Diskuzní společenství Může fungovat vztah katolíka a ateistky?

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Zajímají mě vaše názory, jelikož mám s touto situací zkušenosti...

Po sedmi letech soužití můžu s čistým svědomím říct:
"Může, ale ne v našem případě"

Martina Velísková

Ahoj, jestli se mužu zeptat, v roce 2009 jsi sem přidával příspěvek, že vám to funguje, co s změnilo?

StanikKolarik

jé, to jsem ani nepostřehl že jsem sem něco psal...

StanikKolarik

krom jiného mi bylo řečeno "že jsem odmítl se sebou něco dělat".
Čti: Dostatenčně jsem se nesnažil o materiální a společenské zajištění. Narozdíl od toho jak to viděla u ostatních holek. Holt mi bylo úplně u p*** jestli "pojedem k moři nebo ne" (dobře, nejel bych tam ani zadarmo)

Zobrazit 3 komentáře »

Ahoj,

baptistická církev vydala knihu jednoho amerického pastora, která se jmenuje Znovusporněný křesťan. Je určena především mužům a jde o sexuálním pokušení. Ženy jsou vyzvány, aby tuto knihu četli až po jejich mužích. Slíbil jsem, že o ní dám echo, tak tak také činím.
Lze ji stáhnout na:
# http://www.4youth.cz/odkazy/66-problematika-pornografie.html
Smazat

marty1

Ahoj, tu knihu jsem četl a je zajímavá. Doporučuji ostatním mužům přečíst.

Fuky

Zcela souhlasím. Dalo by se i říci, že mě to zasáhlo a nadchlo více než Harris.

Danyrka

Díky za typ na knihu. Přečtu si ji. Jen moc nerozumím tomu názvu. Co to znamená?

Zobrazit 3 komentáře »

Slyšel jsem, že prý je jakousi povinností křesťana hledat si pouze věřícího partnera. Neslyšeli jste o tom někdo?

Papo

Hmm, povinnost ve smyslu, že by ses měl jako první porozhlédnout po věřících Tvého vyznání, pak po jiných vyznání a ve finále mezi bezvěrci :) Ale poruč srdci..

Wojciech

Otec nám dal schopnost poznat, kdo je pro nás Ten pravý. Člověk jen musí Bohu a svému srdci naslouchat.

Zobrazit 2 komentáře »

Takový vztah klidně může fungovat, nevidím důvod, proč by nemohl.
Protože když se člověk označuje za katolíka, adventistu, protestanta, evangelíka apod, tak to ještě neznamená, že takový přívlastek jednoznačně určuje skutečný vnitřní-duchovní a také duševní stav člověka.

Napsat komentář »

Myslím si, že to může fungovat a nevím, proč by nemohlo.Chci uvést jednu věc,kterou považuji za důležitou.V dnešní moderní době často lidé podle dané denominace člověka rychle zaškatulkují a jako by to znamenalo,že když je např. někdo katolík - že si říká katolík, tak tento člověk má automaticky osobní vztah s Bohem, tudíž i se svým spasitelm J.Kristem.
A takový člověk klidně může mít dobrý vztah s člověkem, který je ateista.
Ale pokud takový katolík má osobní vztah s Kristem, pak takový vztah může mít vášné problémy. V závěru chci říct, otázka v tomto diskuzním tématu by dle mě měla znít… Zobrazit více

Myslím si, že to může fungovat a nevím, proč by nemohlo.Chci uvést jednu věc,kterou považuji za důležitou.V dnešní moderní době často lidé podle dané denominace člověka rychle zaškatulkují a jako by to znamenalo,že když je např. někdo katolík - že si říká katolík, tak tento člověk má automaticky osobní vztah s Bohem, tudíž i se svým spasitelm J.Kristem.
A takový člověk klidně může mít dobrý vztah s člověkem, který je ateista.
Ale pokud takový katolík má osobní vztah s Kristem, pak takový vztah může mít vášné problémy. V závěru chci říct, otázka v tomto diskuzním tématu by dle mě měla znít: Jestli může fungovat vztah člověka, který má osobní vztah s Kristem a člověka, který tento vztah nemá.

