Diskuzní společenství NIKDY nesmíš zanedbat tyto tři věci

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Milí přátelé, již tolik toho bylo o lásce a vztazích řečeno, již tolik rad a návodů "jak na to" jsme už získali, ale přesto jsou stále tolik žádané diskuse typu: Věřící versus nevěřící v…

No ono konec konců boží plány neznáme a tudíž nemůžeme vědět zda Bůh chce abysme měli věřícího...docela si dovedu představit že by to tak mohlo být. Třeba chce abysme ho (Boha) zprostředkovali i nevěřícímu tímto způsobem... X:)

Napsat komentář »

Danyrka: zcela souhlasím :-)... nejen teoreticky, ale i prakticky... Kdo nestaví na Skále (Kristu), staví na písku... a to ve všech ohledech :-)...
Je třeba si to stále připomínat

Napsat komentář »

Nezbývá než souhlasit, že tyto tři věci jsou opravdu hodně důležité v tomto " nebezpečně nepravdivém světě " plném různých lákadel, nástrah, pokušení apod. Stačí se podívat na statistiky rozvodovosti za posledních pár let, dosti alarmující.

strizikovalenka

a pokud se ptáš, a co je to ta bezpodmínečná láska, odpověďje taková:miluj svého bližního jako sám sebe(miluj ramarády, rodinu, bezdomovce, nemocné lidi, staré lidi a dokonce i naše nepřátele)ano, ježíš miluje i své nepřátele, jinak by jeho láska nebyla bezpodmínečná.
bůh nikomu nepřikazuje jak musí člověk vypadat, bůh nikomu neříká jak se musí chovat, bůh nikomu neříká musíš to udělat, aby ho měl rád.. Bůh,nám totiž dává překrásnou svobodu Božích dětí, jediné co po nás chce, je:
kdo mě chce následovat, vem svůj kříž a pojď ZAMNOU, vždyť MÉ BŘEMENO NETÍŽÍ,
taky říká já sám účiním že buděš zachovávat moj zákon, a já sám účiním že to pro tebe nebude těžké.
JE to jenom tvoje rozhodnutí, ale mysli při tom na ježíše, on chce pro tebe víc než život v pochybách, mezi lidmi se říká kdo není s námi

strizikovalenka

mezi lidmi se říká kdo není s námi je proti nám, a boužel v konečném důsledku je to pravda.pokud půjde jeden po proudu, a druhý proti proudu, nikdy nemůžou jít spolu.

Zobrazit 6 komentářů »

Už nevím kde jsem to četl, ale myslím si, že je to velmi moudré: Láska nespočívá v tom, že se dva lidé dívají na sebe, ale v tom, že se dívají stejným směrem.
Jinak si myslím, že manželství věřící x nevěřící nemusí být nutně špatné, ale pokud ten věřící(tím myslím doopravdy věřící - člověk který miluje Boha, ne pokřtěný, občasný návštěvník nedělní bohoslužby) není úplně padlý na hlavu, tak bude silně upřednostňovat stejně založený protějšek. Docela pěkně to vyjádřili jedni manželé na jednom víkendu o partnerských vztazích: Trojrozměrný kluk přitahuje trojrozměrnou holku a naopak - (tělesný,… Zobrazit více

Už nevím kde jsem to četl, ale myslím si, že je to velmi moudré: Láska nespočívá v tom, že se dva lidé dívají na sebe, ale v tom, že se dívají stejným směrem.
Jinak si myslím, že manželství věřící x nevěřící nemusí být nutně špatné, ale pokud ten věřící(tím myslím doopravdy věřící - člověk který miluje Boha, ne pokřtěný, občasný návštěvník nedělní bohoslužby) není úplně padlý na hlavu, tak bude silně upřednostňovat stejně založený protějšek. Docela pěkně to vyjádřili jedni manželé na jednom víkendu o partnerských vztazích: Trojrozměrný kluk přitahuje trojrozměrnou holku a naopak - (tělesný, duševní a duchovní).

