějaké nehodě)

Napsat komentář »

Mně k víře pomohla péče o dědečka. On umřel, když jsem s nám byla sama doma, a k tomu byla bouřka. Pohřebák nechěl přijet. Vnímala jsem, že Ježíš je se mnou. To mi obrátilo život naruby.

Napsat komentář »

Presne toto sa ma pýtal náš kaplan, keď som sa hlásila na prípravu na krst...Vtedy som mu nevedela celkom odpovedať...Proste som uverila a basta...:) No, dneska som nad tým premýšľala, čo by som odpovedala a tiež čo by som povedala neveriacemu človekovi, kevy sa ma na to opýtal...Nemám nejaké zvláštne zážitky s Bohom, ale uverila som, že to o Ježišovi je pravda a rozhodla som sa s Ním žiť, i keď je to niekedy pekná fuška.. :-) Rozhodla som sa Ním ostať, lebo verím, že to má zmysel a že je to tá najlepšia cesta!

Napsat komentář »

Protože Boží milosrdenství je větší než mé chyby.

Napsat komentář »

Tak mě k víře vedla akorát babička. Mamka, taťka a brácha jsou nevěřící. Mě babička vodila do kostela od mých dvou let. Samozřejmě, že jsem už prodělala několik kryzí víry (no spíš to bylo něco jako tam a zpátky). A až teď v posledním roce se celkem držím víry. Bůh mi dává pocítit svou lásku. Nejvíc mi ji dal pocítit teď o velikonocích.

Napsat komentář »

jirkonson, gerard: to mi připomíná knihu, kterou bych ráda doporučila "Dýka a kříž" od D. Wilkersona - o obrácení členů New Yorského gangu... Boží milost je převeliká a dotýká se i tam, kde to nejméně čekáme.. :)

Gerard

Tu knihu jsem četl a líbila se mi. Jako konvertita mohu říci, že jsem se skutečně s Pánem setkal.

floweret

Nápodobně :)... ve mně právě tahle kniha vzbudila otázky, typu, co se stalo v mém vztahu s Bohem špatně, že to vůbec nevypadalo jako vztah... a byl to v podstatě jeden z kroků k Pánu...

Gerard

Mě pomohla v otázce, jak může mít někdo rád někoho, jako jsem já! Hodně mi pomohla, ale rozjodující bylo pro mě pozvání do Medžugorje :-) Prostě Pán se dá poznat. Někdy je to až neuvěřitelné. A je pravda, že se musí jít cestou úzkou, trnitou a cestou kříže.

StranikS

a pannu Marii jsi tam viděl?

Gerard

mě se nezjevila, ale cítil jsem tam mocně Boží přítomnost. Je to místo mého rozhodnutí pro Krista skrze Marii, pomocnici křesťanů

Zobrazit 5 komentářů »