strizikovalenka

mám zkušenost s takovým vztahem, a křesťan plus ateista rovná se obyčejně výsměch ateisty a nesouhlas ateisty s křestem dětí.navíc ateisti berou sex jako konzumní věc a nevidí v tom žádnou chybu, a taky narážíme na zásadní problém. takový muž si často neváží ženy křesťanky a bere celý vztah konzumě, pokud žena řekne svůj názor, často se přetvařuje, pokud není ochoten ateista ani jednou navštívit kostel, tento vztah vrávorá a nemá pevné základy, při výchově dětí, se muž staví na stranu konzumu, žena na stranu víry a dítě si logicky může vyberat lepší a jednodužší variantu.Dále je tu otázka svatby, ateista se zásadně nechce vázat, proč taky, když vztah zatím funguje, a až nebude,tak FRNK, ULETÍ proč nějaké zákazy, chci si užít. a logicky, pánové, myslíte že takový vztah je OK?

Zobrazit 1 komentář »

jj, taky sem na tom tak... zatím sme spolu teda 2 roky bez pár dnů, ale funguje to... :o)

Napsat komentář »

sice je to občas složité, ale nám to už funguje docela dlouho...

Napsat komentář »

ano, proč ne, když si rozumí a mají se rádi, nežijeme ve středověku, je to o toleranci jeden k druhému, ale představa že dva lidi co se vzájemně přitahují, rozumí si spolu nebudou jen proto že jeden je katolík a druhý ateista je ..... scestná to by byla škoda

Danyrka

Ahoj. Díky za názor. Mně ale pořád nejde do hlavy, jak budu moct s tím manželem řešit to, co já mám nejvíc na srdci. Jako křesťan mám spoustu nevěřících velmi dobrých přátel. Ale v manželství bych od toho chtěla něco víc. Není to pak trápení, když ty něco prožíváš a nemůžeš to s tím druhým sdílet? Tolerantní můžeme být oba dost, ale nebude jeho i mě mrzet, že nemůžeme být jednotni v tom, co je v životě největší prioritou (teda alespoň u jednoho z nás)?

verbi

Na to si musíme odpovědět každý sám sobě a za sabe. O-)

strizikovalenka

darinko, jak už jsem napsala víše, souhlasím s tebou, já pojedu na večeřadlo a on si bude klepat na hlavu. až si budu hledat práci, nechci jednat nečestně, tohle jsou pro někoho možná nepodstatné věci, já bych na to řekla jediné, láska je slepá, vybrat si partnera z lásky, je haluz, takový ateista se může naopak ještě víc zapřít a mít svou ženu za duševně nemocnou. opravdu, věřte že nepřeháním. v takovém vztahu je křesťan nucen stále více umenšovat Boha, jen aby nebyl pro partnera divný.


Zobrazit 3 komentáře »

Jde spíše o to, aby ten, kdo věří v Krista, měl jako prioritní vztah k Ježíši. Což ne-křesťan těžko chápe a ještě hůř akceptuje.
Mimochodem víte, že adventisté NESMÍ uzavírat manželství s neadventistou? pokud mají vztah mimo CASD, nemohou mít svatbu ve sboru a kazatel je neoddá.

Fuky

Mno, ale myslím si, že i křesťanští mužové se mohou setkat s tím, že při chození s dívkou nebo v manželství budou v některých chvílích či obdobích na Pána Boha žárlit.

Wojciech

Nelze žárlit na toho, kdo Ti tu milovanou osobu svěřil do péče. Jediné setkání s ní je dar od Boha. Kdyby nechtěl, nepotkali byste se. A tudíž je na místě spíše vděk, než cokoli jiného.

Zobrazit 2 komentáře »

Myslím si, že je to docela omezující a nelogické? Nevidím jediný důvod. Jako podstatné vidím jen to, aby si vzájemně nebránili...

Napsat komentář »