Napsat komentář »

Jo je to pocitu jestli cítíš že s tímto člověkem můžeš být šťastnej. Jo křesťan se určitě vevyčerpá ale pán Bůh nikdy...pokud člověk cítí že by s tím člověkem vážně hctěl být a s ním umírat tak to má na 100% sysl.... :-)

Danyrka

Souhlasím s Tebou-pokud cítíš, že s tím druhým chceš být, tak to má smysl. Není ale riziko, že on jednou přestane chtít být s Tebou, když uvidí, jak jsi "otravný" se svými prioritami a nedokážeš pochopit, že on prostě tyhle tři věci (a nejen je) s Tebou prostě sdílet nebude?
A lze vůbec být šťasten s člověkem, se kterým se neshoduji v těch hlavních prioritách? Lze to vydžet měsíce, roky, celý život???

Zobrazit 1 komentář »

hmmm..... znám hodně lidí kteří mají vztah věřící a nevěřící, někteří jsou i manželé a třeba ve výchově dětí nemají problém, bohužel život ve víře spolu probírat nemůžou, ale to přece není překážkou.....jistě ale chápu že někdo s tím druhým prostě o Ježíši a tak mluvit potřebuje a když ten druhý nesdílí víru přijde mu, že v tom vztahu ještě něco chybí....... prostě každej člověk je jinej a každej potřebuje ve vztahu tak trochu něco jinýho..... Jinak všem přeju krásné prožití vánočních svátků!!!! :-)

Danyrka

Díky za Tvůj názor.
Zanedbat tyto tři věci nemůže ten, kdo má živý vztah s Ježíšem.
Ten, kdo ho nemá asi nebude mít problém soužít s nevěřícím.
Je to vše otázkou našich priorit: Když mám na prvním místě Boha, tak jen těžko můžu žít naplněný život s člověkem, který ho na prvním místě nemá.
Oponujte, budu ráda.

Pavel Axman

já bych řekl co není může být ale když vím že mám někoho rád tak předpokládám že se bude měnit k dobrému...a právě když mám Pána Boha na prvním místě tak tím spíš bych se měl snažit přiblížit Ho ostatním a neříct nevěříš v Pána Boha tak´s u mě skončil...

Danyrka

To s Tebou naprosto souhlasím. Pokud je křesťan křesťanem, tak nemůže říci "Tys u mě skončil".
Nemyslíš ale, že se jednou ten křesťan vyčerpá? Bude stále dávat tomu druhému ze všech svých sil lásku, pochopení, .... ale nebude se mu navracet to, po čem tak touží (duchovní pochopení). My jsme ti, kdo zaséváme, Bůh dává vzrůst - nikdy proto nemohu vědět, že toho druhého přesvědčím, aby uvěřil.
Můžu proto říct, že mám dostatek sil na to, abych zvládl/zvládla život s nevěřícím i s tím rizikem, že nikdy neuvěří?
Když mi na něm záleží a chci pro něj to nejlepší, tak se nad tím svým vyčerpáním přece musím zamyslet. Pokud mě má ten druhý rád, tak nebude šťastný, když uvidí, že mi něco zásadního chybí a on nám to není schopen dát.
Většinou se mluví o odsuzování "toho nevěřícího".
Co když je ale často pravým důvodem, proč s někým nespojím svůj život, právě to, že mi na něm záleží a chci pro něj to nejlepší?

