Diskuzní společenství Masturbace.

Společenství tleje, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak tři měsíce.

Popis společenství

Téma o ktorej sa medzi nami kresťanmi hovorí dosť potichu no zaroveň akosi častejšie. Myslim si že je naozaj dosť mladych ktorí s týmto hriechom zapasia a su nim pokušání. Budem velmi rad ked…

PASTORÁLNĚ-TERAPEUTICKÉ PORADENSTVÍ

Psychické problémy; doprovázení při psychických nemocech (depresích atd.); sexuální problémy (návykové ukájení, porno); otázky osobnostního a duchovního růstu; patologie víry (skrupulozita atd.), otázky povolání. Pro dospělé, výjimečně od 16 let. Není pro závislé na alkoholu, drogách, gamblery, mentální anorexie. Nenahrazuje léčbu léky u psychiatra. Pro kněze konzultace problémů s farníky telefonicky, mailem, stejně tak doporučení odborníků.

https://www.ado.cz/cemu-se-venujeme/pomoc-v-problemech/poradny/

Napsat komentář »

Jednou za čas masturbovat není hřích.

Pavel Axman

KC se v čase mění zatímco duch svatý ne čím to?

honza17

Co je to ta mastrubace? To je když nějaká masa lidí troubí nebo tak?
Promiň, kdyby to bylo jednou, tak beru, že to je překlep, ale ty to máš v textu třikrát.

Zobrazit 17 komentářů »

Přátelé, kamarádi, něco jsem na toto téma "stvořil" na svém blogu, tak Vás na něj zvu :)
http://rob.signaly.cz/1003/sexualita-samoty-aneb-problem

František Čech (zvoník)

Díky za pěkný článek, zatím jsem ho sice nedočet až do knce, ale tohle téma není na pár řádků.

Zobrazit 1 komentář »

Přátelé,
za prvé bych se přimlouval za to, aby se tahle diskuse nezvrhla ve vypisování osobních zkušeností. Opravdu to není nutné a důstojné. A když, tak se místo psaní v první osobě dá kulantně použít např. "znal jsem člověka, který..." Nemohl/a by to Mackuliak promazat?
Jinak jsem si všiml, že i sem pronikl názor, že psychologové dokázali, jak je to prospěšné, pomáhá to objevovat vlastní sexualitu atd. To je samozřejmě velmi rozšířené, ale ne pravdivé.
Stačí se podívat na morální profil mnohých psychologů nebo sexuologů. Tím neutíkám od argumentace! V mnohých případech je to tak špatné,… Zobrazit více

Přátelé,
za prvé bych se přimlouval za to, aby se tahle diskuse nezvrhla ve vypisování osobních zkušeností. Opravdu to není nutné a důstojné. A když, tak se místo psaní v první osobě dá kulantně použít např. "znal jsem člověka, který..." Nemohl/a by to Mackuliak promazat?
Jinak jsem si všiml, že i sem pronikl názor, že psychologové dokázali, jak je to prospěšné, pomáhá to objevovat vlastní sexualitu atd. To je samozřejmě velmi rozšířené, ale ne pravdivé.
Stačí se podívat na morální profil mnohých psychologů nebo sexuologů. Tím neutíkám od argumentace! V mnohých případech je to tak špatné, že se to musí brát v úvahu. Oni prostě a jednoduše neví, co je člověk a kým je Bůh. Jistě znají dobře mnoho dílčích podrobností, ale to nejpodstatnější popírají. A to je problém. Pokud nemám správnou představu o pojmech jako je lidská svoboda, důstojnost lidské osoby, nesmrtelnost duše, vztah mezi tělem a duší a mnoha dalších otázkách, potom mám nutně velmi zkreslenou představu o tom, co je správné a co ne. A psychologické výzkumy nejsou božstva. Je tady také metodologie, a na ní se toho dá zkazit víc než dost.
Jestliže věřím, že existuje dobrý a milující Bůh, který stvořil člověka jako muže a ženu k věčné blaženosti a jestliže mi tento Bůh prostřednictvím církve nejpřísnějším způsobem takovouto věc zakazuje, jak by to mohlo nebýt škodlivé? Peklem se přece nehrozí jen tak ze srandy. Nějakej důvod tam být musí! Přikázání Desatero jsou jako lakmusový papírek. Jsou zapsaná hluboko v srdci každého člověka, takže bez nich není člověk myslitelný. A zase: Jednání proti nim nějak škodit musí. dyž to člověk nevidí, je to důkaz toho, že něco dělá špatně.
Odtrženost autoerotického jednání od skutečné sexuality je jasná. A že to nevzniká z úplně čistých pohnutek taky každý tuší. Samozřejmě se to dá popřít. Člověk dokáže lhát sám sobě velmi dobře.
Co se týče fyzických účinků, tam mohu pouze spekulovat. Ale připadá mi podezřelé, že dnes je v módě například čínská medicína, která mluví o vlivu ejakulace na tělesné zdraví, a na druhé straně je téměř povýšeno na dogma, že zde nemohou být škodlivé účinky. Třeba s krevním tlakem sexuální aktivita prý cvičí docela dobře.
A když si představím, že v jedné knížce o hlasové hygieně (sic!) ze začátku 20. století autor (lékař) tvrdí, že u svých pacientů (operních pěvců) vždy podle hlasu poznal, jestli měli sexuální styk, či nikoli, a varoval, že onanistu pozná zcela bezpečně!!! Ještě, že takové knížky dnes nikdo nečte.

