Diskuzní společenství Jsme lepší než svět?

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

Možná lépe by byla položená otázka : to , jak žijeme je dáno naším přirozeným osobním charakterem , nebo náš charakter změnil Bůh

Myslím, že záleží na tom jak dalece se chceme Bohem měnit, pokud Boha nehledáme poctivě, jsme jako svět.

Napsat komentář »

Ezechiel 11:19-20  A dám jim jedno srdce a vložím do jejich nitra nového ducha, odstraním z jejich těla srdce kamenné a dám jim srdce z masa, aby se řídili mými nařízeními, zachovávali moje řády a jednali podle nich. I budou mým lidem a já jim budu Bohem.
Ezechiel 36:26  A dám vám nové srdce a do nitra vám vložím nového ducha. Odstraním z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce z masa.

Buď to u nás funguje, jak je to zaslíbeno, a nebo je někde problém.. a to dost vážný, který bychom měli řešit.. a to s Bohem... odvrátit se od svých hříchů a poprosti Ho, aby nám toto nové srdce dal...

Napsat komentář »

když tady byla zmínka o knížce, včera mi kamarádka půjčila knihu Dýka a kříž od Davida Willkersona, četl jste jí někdo?

Daniel Zouhar


No to jó no.
Jinak vás zvu kvůli dalším debatám na diskuzi Denní modlitba církve (Breviář) na adrese: http://www.signaly.cz/diskuzeZobrazTema.php?id=545

Vianney


Jo, ale i ty žalmy jsou trošičku jinak přeložený.

Zobrazit 16 komentářů »

Tak tu mám pro vás jedno svědectví, které dokazuje, že v Boha může uvěřit zcela určitě i hollywodská hvězda. Jedná se v tomto případě o herce Rusella Crowa, který ztvárnil nervy drásající roli legendárního Maxima Decima ve filmu Gladiátor. Došel přesvědčení, že když se děje ve světě tolik nevysvětlitelných věcí, tak musí i Bůh určitě existovat. Proto po delší přípravě se nechal pokřtít společně se svým synem.

pavliCZECH

To je jistě chvályhodné, leč nejsem si jistý, zda-li podnět je správný...

esk

Nedávno jsem četla jednu takovou zajímavou knížku, na základě které mě napadlo, že by někdy stálo za to nezaměňovat pojem Stvořitel a Bůh... X:)

Zobrazit 2 komentáře »

Jsme my křesťané lepší než svět? Myslím si, že se to nedá nějak zevšeobecnit. Znám farnosti, ve kterých si farníci navzájem dělají ze života peklo a znám farnosti, kde je člověku opravdu dobře. Já sám měl možnost zažít oba případy farností, teď v Horní Polici se pohybuji tam, kde je mi opravdu dobře.

Napsat komentář »

Nemyslím si, že by dobrota člověka záležela na víře v Boha...

pavliCZECH

Může být dobrý a takové lidi znám a jsou to mí přátelé, zrovna ted o víkendu jsem měl skvělou diskuzi o víře s mým kamarádem - "nevěřícím" dle zdejší terminologie a vydrželi sme u toho do půl 6 ráno (novýho času(, takže vlastně do půl 7...:-)
:-)

sleja


ne,to právě nemyslím, něvěřící mohou být také dobří,znám jich spoustu...

Zobrazit 6 komentářů »

Boží láska nevychladne, - naštěstí...

Napsat komentář »

víra jde ruku v ruce s láskou, pokud věřím v Boha, považuji se za křesťana, věřím v lísku, protože Bůh je láska; je tedy v podstatě pravda, že bez lásky není křesťan, protože by to ani nešlo. a pak ještě jedna věc, ani zdaleka všichni věřící nejsou schopni kolem sebe rozdávat dar lásky,radost a pohodu

Danos

v Bibli se píše ... že vychladne láska mnohých ...

Zobrazit 1 komentář »

no mylsím si že já nejsem teda moc příkladem jak být jiná.. ale snad se to zlepší... 8-(

Napsat komentář »

nejsme ze světa, ale z Boha, jsme jeho děti. tady více než svět?

Napsat komentář »