Jayef

X:) To si nedovedu dobře představit. Jestliže věřím v Krista, tak je pro mě to nejdůležitější, aby můj manželský partner mohl sdílet víru. Od křesťanské víry je neoddělitelné její šíření, snaha předat Krista dál. To má být smyslem celého života. Další věcí je, že děti je třeba vychovat ve víře.
To znamená, že pokud budu ve vztahu s někým, s kterým mlžu sdílet vše - kromě toho nejdůležitějšího, tak to bude hodně divné. Já bych to určitě nezvládl. :-)

Zobrazit 4 komentáře »

Díky za Vaše názory. Napsala jsem to sem, protože tyhle tři body mají v mém reálném životě význam.
Akšile: Máš pravdu, když máš někoho rád, tak ho miluješ takového, jaký je. Co když ten druhý ale žije jiný život jako Ty? I když si ho vážíš a miluješ ho jako nikoho žádného, tak Tě trápí, že s Tebou nesdílí to, čím žiješ Ty.
Tyhle tři body, které uvádím, jsou důležité pro mě. Pro někoho je důležité něco jiného. Třeba někdo žije nějakým sportem a dává mu tolik času a zájmu, že kdyby ho s ním ten druhá nesdílel, tak by to tomu vztahu nedělalo dobře.
Nemyslím si, že je úplně jedno, zda je… Zobrazit více

Díky za Vaše názory. Napsala jsem to sem, protože tyhle tři body mají v mém reálném životě význam.
Akšile: Máš pravdu, když máš někoho rád, tak ho miluješ takového, jaký je. Co když ten druhý ale žije jiný život jako Ty? I když si ho vážíš a miluješ ho jako nikoho žádného, tak Tě trápí, že s Tebou nesdílí to, čím žiješ Ty.
Tyhle tři body, které uvádím, jsou důležité pro mě. Pro někoho je důležité něco jiného. Třeba někdo žije nějakým sportem a dává mu tolik času a zájmu, že kdyby ho s ním ten druhá nesdílel, tak by to tomu vztahu nedělalo dobře.
Nemyslím si, že je úplně jedno, zda je ten druhý věřící nebo ne. "Jedno" je to pro Tvoji lásku-toho druhého prostě budeš milovat, i když on Tě třeba nebude mít ani rád.
Jak ale řešit ve vztahu to, že toužíš s tím druhým mluvit o Ježíši, chodit s ním do kostela apod. ? Ten druhý s Tebou bude klidně mluvit o těhle věcech, ale jen kvůli Tobě a ne kvůli tomu, že by to sám žil.
Lze v takovém případě žít naplněný vztah?
Díky za Vaše názory.

Napsat komentář »

NIKDY: to je píseň, která by se vám líbila. Ale vy se učíte a nemáte čas na hlouposti jako je internet, chápu, bacha CENZOR :-q

strizikovalenka

kaj, tvé úvahy jsou naprosto zcestné, bez jakékoliv logiky

Zobrazit 1 komentář »

názor egoistův asi pro katolíky nebude zajímavý: ač nejsem ve vztazích zkušený, asi by mě v každém vztahu zajímal pouze předmět vztahu, například v mezilidském vztahu by mě zajímalo, jaký ten druhý má vztah ke mě. nic víc

strizikovalenka

mirrekkk, myslím si že nemáš pravdu, souhlasíms jeníkem

Zobrazit 1 komentář »

Všichni lidé jsou si rovni. Tak nevím co tady řešíte.

jenikjejenjeden

ale někteří jsou si rovnější O-)

mirekkk

Toto tvrzení nemá v reálném životě žádný význam.

akšile

souhlasim, když člověk má rád tak je mu uplně jedno jestli je nebo neni věřící, prostě ho bere takovýho jakej je.....

jenikjejenjeden

mozna by ses divil, jak je to aktualni, ale to je jedno. nemam to z vlastni hlavy. leckdy se naoko dela ucta a ve skutecnosti je to pohrdani, ale to nesouvisi s tematem, jenom obhajuju svuj vyrok...

strizikovalenka

jeníku máš pravdu, láska ateisty někdy kolísá na tenkém ledě,je to láska, neno jenom povinná konverzace.láska nebo jen falešná přetvářka?
nevěřícímu nejde o lásku ale v drtivé většině jen o svůj prospěch

Zobrazit 5 komentářů »