To ale není podstatné. Ostatně, kvůli tomu by s tím asi nikdo nepřestal. Nejlepší je, když morální trosky mluví o rozvoji osobnosti a dynamické psychickém vývoji... To je panečku svědectví!

Jayef

Může být. Jenže v těchto konkrétních případech tam žádná užitečnost nebyla.
Ale, jak říkal P. Jarda (pokud jsem to nepopletl, což je možné), zákaz nactiutrhání je nutno vztáhnout i na sebe samotného.
Ale beru, že kdyby šlo třeba o předání poučení pro zjevné blaho bližního, pak by neměl být problém. Ale nějak v soukromí a pokud veřejně, pak anonymně. Ne na signálech!

katarina

myslím, že niekedy to stojí aj hodne odvahy...svedčiť ale podeliť sa so svojou skúsenosťou...ale máš pravdu... :-)
vždy asi aj závisí od toho, do akej miery je to osobné...třeba sú veci, ktoré by som povedala len niekomu, i keď by to mohlo byť svedectvo o mojom obrátení... O-)

Zobrazit 13 komentářů »

RockyRacoon: co třeba zkusit metodu postupného utlumování? Chápu, že u většiny s tímhle tady nepochodím, ale už jsem zažil absťák (vysazení kardio-léků najednou) a co do masturbace to bude podobné...

Napsat komentář »

No jo, já přeci vím, že je to špatný a dělat to nechci... ale vždycky mne to přepadne a já v tu chvíli vím, že už není cesty zpět... že k tomu zase dojde...

vojtisek

Přesně vím o čem mluvíš. Míval jsem s tím taky problémy. Jednou mi poradil kněz ať vždycky když to na mě příjde jdu něco dělat. Někdo říká modli se, ale to mi nepomohlo. Když to na mě přišlo tak jsem se sebral a šel pracovat. Zkus to taky třeba ti to pomůže :-)

František Čech (zvoník)

Mám podobnou zkušenost, rada byla prakticky totožná: Pokaždé, když děláš to co nemáš, nebo se flinkáš, dáváš tím prostor zlu, pokušení. Modlitba je taky důležitá. I tady platí, že je lepší prevence, než pak zbytečně brečet nad rozlitým mlíkem.

Zobrazit 2 komentáře »

to bude třeba "a nevím"

Napsat komentář »

A ním? d-|

Napsat komentář »

Já masturbuji již řadu let a ním, jak s tím přestat

ViZ

to může být vážná skutečnost, která vyžaduje praktický přístup spirituální a psychofyzický. Je zde oprávněná domněnka, že došlo k vychýlení rovnováhy ve vztahu k vlastní tělesnosti. Z každé závislosti potřebuje člověk součinnost ochoty k zápasu proti duchu zla a upřímné touhy po osvobození. Zároveň by mělo být přítomno upřímné hledání, jak najít fyzickou sílu k zápasu. Nakonec je třeba se ptát, kde najít "vůli ke smyslu".

Zobrazit 1 komentář »