Pro programátory

dromedar
dromedar
Pokud vím, tak zrovna úpravy editoru blogů dělal @Hrach - ne jako "svoji práci", ale spíš "na úkor svojí rodiny" nebo "na úkor svojí líp placené práce".
EmaRychlá
EmaRychlá
Prosím vás, je dobrý nápad pořizovat do domácnosti repasované notebooky a nebo je lepší si radši koupit nové třeba na https://www.tera.cz/? Mně právě syn říká, že bych mohla hodně peněz ušetřit, ale já vám nevím. Prostě si myslím,že je lepší kupovat nové věci. Také bych si nikdy nekoupila ojeté auto. Kdo ví co s tím kdo dělal. Mám pravdu?
JiKu
JiKu
Koupit repasovaný notebook od solidní zavedené firmy považuji za dobré.

Při koupi jakéhokoli počítače je třeba ujasnit si, k čemu jej budu potřebovat a jaký operační systém chci provozovat.

Pokud potřebuji office, gymp, audio-video a internet (a TEX a vivaldi, maily ...) a zvládnu nějakou distribuci linuxu, dá se koupit velmi ucházející notebook kolem 6000.

Pokud chci mastit hry a trvám na windows a potřebném antiviru, nezbývá, než napakovat imperialisty a obstarat si dělo, které přes ty viry trojské koně je schopné nastartovat do 10 minut a každý měsíc se hodiny aktualizovat.

Mám kolegu důchodce, co chodí jen na kousek úvazku. Když přijde po 14 dnech, nedělá ten den nic jiného, než aktualizuje windows, resp. čeká, až se mu počítač sám aktualizuje.
dromedar
dromedar
Bod pro @EmaRychlá - povedlo se jí obvyklou reklamu na svůj e-shop projednou napsat tak, že to někdo vzal jako regulérní diskusní příspěvek a zareagoval na něj.
JiKu
JiKu
Co to je v toto případě úspěch?

Podle mě by to byla situace, že si to někdo přečte a koupí si u ní nový notebook.

To podle mě opravdu nehrozí.
dromedar
dromedar
Tady nejde o konverze (ty se honí cílenou reklamou), ale o link building.
wictor
wictor
@EmaRychlá je bot? Nebo už existují i na toto trolí farmy? (•‿•)
EmaRychlá
EmaRychlá
Já programuji teda jenom na notebooku https://www.tera.cz/notebooky_c258383.html. Kupoval jsem si ho na internetu už před lety a prostě si nějak nedovedu představit, že bych musel trávit čas jen na jednom místě. To je něco, co mě děsí. Rád si zajdu někam do kavárny, kde načerpám energii, to mě žene dopředu.
tlejboj
tlejboj
Jak na implementaci regexpů ve vašem sw:
https://swtch.com/~rsc/regexp/regexp1.html
dromedar
dromedar
Postrádáme jak praktické problémy, které by to řešilo, tak žízeň po teoretickém poznání nebo výkonnostní či algoritmisační dokonalosti, kterou by to ukojilo.
radim24
radim24
Ahoj, máte někdo nápad jak by se dalo realizovat pro účely webové seznamky vyhledávání podle vzdálenosti, která je založena na změření délky železniční trasy? Klasickou vzdálenost spočítanou na základě vzdálenosti mezi městy vyřešenou mám. Zadám PSČ, vyberu město, vrátím souřadnice, spočítám vzdálenost. ... Ale napadlo mě, proč neudělat ještě alternativní variantu, která vychází z toho, že uživatel preferuje cestování vlakem Takže někdo z Prahy nemá auto a nechce jezdit busem, chce jet vlakem a řekne si, že se chce seznámit s někým z Brna nebo z Ostravy. Má dobré vlakové spojení bez přestupu tak proč ne? Dá se ale nějak vyhledat vzdálenost mezi železničními stanicemi, ve kterých ten určitý vlak stojí? Jelikož už vlakem nejezdím tak nevím zda se to dá třeba zjistit přes net, že při objednání jízdenky zjistíte i vzdálenosti mezi trasami?
dromedar
dromedar
Seznamka pro ty, kdo nemají auto a nechtějí jezdit autobusem, je věru originální nápad. Mnoho podnikatelských úspěchů.
Chinchulín
Chinchulín
No jo, aby se tam nepotkali samí šotouši. Bohužel stejného pohlaví.
dromedar
dromedar
Šotouši primitivními počítačovými algoritmy pohrdají, neboť jsou virtuosními uživateli tištěného jízdního řádu a jízdní řády pro dostatečně široké okolí místa bydliště znají nazpaměť.