Diskuzní společenství křesťan ≠ volič KDU-ČSL

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Jsem křesťan a přesto nebudu volit KDU, která využívá svého názvu k tomu, aby se s pomocí "poslušných oveček" dostala k moci s kýmkoliv. Vadí mi politizování křesťanství. Politik může…

Potřebujeme hluboce věřící křesťany a křesťany, kteří se uplatňují ve všech oborech. Neexistuje křesťanská politika, ale je křesťanský způsob, jak být v politice přítomní. str.100 z knihy POHLEDY DO BUDOUCNOSTI od Olivier Clément PS: Můj názor je že by KDU-ČSL nemusela vůbec existovat. Lidovci sice aktivní jsou, ale tlejí.

Napsat komentář »

Je po volbách, KDU není v parlamentu, jste copak spokojeni??? Já tedy rozhodně Ne! Je totiž velmi jednoduché kritizovat jedinou křesťanskou strtanu v Č.R. a zároveň nic nedělat pro křesťanskou politiku v naší zemi. Vždyť kdo ovlivní směřování KDU? Jsou to členové strany, a tak se tedy ptám, kdo z Vás, jenž kritizuje KDU je jejím členem? Kdo si zkusil jak je těžké propagovat křesťanskou politiku mezi lidmi? Já ano, takže vím, jak je to těžké a s jakým přístupem se setkáme. Změna v KDU je možná, ale bez mladých a schopných lidí to nepůjde, takže jestli chcete udělat opravdu něco dobrého pro… Zobrazit více

Je po volbách, KDU není v parlamentu, jste copak spokojeni??? Já tedy rozhodně Ne! Je totiž velmi jednoduché kritizovat jedinou křesťanskou strtanu v Č.R. a zároveň nic nedělat pro křesťanskou politiku v naší zemi. Vždyť kdo ovlivní směřování KDU? Jsou to členové strany, a tak se tedy ptám, kdo z Vás, jenž kritizuje KDU je jejím členem? Kdo si zkusil jak je těžké propagovat křesťanskou politiku mezi lidmi? Já ano, takže vím, jak je to těžké a s jakým přístupem se setkáme. Změna v KDU je možná, ale bez mladých a schopných lidí to nepůjde, takže jestli chcete udělat opravdu něco dobrého pro křesťanskou politiku v naší zemi, tak vstupte do KDU-ČSL, ať může být po příštích volbách znovu v parlamentu a může prosazovat opravdu křesťanské hodnoty o které nám všem přeci jde.
Jestli nejste spokojeni s KDU, tak nestůjte se založenýma rukama, neseďte jen na zadku a pojďme pro křes'tanskou politiku v naší zemi něco skutečně udělat!

Napsat komentář »

Podle mne je KDU nejmenší zlo ze všech. Nevolit by znamenalo volit komunisty. KDU by si mělo uvědomit, že v křesťanech může mít silnou voličskou základnu.
Jestli volit nebo ne? Zvažuji. Hodně mě odradila spolupráce s evropskými demokraty - navrhovaly uzákonit eutanázii. To je pro mne absolutně nepřípustné. A pokud by spolupracovali, KDU volit nemohu. Ale potom otázka koho. Musím smutně konstatovat, že nevím

Napsat komentář »

Potřebujeme hluboce věřící křesťany a křesťany, kteří se uplatňují ve všech oborech.
Neexistuje křesťanská politika, ale je křesťanský způsob, jak být v politice přítomní.

str. 100 z knihy POHLEDY DO BUDOUCNOSTI , autorem je Olivier Clément

Napsat komentář »

Soudím to, že ti spíš záleží na tvém životním komfortu. Bohužel, všechny strany jsou víceméně "špatné", v každé najdu plno, s čím se nedá souhlasit. Ale, jedině KDU bude bojovat za primární křesťanské zásady jako jsou potraty, eutanazie, apod. Jiná strana do tohoto boje nepůjde, protože by se akorát připravila o hlasy. A jestli by nám mělo o něco jít, tak právě hlavně o toto, a ne o to, zda přímé/nepřímé daně, jestli jednotná sazba DPH a pod. ;)

Jayef

Hrachu, mám stejné priority jako Ty. Nečekej, že KDU-ČSL bude bojovat proti potratům. To je bohužel realita.

Gerard

Bojím se, že spoluprací s ED to tak jasné nebude. ED narhovala uzákonit eutanázii. A to mluví za vše. Na druhou stranu se ale ptám? Koho volit??? Já nevím

Zobrazit 2 komentáře »

KDU by se měla uvědomit, že v jednotě je síla a ne chovat se jak zrovna vítr vane.

Napsat komentář »

No mne KDU taky v poslední době moc nenadchla. Ale hlavně je důležité, aby ve volbách zvítězila pravice! Jak vyhrajou socani, tak utvoří koalici s komunisty a hotovo.

Napsat komentář »